Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот mladen » 20 Дек 2012, 00:02

В крайна сметка какво да изберем ? Какво е общото между тях и кое е различното ?Ако няма разлика въпрос на вкус ли е :D ?
Изображение
mladen
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юни 2012, 22:02

Re: Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот deva » 20 Дек 2012, 00:05

Общото е че всички са прахчета и съдържат парацетамол а кое е по добро не мога да ти кажа.Аз по често си купувам Тайлол хот и ми действа добре.
Аватар
deva
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Дек 2011, 20:55

Re: Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот Bolka » 20 Дек 2012, 00:13

Препоръчвам да не си купуваш нищо от по горе споменатите.На скоро четох че лесно може да се стигне до увреждане на черния дроб след честа и продължителна употреба на парацетамол.А всички тези препарати го съдържат.Дори кофеинът в кафето засилва вредния ефектъ на парацетамола.Беше споменато че парацетамол може да подейства смъртоносно дори при леко предозиране.Избягвам препарасти с парацетамол купувам си нурофен.
Bolka
 
Мнения: 18
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:33

Re: Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот trojan horse » 20 Дек 2012, 00:18

Bolka написа:Препоръчвам да не си купуваш нищо от по горе споменатите.На скоро четох че лесно може да се стигне до увреждане на черния дроб след честа и продължителна употреба на парацетамол.А всички тези препарати го съдържат.Дори кофеинът в кафето засилва вредния ефектът на парацетамола.Беше споменато че парацетамол може да подейства смъртоносно дори при леко предозиране.Избягвам препарати с парацетамол купувам си нурофен.

Струва ми се че това е малко пресилено.Естествено е че с всеки медикамент може да се предозира ако не спазваш дневния прием,а това се указва от лекар или фармацевт.Това потвърждава че не бива да се лекуваме сами дори и с препарати на пръв поглед доста безобидни.
trojan horse
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 21:33

Re: Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот сиско » 03 Яну 2013, 16:43

От години в къщи използваме само Тайлол хот и сме много доволни, препоръчвам го, но всеки сам си решава.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот Ivan Vasilev » 28 Мар 2013, 03:12

Повечето съдържат парацетамол и витамин Ц, а вкусът им е отвратителен. Аз пия парацетамол и витамин Ц с вода, а след това си правя и един горещ чай с мед. Според мен така е доста по-добре, а ефектът е същият. Но искам да попитам, може ли да се комбинира парацетамол с ибупрофен(нурофен с-к) ? Изобщо има ли смисъл да се комбинират двете неща? И кое според вас е по-ефикасно при настинка?
Ivan Vasilev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Юли 2011, 08:57

Re: Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот geriva » 05 Апр 2013, 13:58

Всички съдържат парацетамол.
Тайлол хот обаче има и противоалергична съставка (цитат от листовка):

ТАЙЛОЛ ХОТ има аналгетично (болкоуспокояващо), антипиретично (понижаващо температурата), антихистаминово (противоалергично) и намаляващо отока на лигавицата на горните дихателни пътища действие, което се дължи на активните му съставки: парацетамол, хлорфенираминов мапеат и псевдоефедринов хидрохлорид.
Парацетамолът облекчава болката и понижава телесната температура.
Хлорфенираминовият малеат облекчава следните симптоми: хрема, оток на носната лигавица, зачервяване и/или свръхчувствителност на очите.
Псевдоефедриновият хидрохлорид намалява отока на лигавицата на горните дихателни пътища.


Още за: ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ВЪЗРАСТНИ саше * 12 (TYLOL HOT adult sache * 12), цена и информация
от framar.bg
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот klara » 26 Фев 2016, 11:46

И трите съм ги пила, но като че ли най-съм доволна от тайлол хот. Фервекс ми дразнеше на стомаха.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот roksana » 01 Мар 2016, 13:57

klara написа:И трите съм ги пила, но като че ли най-съм доволна от тайлол хот. Фервекс ми дразнеше на стомаха.


Нали по едно време бяха открили някакви бактерии във Фервекса и оттогава не го купувам.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Тайлол хот,фервекс или колдрекс максгрип

Мнениеот Jully » 01 Мар 2016, 14:54

Не съм пробвала, но казват, че Тайлол хот май е най-ефиаксно, но мисля, че повечето са в близки или еднакви съставки, което не виждам по какво толквоа много ще ги различи. Въпрос е има ли подобно лекарство подходящо за малки деца?!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron