Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Мнениеот rossitta » 14 Дек 2012, 16:18

Аз напоследък нямам никакво такова чувство на празничност. Странно нали? Имайки предвид всичките коледни инициативи на благотворителност. Медиите тръбят: отворете сърцата си на Коледа, подарете усмивки на децата за празниците, на Коледа стават чудеса и т.н... Нима самотните деца имат нужда от усмивка и внимание само през декември…?Нима не е лицемерно да разбутваме ръждясалия катинар на сърцата си само покрай Коледа? Колкото повече се замислям, толкова повече ми се изпарява празничното чувство.
Помислете например, защо трябва да има кампании като "Българската Коледа", когато „милосърдните” им организатори можеше тихомълком да даряват…и то целогодишно.
Как смятате?
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Мнениеот IVRO » 14 Дек 2012, 16:39

Усещам свръх лицемерието! Като добавим и "големите" коледни намаление по магазините. Първо изкуствено надуват цените, а после им лепят огромни шарени етикети 70 % намаление...
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Мнениеот Cuddy » 15 Дек 2012, 20:31

Дразня се от организирането на дарителски компании точно по Коледа, а през останалото време ни вест, ни кост. Сякаш използват украсата и обзелото ни настроение, както и щедростта ни, за да измъкнат и още някой лев с психологически трикове.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Мнениеот ninars » 17 Дек 2012, 13:34

Подкрепям идеята за благотворителност, но наистина не ми се струва искрено тя да се тиражира само около празниците...Благотворителността се носи в сърцата и за нея не би трябвало да има време...А това с отворените сърца покрай Коледа наистина е лицемерно...и не само!Не можеш да си влюбен само на 14 февруари, да се чувстваш жена само на 8 март и т.н.Празниците са хубаво нещо, но добре е да носим посланията им целогодишно.
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Мнениеот magi81 » 07 Яну 2013, 15:13

трябва ли измъчения човек да отдели от залъка си за да помогне на хора които са си плащали данъци и всичко не трябва ли държавата да е насреща? В крайва сметка колко хора казват, че милостинята не е стигнала до тях а кой тогава я ползва?
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Мнениеот belleville » 30 Дек 2015, 17:07

И на мен ми идва прекалено всичко това, не виждам защо и как в даден момент се оказва, че няма пари за животоспасяващи се било то апаратури или лекарства, а има за коледни картички от общините и безсмислени букети, струващи адски суми.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Мнениеот Jully » 31 Мар 2016, 13:57

belleville написа:И на мен ми идва прекалено всичко това, не виждам защо и как в даден момент се оказва, че няма пари за животоспасяващи се било то апаратури или лекарства, а има за коледни картички от общините и безсмислени букети, струващи адски суми.

Няма начин това да се промени, защото в много случаи е въпрос на етикет да се спазват някакви подобни норми и уредби и няма начин да има ограничения.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Мнениеот roksana » 31 Мар 2016, 14:11

Jully написа:
belleville написа:И на мен ми идва прекалено всичко това, не виждам защо и как в даден момент се оказва, че няма пари за животоспасяващи се било то апаратури или лекарства, а има за коледни картички от общините и безсмислени букети, струващи адски суми.

Няма начин това да се промени, защото в много случаи е въпрос на етикет да се спазват някакви подобни норми и уредби и няма начин да има ограничения.


Но всеки може да реши да не спазва етикета и да дари тази сума за нещо полезно. И да призове тези, на които ще ги раздава, да постъпят по същия начин.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Усещате ли лицемерието в безбройните коледни кампании?

Мнениеот Алиса_В » 03 Яну 2019, 15:20

Дори и да има лицемерие, важното е че под някаква форма се помага на деца или хора в нужда. Като няма държава, която да го направи. По какъв начин са събрани парите в случая не е важно, щом помагат на някого да се излекува, например.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта