Кой е спорта за лятото?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот palechka » 30 Мар 2012, 10:13

Софи_Я написа:Аз пък съм фенка на тениса :)

Подкрепям те, но за лятото не е много подходящ, ако се практикува навън. Аз обожавам да плувам - зима, лято, без значение. Във водата се чувствам перфектно, а и действа много добре на цялото тяло. Преди няколко години се записах на водна аеробика. Страхотен спорт, но за съжаление не във всеки град има база, в която да се практикува. Не вярвах, че мога да се изпотя във вода, но се убедих в противното :mrgreen: Страхотен спорт, наистина! И не е задължително да си отличен плувец, защото се играе в най-плиткия участък на басейна. Действа много тонизиращо и се работи комплексно върху всички мускулни групи.
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот ceciii » 03 Май 2012, 12:02

Независимо от сезона, всяка сутрин ходя да тичам и се чувствам много добре. Ако си пропусна сутрешния джогинг, след това целия ден ми е едно мързеливо и отпуснато. Обичам и да плувам, но не бих ходила всеки ден. Бягането си е чиста работа и качването на стълби също - не използвам асансьор от години, а и като знам, че правя нещо за здравето си изобщо не се и замислям ;)
ceciii
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:43

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот sanya » 11 Май 2012, 16:46

ceciii написа:Независимо от сезона, всяка сутрин ходя да тичам и се чувствам много добре. Ако си пропусна сутрешния джогинг, след това целия ден ми е едно мързеливо и отпуснато. Обичам и да плувам, но не бих ходила всеки ден. Бягането си е чиста работа и качването на стълби също - не използвам асансьор от години, а и като знам, че правя нещо за здравето си изобщо не се и замислям ;)

Обожавам водата и мога да стоя с часове в нея. За мен плуването е спортът, подходящ за цялата година, може би защото не обичам да се потя :mrgreen: Ще изчакам още малко дъщеричката си да порасне и веднага я записвам на плуване. Тя и без това си е голяма жабка и много трудно излиза от банята, когато се къпем.
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот delinda » 20 Май 2012, 17:33

Аз съм голям фен на танците и мисля, че лятото е супер сезон за практикуване на зумба ... :roll: Хем ще ви е приятно, хем ще свалите бързо излишните килограми :lol: :lol: :lol: :roll:

Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот Снежана » 21 Май 2012, 16:53

Смятам, че лятото е сезона на тенис на корта, все пак този спорт не може да се тренира успешно в зала, а на всичкото отгоре е доста динамичен и спомага за свалянето на излишните килограми.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот marto » 30 Май 2012, 07:57

Снежана написа:Смятам, че лятото е сезона на тенис на корта, все пак този спорт не може да се тренира успешно в зала, а на всичкото отгоре е доста динамичен и спомага за свалянето на излишните килограми.

А, не може, че какво им е на залите? Има такива спортни зали, в които като влезеш ще ти падне шапката - изкуствена трева или друга настилка и подходяща температура в зависимост от сезона. Не си представям лятото да се пържа на някой тенис корт. Плюс това далеч не във всички градове има подходяща база или въобще такава за тенис.
Лично аз ходя по малко на фитнес, плувам и тичам в парка, ако ми остане време. Не обичам да ходя пеша в града, но съм почитател на разходките из природата, стига да не са прекалено дълги и да са придружени с пикник и... още нещо ;)
marto
 
Мнения: 42
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:39

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот Камелия » 30 Май 2012, 16:59

marto написа:
Снежана написа:Смятам, че лятото е сезона на тенис на корта, все пак този спорт не може да се тренира успешно в зала, а на всичкото отгоре е доста динамичен и спомага за свалянето на излишните килограми.

А, не може, че какво им е на залите? Има такива спортни зали, в които като влезеш ще ти падне шапката - изкуствена трева или друга настилка и подходяща температура в зависимост от сезона. Не си представям лятото да се пържа на някой тенис корт. Плюс това далеч не във всички градове има подходяща база или въобще такава за тенис.
Лично аз ходя по малко на фитнес, плувам и тичам в парка, ако ми остане време. Не обичам да ходя пеша в града, но съм почитател на разходките из природата, стига да не са прекалено дълги и да са придружени с пикник и... още нещо ;)

О за базите съм напълно съгласна с теб, не всеки град има добри кортове. Виж в Стара Загора кортовете на Аязмото са супер, но е малко скъпичко да ги ползваш. Като цяло тениса си е скъп спорт само за аристократи ;)
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот jeni_dimitrowa » 04 Юни 2012, 12:36

Аз мисля, че най-подходящите спортове за лятото са джогинг и тенис на корт! С един добър маршрут сутрин, денят ни ще започне с добро настроение и тонус. Освен това, джогинга ни помага да поддържаме перфектна форма, каквато ни е необходима за лятото. Игра на тенис вечер е идеалния завършек на деня.
http://recepti.plamcom.com/page.php?pid=13
jeni_dimitrowa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2012, 12:29

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот mirena8312 » 04 Юни 2012, 13:11

Спорта за лятото и майките, които нямат особено време за спорт може да се окажат упражненията вкъщи на небезизвестната Chalene Johnson http://www.facebook.com/chalene. Неизменен приятел ми е от около година и има няколко програми, които помагат бързо и ефикасно да изваеш страхотна фигура. Благодарение на нея отслабнах с 13 кг. за 4 месеца още докато кърмих.
Изображение
mirena8312
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2012, 12:14

Re: Кой е спорта за лятото?

Мнениеот laurence » 01 Апр 2013, 14:43

Иска ли питане? Обожавам водата и за мен плуването е най - добрият спорт. Плуването извайва всяка част от тялото без много усилия и без специфични упражнения. Водата подхранва кожата и раздвижва ставите. Този спорт раздвижва всяко мускулче, става и тъкан, а не натоварва ставите като другите спортове. Освен това плуването подобрява дишането. :P
Добре, че идва лято!
laurence
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2013, 11:47

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта