Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Мнениеот rossitta » 10 Дек 2012, 17:14

В момента за всяка визита при доктор здравноосигурените пациенти дължат 2.90 лева.Това ми се припомни когато посетих личната си лекарка наскоро.Трябваше да ме прислуша, защото имах лоша кашлица.Влизам в кабинета й и казвам "Здравей", но не виждам лицето й.То бе скрито от огромна табела с напомняне за таксата и сумата, която дължим.Прегледът мина набързо извадих 5 лева, а сестрата ги взе светкавично и пъхна в някакъв шкав.Сетне извади 2 лева от чантата си, подаде ми ги и се извика "следващия".
Излизайки от клиниката се замислих, че наскро цената на кафе от автомат се вдигна тъй като обвързаха приходите му към НАП.
Е щом кафеавтоматите ще отчитат приходи, не е ли редно и лекарите да го правят? Редно е, но аз си тръгнах без касов бон.Май обаче не съм била само аз.Наскоро попаднах на статия, в която бе изложена паралелна проверка в НАП и здравната каса. Оказало се, че броят на регистрираните към НАП медицински лица е N-пъти по-нисък от броя в списъка на НЗОК.
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Мнениеот pasta » 11 Дек 2012, 15:58

Моята лична винаги ми дава бон, в непосредствена близост до кутийка та за паричките стои касовия апарат.Друг е въпросът, че не съм сигурна,сега когато съм бременна дали трябва да я плащам тази потребителска такса или съм освободена от нея?
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Мнениеот rossitta » 12 Дек 2012, 12:16

Информация от сайта на Националната здравноосигурителна каса: "Потребителска такса за оказана извънболнична и болнична медицинска и дентална помощ не се заплаща от бременни и родилки до 45 дни след раждането."
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Мнениеот Cuddy » 13 Дек 2012, 13:22

Поисках си касовия бон след преглед с направление в плевенска частна болница /студентка редовно обучение съм и нямам навършени 26 години/ и внезапно регистраторът "забрави", че ми е искал 2.90.
Не съм за тези пари, но въпросът е принципен.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Мнениеот IVRO » 13 Дек 2012, 13:36

И аз никога не съм получавала касов бон след преглед. А само визитата да поискам направление ми коства 2.90 лв.
Смятам, че щом възрастната жена, продаваща домашни зеленчуци на пазара е задължена да дава касова бележка, то редно е и джипитата да го правят.
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Мнениеот desita@ » 03 Яну 2013, 18:44

И аз до сега не съм получавала касов бон,дори не съм забелязвала касови апарати в кабинетите. :roll:
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2014, 14:04

Аз също не съм виждала касови апарати да има в лекарските кабинети, не знаех,че трябва да издават касова бележка,макар че това е приход, за който е логично да дължат данъци. Не трябва ли тогава, след като едни издават бележка, а други не- да направят проверки?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Мнениеот fawla » 21 Юни 2017, 10:59

Никога в лекарски кабинет не съм виждала да има касов апарат. В поликлиниките, където има регистратура и там се плаща - да, но в кабинетите на личния лекар не съм виждала. Никога не съм получавала документ за извършено от мен плащане. Прибират се едни пари в джоба на доктора и това е. Дори и при прегледите на частно, отново не съм получавала никаква бележка. Това им идват на лекарите чисти пари, днес да минат 50 човека, ей ти 150 кинта, минимум. Дневно не звучи зле,нали? И отделно те получават пари и от здравната каса.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Къде ми е касовият бон след медицински преглед

Мнениеот Rali_hr » 21 Юни 2017, 11:56

Никога не съм получавала, явно не са длъжни да дават касов бон, затова и няма и всички се възползват от това. Ако има касов бон, трябва да има и данъци и т.н. а никой не иска да ги плаща.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта