За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Krum » 05 Яну 2015, 18:04

Всякакви лекарства, колкото и да са безобидни трябва да минат най-напред през лекарското предписание! :!:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Rali_hr » 09 Яну 2015, 17:53

мисля, че с хомеопатия е по-добре да лекуваме децата си отколкото с антибиотици, но при съвсем малки деца, които нямат никакъв имунитет хомеопатията според мен би забавила излекуването.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Slavena » 13 Яну 2015, 11:35

Ако е препоръчано от хомеопат или педиатър, защо да не? Аз съм против и лекарствата като цяло в детска възраст.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот silver933 » 14 Яну 2015, 11:43

Все се налагат лекарства, пък било и хомеопатични. Против съм обаче да се дават без нужда - примерно детето отива на имунизация и бива натъпкано с 2-3 хапчета, за температура, за повръщане и за успокоение, щото видиш ли е много страшно, а в действителност не знаете как би подействала имунизацията на детето ви.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Krum » 09 Сеп 2015, 10:42

silver933 написа:Все се налагат лекарства, пък било и хомеопатични. Против съм обаче да се дават без нужда - примерно детето отива на имунизация и бива натъпкано с 2-3 хапчета, за температура, за повръщане и за успокоение, щото видиш ли е много страшно, а в действителност не знаете как би подействала имунизацията на детето ви.

:mrgreen: АКо знаеш колко познати имам с бебета, които постъпват така, нямам представа що са толкова луди, честно! :shock:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот sky_100 » 21 Дек 2018, 12:08

Точно пък за малки деца хомеопатията не е противопоказна. Стига да е назначена от хомеопат все пак.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Story_teller » 07 Яну 2019, 15:15

Как да съм против нещо, което не вреди?!Имам малко дете и като ми кажат АБ за пореден път, ми призлява.
Отскоро го лекувам с хомеопатия, смятам че му понася много добре. Изкарва по-леко болестите. Хомеопатията се базира на природните ни богатства, няма как да вреди.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Malina » 07 Яну 2019, 17:27

Story_teller написа:Как да съм против нещо, което не вреди?!Имам малко дете и като ми кажат АБ за пореден път, ми призлява.
Отскоро го лекувам с хомеопатия, смятам че му понася много добре. Изкарва по-леко болестите. Хомеопатията се базира на природните ни богатства, няма как да вреди.

Много ми е интересно, онея малки зрънца, точно хомеопатичните, от какво се приготвят? това не са билки... :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Dalia » 08 Яну 2019, 11:13

И аз съм с две ръце за хомеопатията. Тя е първото нещо към което посягам, когато децата ми се разболеят и ако нещата се хванаат в самото начало дори сме се разминавали само с нея като лечение. Тия Аб сега ги изписват за щяло и нещяло. Да когато наистина има нужда съм съгласна, но имам чувство че лекарите, за да се презастраховат ги дават. Едно време не си спомням да сме пили АБ, с аспирин , разтривки, аналгин хинин и вендузи ни лекуваха, това имаше по аптеките, а ако се получеше усложнение инжекции и готово. Сега всичко през устата се приема, а на кое вредят тез лекартсва никой не знае. :???:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Влади » 28 Яну 2019, 15:53

Аз съм пробвала с хомеопатия, но при моето момиче нямаше ефект. Вероятно и при нея има значение какъв е организма.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron