Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот qproin » 29 Окт 2011, 09:36

valiart написа:Трябва да го издириш тои "лекар", за да не се гаври и с други момичета :!:

Беше преди 15 години и тогава беше дядка, сега дори не съм сигурна че го има.Все тая, темата беше за друго, аз малко я превърнах в лична драма за което се извинявам.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот valiart » 29 Окт 2011, 12:16

ОК, не се притеснявай от това, че реши да споделиш преживяното с нас! Коментара ти, напълно си отговаря на темата, в никакъв случай не го разводняваш. Дори може да бъде като урок, за някоя девойка да не прави така :!:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 13:38

Много отдавна, беше една женица, която май нищо не разбираше ;)
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот arwen » 28 Апр 2013, 00:47

Здравейте! На 20 години съм и от половин година водя полов живот. Та, съответно ми предстои първа среща с гинеколога ... умирам от срам и ужас, от няколко месеца все го отлагампод един или друг предтекст, но вече започвам да си въобразявам всякакви неща и имам чувството, че ако не отида по-скоро, изобщо няма да събера смелост. Не съм свикнала да разговарям с майка ми на такива теми, та пиша с молба да ми дадете някакви насоки, съвети, или просто да споделите опита си. Благодаря ви предварително :)
arwen
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Апр 2013, 00:41

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот Irena Dimitrova » 11 Ное 2013, 14:00

Не, не е стрaшно..!
Мен майками ме зaведе преди седмица и се оказа че нямаше
нищо общо с мойте предстaви.
Не се притеснявaйте от нищо.........! :D
Живей, дивей и всичко ще е ОК.......!
Irena Dimitrova
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Ное 2013, 11:51

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот sofi_black » 11 Ное 2013, 14:44

Все пак и майките ви са хора, нали, не са паднали от горе. И те са имали своя пръв сексуален контакт и преглед при гинеколог! Страх ви е да не ви се карат майките от срамотиите, които ще питате доктора ли? Е, съобразете се все пак! :)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Ное 2014, 15:50

Ами ако родителите не се държат така, сякаш има нужда от този преглед, но какво да ви кажа, на 20г. можете сами да отидете на гинеколог, не е толкова лошо. И на мен вече съм на 30г. ми е неприятно, но какво да се прави, трябва да ходя. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот Pipilota » 11 Май 2015, 06:42

За първи път отидох на преглед когато забременях първи път на 22 години! До преди това не работех, така че освен тайно да си скривах пари, то други нямаше от къде. Майка ми беше на мнение "След като нямаш проблем няма да ходиш", което признавам си за мен беше странно! За щастие, нищо не бях пропуснала и наистина нямаше защо да се притеснявам, както и да е! Мнението ми е, че трябва да се ходи, дори да няма причини, то поне за създаване на навика жената да се грижи за здравето си!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот Lisica » 10 Юни 2015, 12:10

Аз ходих още от преди да започна да правя секс, още на 16 години ми беше първия преглед, не беше страшно, странно е и се срамувах, но бях при много готина лекарка и бързо се отпуснах.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Първи преглед при гинеколога - умирам от срам...

Мнениеот Pipilota » 15 Юни 2015, 10:50

Lisica написа:Аз ходих още от преди да започна да правя секс, още на 16 години ми беше първия преглед, не беше страшно, странно е и се срамувах, но бях при много готина лекарка и бързо се отпуснах.

Браво! Смятам, че така е абсолютно правилно и е задължително да се процедира така, изграждат се навици от малки, също както при зъболекаря ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта