Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Prolet8 » 25 Фев 2013, 19:01

Пият, да, и кой е виновен според вас! За мен това са безотговорните родители!
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот qna toneva » 27 Фев 2013, 00:44

тази статистика наистина е ужасяваща :!: според мен не само личния пример който получават децата вкъщи е важен,но и средата в която се движат.понякога неподходящият избор на компания играе лоша роля........
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот dacheva.denica » 02 Мар 2013, 17:05

Просто повечето смятат, че са оригинални, интересни и че ще станат по-атрактивни, ''доказвайки'' се чрез алкохола. Това им дава самочувствие, карайки ги да се чувстват по-големи. А моето лично мнение е, че за големи или малки алкохола е вреден и не това е начина да се покажеш и докажеш. Наистина родителският контрол отсъства до голяма степен.
dacheva.denica
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Мар 2013, 16:05

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот denkaruseva » 10 Апр 2013, 14:01

Освен всички останали вредни навици, децата ни се хранят нездравословно. Четох, че борбата с килограмите е занимание на все повече деца. 70 % от децата са спазвали хранителни режими в опити да отслабнат. Това, което силно ме притисни като баба на тийнейджъри е, че става дума за деца още на 14-годишна възраст. Проучванията сочат, че един на всеки десет ученици страда от частични симптоми на хранително разстройство. :(
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот pesho » 02 Сеп 2013, 11:29

Най - лошото е, че тази тема е повод за гордост и един вид съревнование между тийнейджърите..."Я да те видим колко можеш да изпиеш"
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Andrey » 27 Ное 2014, 12:00

От години е модерно да се пие алкохол, но от друга страна последните 2-3г. се появява един друг вид младежи, при които е модерно и въпрос на това, че си по-готин именно като нито пиеш, нито пушиш, така че това е напредък. Когато бях аз тийн, нямаше такива индивиди - всички пиехме! :shock: :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Snejna » 27 Ное 2014, 17:47

Andrey написа:От години е модерно да се пие алкохол, но от друга страна последните 2-3г. се появява един друг вид младежи, при които е модерно и въпрос на това, че си по-готин именно като нито пиеш, нито пушиш, така че това е напредък. Когато бях аз тийн, нямаше такива индивиди - всички пиехме! :shock: :lol:

Прав си, че като поостареем малко почваме да се държим сякаш не сме били млади. Аз съм на 36 години и ясно си спомням, че като деца - пиехме алкохол, вярно е,че не е най-умното решение, но е ясно, че всички сме били млади и глупави. По-скоро трябва да проявим разбиране, отколкото да се шашкаме. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Pipilota » 05 Фев 2015, 10:37

Все сме като ощипани и сякаш на времето сме били по-различни, аз започнах да пия още в 6 клас, колко алкохол съм изпила, докато улегна, същата работа бяхме, по-лошото е, че сега децата малко нямат страх от наркотици за съжаление..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот mix_twix » 11 Фев 2015, 12:03

Pipilota написа:Все сме като ощипани и сякаш на времето сме били по-различни, аз започнах да пия още в 6 клас, колко алкохол съм изпила, докато улегна, същата работа бяхме, по-лошото е, че сега децата малко нямат страх от наркотици за съжаление..

Обясни им! Но сега като гледаме от призмата на родители и си мислим, че е някакъв шок и ужас, но ние не сме били по-различни!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Фев 2015, 12:26

За съжаление това е факт, когато аз бях млада беше много трудно да се намери алкохол и все пак пиехме! А сега е толкова лесно, синът ми вече е на 20г. и започна да пие още в 8 клас (14г), имаше случаи в които се е прибирал в 20ч. тотално пиян! За съжаление няма как да ги спрем, трябва да опитат, това е ясно, започнах да разрешавам да пият у дома с приятели, поне купувам качествен алкохол, а не безизвестен и са ми пред очите. Нещата отшумяха много бързо, а моя приятелка сериозно забраняваше да пият децата ѝ и по цяла нощ бродеха улиците, само и само да не се приберат подпийнали вкъщи,вече след толкова години, синът ми нито пие, нито пуши, а нейните са всеки петък пияни по дискотеките. Не забранявайте, контрлирайте ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта