Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот jul_folb » 07 Апр 2011, 21:48

Диетата на Дюкан сякаш получи повече критики, отколкото добри отзиви. Но в едно са категорични всички лекари и диетолози - с две ръце гласуват в заложените в известния режим овесени трици. Честно казано идеята да се киснат във вода или в мляко, никак не е примамлива. Пък и дори да намери своите фенове, рано или късно този вариант на приготвянето им омръзва. И тъй като това се случи и на мен, а знаем, че този продукт не само гони излишните калории, но е профилактика срещу поне 10 заболявания, заслужава си да се експериментира с рецептите.
Една от идеите, които ми хрумна в кухнята, е да се омесят сладки. Към триците прибавяте чаша гореща вода /за да омекнат по-бързо/, кисело мляко със сода, малко мед, ако искате и едно яйце. Подправени с ванилия или друга сладкарска есенция, стават още по-апетитни. Тестото трябва да е средно меко. Оформяте топчета от по две супени лъжици. За да не залепнат, слагате в тавичката кухненско фолио или хартия за печене. В сгорещена фурна печете около 15 до 20 минути. След като изстинат ги прибирате в хладилника. Бон апети!
Ако имате други идеи за рецепта, ще съм благодарна.
jul_folb
 
Мнения: 14
Регистриран на: 07 Апр 2011, 17:00

Re: Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот stanislav_d » 07 Апр 2011, 22:22

Това звучи много добре и ще го пробвам със сигурност! Триците- ПОЛЕЗНИ!
stanislav_d
 
Мнения: 69
Регистриран на: 06 Апр 2011, 15:24

Re: Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот jul_folb » 07 Апр 2011, 22:23

Един път пробвах да заменя меда и ванилията със сирене, но нещо не ми се получи много добре. Може би ако добавя малко подправки - кимион например, няма да са така блудкави.
jul_folb
 
Мнения: 14
Регистриран на: 07 Апр 2011, 17:00

Re: Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот Radost » 08 Апр 2011, 08:19

Диетична палачинка

Необходими продукти:
овесени трици - 1 к.ч.
прясно мляко - обезмаслено 100 мл.
яйца - 1 бр.
сирене - обезмаслено на вкус
бульон - 1/2 кубче по желание за вкус

Приготвяне:
Овесените трици се накисват в млякото и престояват 10 мин. След това към сместа се натрушава бульона.
Яйцето и сиренето се разбиват и се добавят към триците.
Пече се на добре загрят тефлонов тиган без мазнина

Дюкански тутманик

Продукти:

• 1-2 яйца
• 3 - 4 с. л. извара
• около половин кофичка кисело мляко
• 1 ч.л. с връх бакпулвер
• 6 с. л. овесени трици
• сол на вкус

Приготвяне:
Разбива се с миксер. Пече се на 180 градуса до готовност.
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот jul_folb » 08 Апр 2011, 09:35

Мммммм, звучи вкусно :D Задължително ще опитам!
jul_folb
 
Мнения: 14
Регистриран на: 07 Апр 2011, 17:00

Re: Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот southern_sun » 11 Апр 2011, 10:35

Предпочитам да се придържам към накиснатите трици с прясно мляко. Когато сутрин закусвам с подобна здравословна закуска чувствам се леко през деня и не ми е натоварен стомаха.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот Margo » 05 Юли 2011, 15:17

jul_folb написа:Диетата на Дюкан сякаш получи повече критики, отколкото добри отзиви. Но в едно са категорични всички лекари и диетолози - с две ръце гласуват в заложените в известния режим овесени трици. Честно казано идеята да се киснат във вода или в мляко, никак не е примамлива. Пък и дори да намери своите фенове, рано или късно този вариант на приготвянето им омръзва. И тъй като това се случи и на мен, а знаем, че този продукт не само гони излишните калории, но е профилактика срещу поне 10 заболявания, заслужава си да се експериментира с рецептите.
Една от идеите, които ми хрумна в кухнята, е да се омесят сладки. Към триците прибавяте чаша гореща вода /за да омекнат по-бързо/, кисело мляко със сода, малко мед, ако искате и едно яйце. Подправени с ванилия или друга сладкарска есенция, стават още по-апетитни. Тестото трябва да е средно меко. Оформяте топчета от по две супени лъжици. За да не залепнат, слагате в тавичката кухненско фолио или хартия за печене. В сгорещена фурна печете около 15 до 20 минути. След като изстинат ги прибирате в хладилника. Бон апети!
Ако имате други идеи за рецепта, ще съм благодарна.

Наистина си прав за диетата на Дюкан, откривателя е подведен под отговорност. Вероятно не е толкова ефикасна, колкото я анонсираха :o
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот BRI » 02 Авг 2013, 09:53

И аз бих оспорила диетата на Дюкан, но това не променя факта, че триците са много полезни - стимулират храносмилането, предотвратяват запек, пречистват кръвта от холестерола, възпрепятстват образуването на ракови клетки, освобождават тялото от различни съединения на тежките метали, засилват имунитета, стабилизират общото здравословно състояние. Достатъчно ли ви е? Освен всичко това, триците са отлично и според мен доста вкусно средство за отслабване.
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот Kaya » 23 Фев 2015, 12:16

BRI написа:И аз бих оспорила диетата на Дюкан, но това не променя факта, че триците са много полезни - стимулират храносмилането, предотвратяват запек, пречистват кръвта от холестерола, възпрепятстват образуването на ракови клетки, освобождават тялото от различни съединения на тежките метали, засилват имунитета, стабилизират общото здравословно състояние. Достатъчно ли ви е? Освен всичко това, триците са отлично и според мен доста вкусно средство за отслабване.

Всичко е супер, само че много ми е трудно да си ги приготвя по какъвто и да е начин. Правя си само с вода или с кисело мляко, поръсвам малко изсушени плодове. Е скучно ми е! :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Печива от трици - вкусно, диетично и полезно

Мнениеот Pipilota » 25 Фев 2015, 10:42

Никога не съм опитвала да ям трици, само овесени ядки. Но май триците наистина са по-полезни, въпреки че са едно и също почти. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта