Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Yunona » 27 Яну 2016, 22:23

svetlozara написа:
pravilno написа:Предпочитам да опита вкъщи, отколкото да се крие с приятели и по барчетата. :smile:

И каква е разликата, като му хареса вкъщи ще пие пак по барчетата с приятелите си можеш да си сигурна. :mrgreen:


Така е, но поне ще знае КАК да пие :)
Спомням си навремето как майка ми се побъркваше от думата "алкохол" и не даваше да се спомене, а баща ми предприе друга тактика - обясняваше ми кое как се пие, с какво мезе, никога на гладно, колко би следвало да ми е мярката, колко е важна водата, как да усетя, че съм на границата и трябва да спра... И това от мъж, станал родител в преклонна според някогашните стандарти възраст! Беше много предвидлив, светла му памет. Никога не се напих като "пубер", а бях в много здрава, бясна бургаска компания от музиканти и други арт личности. Пиеше се много :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Kaya » 28 Яну 2016, 10:48

Интересна тактика е това с обяснението. Моите родители също бяха доста либерални и си пийвах с тях, но така и не ми се услади алкохола.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот iwoni » 28 Яну 2016, 12:20

Yunona написа:
svetlozara написа:
pravilno написа:Предпочитам да опита вкъщи, отколкото да се крие с приятели и по барчетата. :smile:

И каква е разликата, като му хареса вкъщи ще пие пак по барчетата с приятелите си можеш да си сигурна. :mrgreen:


Така е, но поне ще знае КАК да пие :)
Спомням си навремето как майка ми се побъркваше от думата "алкохол" и не даваше да се спомене, а баща ми предприе друга тактика - обясняваше ми кое как се пие, с какво мезе, никога на гладно, колко би следвало да ми е мярката, колко е важна водата, как да усетя, че съм на границата и трябва да спра... И това от мъж, станал родител в преклонна според някогашните стандарти възраст! Беше много предвидлив, светла му памет. Никога не се напих като "пубер", а бях в много здрава, бясна бургаска компания от музиканти и други арт личности. Пиеше се много :)


Моят баща постъпи по същия начин. И досега е закон за мен да не пия на гладно! Синът ми като поотрасна почна да пита дали може да опита и аз му давах вина или бира, защото това пия. В повечето случаи не му харесваше :grin:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Slavena » 28 Яну 2016, 14:03

То ще дойде времето и ще им хареса. Пък и като по-малки всички сме се напивали, голям праз ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Локумът » 28 Яну 2016, 16:38

Бащите сме големи пичове, и аз си пия с децата, да няма да ги ограничавам я. :mrgreen: От както почнаха да пият предпочитам купоните да са у нас и пиенето да е под носа ми. :drinkingcheers: :drinkingbuddies:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот irka » 29 Яну 2016, 14:11

Локумът написа:Бащите сме големи пичове, и аз си пия с децата, да няма да ги ограничавам я. :mrgreen: От както почнаха да пият предпочитам купоните да са у нас и пиенето да е под носа ми. :drinkingcheers: :drinkingbuddies:


Кой е родителя и кой тийнейджъра? :grin:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Ужас! Все повече тийнейджъри пият алкохол

Мнениеот Jully » 24 Окт 2017, 10:08

Разбирам, че в една възраст пиенето идва съвсем естествено, като част от порастването, но когато децата на по 12 години се напият е друго. От класа на дъщеря ми вече прибраха две момичета пияни и то зверски. :shock: Не мога да си представя, че това се случва на малки деца, какво са ги правили после родителите не смея да се чуся, защото ако беше моята щерка, наистина щеше да бъде яко ошамаране и доста трудности я чакаха...
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта