За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот vali4ka » 07 Апр 2011, 14:42

Използвате ли хомепатия за лечение?
vali4ka
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Апр 2011, 09:39

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот bisertaskov » 09 Апр 2011, 23:11

До скоро много не и вярвах и още имам съмнения, но по добре хомеопатия от колкото антибиотици да блъскаме децата.Може да не помогнат но няма и да навредят :D :D :D
Последна промяна bisertaskov на 14 Апр 2011, 21:59, променена общо 1 път
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот mary jane » 14 Апр 2011, 09:07

Изключително съм доволна от лечението с хомеопатични средства!
Дъщеря ми е на 3,5 год. и откакто започна сериозно да се разболява, винаги първо сме прилагали хомеопатично лечение и след това, ако не помогне антибиотик. От година насам почти не сме пили антибиотик. Оправяме се с хомеопатични, комбинирани с някакъв сироп или най - много Вентолин.
За целта обаче е необходимо и педиатъра да е запознат с хомеопатичното лечение, но по мои наблюдения, все още много малко лекари се занимават с хомеопатия.
Благодарна съм на нашата лекарка! Тя винаги първо предписва хомеопатично лечение и след това ако няма резултат, прибягва до антибиотик.
Не съм провеждала на дъщеря си от онези дълги схеми на прием на хомеопатични, тъй като вече по - рядко се разболява. Май - вече сме си изградили някакъв защитен имунитет.
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот сиско » 18 Окт 2011, 22:53

с двете ръце съм за хомеопатията. Чрез нея излекувах атопичния дерматит на детето ни, много лесно, бързо, евтино и безопасно. А преди това всякакви лекари ни изписваха скъпи и много вредни кортикостероидни кремове, които изобщо не помагаха.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Margo » 19 Окт 2011, 12:22

сиско написа:с двете ръце съм за хомеопатията. Чрез нея излекувах атопичния дерматит на детето ни, много лесно, бързо, евтино и безопасно. А преди това всякакви лекари ни изписваха скъпи и много вредни кортикостероидни кремове, които изобщо не помагаха.

Какви хомеопатични медикаменти използвахте?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот qproin » 19 Окт 2011, 13:34

vali4ka написа:Използвате ли хомепатия за лечение?

използвала съм за профилактика и при никнене на зъбки, не бих рискувала при нещо по-сериозно.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот сиско » 18 Ное 2011, 00:29

Margo написа:
сиско написа:с двете ръце съм за хомеопатията. Чрез нея излекувах атопичния дерматит на детето ни, много лесно, бързо, евтино и безопасно. А преди това всякакви лекари ни изписваха скъпи и много вредни кортикостероидни кремове, които изобщо не помагаха.

Какви хомеопатични медикаменти използвахте?

използвах хомеопатични моно препарати и в момента отново ги използвам, понеже се обостри дерматита от смяната на сезоните
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Даниела Танева » 07 Яну 2012, 21:52

Изображение
Аз съм много доволна от хомеопатичният продукт "Цинабсин", страхотно много ми помага при лечението на хрема на 5 годишната ми дъщеря, дори и при т. нар. "градинска хрема".
Даниела Танева
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Дек 2011, 23:46

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот pasta » 07 Яну 2012, 23:50

Да използвам. Детето ми е на 2,6 години и винаги когато има хрема давам Коризалия, а при вирусни настинки Инфлуцид. Досега не сме стигали до приемане на антибиотик.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: За или Против хомеопатията в ранна детска възраст!

Мнениеот Malina » 04 Яну 2015, 13:13

pasta написа:Да използвам. Детето ми е на 2,6 години и винаги когато има хрема давам Коризалия, а при вирусни настинки Инфлуцид. Досега не сме стигали до приемане на антибиотик.

Защото и до детска градина предполагам, че не сте стигали :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron