Фентъзи филмът - красива приказка,измъква ни от реалността

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Фентъзи филмът - красива приказка,измъква ни от реалността

Мнениеот Kremiliya » 10 Яну 2015, 14:25

Аз не съм чела книгите, сигурно са по-впечатляващи от филма, но и той е жесток.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Фентъзи филмът - красива приказка,измъква ни от реалността

Мнениеот Kaya » 16 Яну 2015, 10:54

ХУбави са, изкарват ни в една друга реалност, но филми тип Аватар, Стартрек и тем подобни космически ми идват в повече.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Фентъзи филмът - красива приказка,измъква ни от реалността

Мнениеот Дороти » 07 Мар 2019, 16:28

Мъжът ми много ги харесва, поради същата причина - откъсват го от ежедневието и проблемите. Аз пък не съм им фен - като не мога да си представя това как се случва, да се поставя на мястото на някой от героите, ми е тъпо и леко безсмислено.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Фентъзи филмът - красива приказка,измъква ни от реалността

Мнениеот ivan.stoqnov » 08 Мар 2019, 18:08

Аз като всеки средностатистичеснки мъж, много харесвам фантастичните филми и обичам да чета книгио фантастика. тия за космоса са ми най-любими. Като дете умирах за "Седморката на Блейк", а сериите от "Междузвездни войни" са ми сред едни от най-любимите филми.
"Матрицата" малко не ми хареса, но всичко е въпрос на нагласа и гледна точка.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Фентъзи филмът - красива приказка,измъква ни от реалността

Мнениеот Innerlane » 09 Мар 2019, 12:04

Любимите ми жанрове са фентъзи, хорър и сай-фи. За фентъзито важи правилото: колкото по-далеч от реалността, толкова по-добро, НО е много трудно да се създаде измислен свят, в който да има логика и да се усеща реален. Толкин успява във Властелина на пръстените и Хобит - затова това са най-големите класики в жанра. Сега целият свят е луднал по "Игра на тронове", но трябва да се признае, че HBО си свършиха перфектно работата с тази многомилионна продукция с актьори от най-високо ниво. Други фентъзита, които бих препоръчала от по-старите класики, са "Землемория" и "Мечът на истината", а от по-тийнейджърските - "Рубиненочервено" и "Звезден прах".
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Фентъзи филмът - красива приказка,измъква ни от реалността

Мнениеот Dalia » 11 Мар 2019, 19:33

по едно време и мен ме бе обзела манията да гледам фантастични филми и то покрай синовете ме, но те вече са големи и не ми се е случвало да се заглежда по този жанр отдавна. Но честно да си призная тогава дота ми харесваха.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Фентъзи филмът - красива приказка,измъква ни от реалността

Мнениеот Веси Вес » 09 Май 2019, 10:39

Не обичам такива филми. Обаче повечето мъже им се кефят. Моят не прави изключение.
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Фентъзи филмът - красива приказка,измъква ни от реалността

Мнениеот delchev » 07 Авг 2019, 10:11

Харесвам фентъзи филмите, но предпочитам книгите. Рядко екранизацията е по-добра. И това е напълно естествено - филмът е представата на някой друг, а интерпретацията на книгата е единствено в границите на нашето въображение.
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Предишна

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron