Пълнолуние или …още пълнолудие?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот IVRO » 28 Дек 2012, 16:14

moon.jpg
moon.jpg (25.18 KiB) Прегледано 1280 пъти
Понеже видях, че довечера ще има пълнолуние, което със сигурност означава, че пак няма да мога да мигна, реших да драсна няколко реда тук…На мен пълната луна много ми влияе…дали защото съм зодия рак, но на пълнолуние направо откачам…Ставам по - сантиментална и докачлива и се будя през нощта, ако изобщо заспя. Забелязала съм, че пълната луна ни прави сякаш по-активни…
Попаднах на една статия, в която наблюденията ми се оказаха точно попадение. Там научно бе обяснено, че както светлината надделява над тъмнината по време на пълнолуние, така и активността над пасивността. Това ни правило изключително активен и всички области, които са под лунното влияние се насищат с енергия и се активизират. В статията се обясняваше, че при пълна луна емоциите са в своя максимум, подсъзнанието също се възбужда (ярки сънища или безсъние, бълнуване). Пълнолунието повишавало и сексуалността ни, тъй като отприщва въображението и фантазията. В природата тази фаза съответства на разгара на лятото.
А на вас влияе ли ви тайнствената пълна луна?
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот pasta » 02 Яну 2013, 13:11

Определено ми влияе пълнолунието.Има 2-дни нощи в месеца през които сънят направо е мираж.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот Siss » 02 Яну 2013, 13:51

И на мен ми влияе, но смятам, че положително...едно ми е енергично. Също така обичам и т.нар. фатален петък 13-и...Абе обичам такива мистични дни :evil:
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот Cuddy » 03 Яну 2013, 15:22

И на мен ми влияе- на следващия ден умирам за сън.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот desita@ » 03 Яну 2013, 18:58

И на мен ми действа отрицателно на съня ,но за диетите има много положителен ефект. :lol:
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот IVRO » 04 Яну 2013, 12:26

Диетата е изпробвана...работи :P
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот sunnyr » 18 Яну 2013, 16:30

Има и научно обяснение на безсънието по време на пълнолуние…Фазите на луната влияят върху приливите и отливите на океаните. Тъй като човешкото тяло съдържа около 80 % вода, учените предполагат, че и в организма се получава силен прилив, които предизвиква повишено кръвно налягане, главоболие и безсъние…Важна е разбира се и ролята на подсъзнанието :P
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот BRI » 18 Фев 2013, 12:26

А знаете ли, че е възможно да се отслабне като се спазва лунна диета веднъж седмично? Тя следва четирите фази на Лунната - новолуние, първа четвърт, пълнолуние и последна четвърт. Спазва се само веднъж седмично, като се пият само течности.
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот hristinara » 20 Фев 2013, 15:55

Да... Луната определено има голямо влияние над нас...над сънищата, храненето и настроението ни...В астрологията Луната се свързва с женското начало – Природата, майката, жената, чувствата, инстинктите, подсъзнанието, душата. Може би затова ние дамите сме по - подвластни...
hristinara
 
Мнения: 33
Регистриран на: 20 Фев 2013, 14:15

Re: Пълнолуние или …още пълнолудие?

Мнениеот geriva » 22 Фев 2013, 10:23

Не ми влияе -нито на настроение, нито на съня.
Но, когато приложих лунната диета, свалих повече, отколкото със същото гладуване през друг период от време. :D
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта