Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот сиско » 03 Яну 2013, 16:59

Преди седмици имах гнойна ангина и гърлото ми беше много подуто и имах много налепи по него. При посещението на личният лекар, той ми препоръка да си правя гаргара с Кока Кола (оригиналната) за да се премахнат налепите и така по-лесно ще се повлияя от лечението. Стори ми се малко смешно, но реших да опитам и наистина само след няколко гаргари с колата се премахнаха всичките налепи.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот ninars » 03 Яну 2013, 17:24

Озадачи ме...Винаги съм мислила, че колата е ужасно вредна...За първи път чувам подобна препоръка от личния лекар.
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот сиско » 04 Яну 2013, 23:54

И аз реагирах с насмешка, дори си мислех да го пропусна, но съпругът ми купил веднага Кока Кола от магазина и реших да опитам. Ефекта е поразителен!
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот Fute » 05 Яну 2013, 22:30

Не бих се учудил, колата е доста разяждаща, помните градската легенда за някой, дето натопил черен дроб вътре и тя го разяла... :D
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот geriva » 24 Фев 2013, 02:05

Нашата педиатърка,пък ни препоръча при дразнеща кашлица да давам на детето кола.Каза , че успокоявала, заради кофеина в състава си.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот winterrose » 25 Фев 2013, 21:47

Не се учудвам, колата разяжда всичко. За мен това е една от най-вредните напитки и би трябвало да се избягва изцяло. Чудно ми е как педиатър ще препоръча кола :?
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот geriva » 26 Фев 2013, 00:34

winterrose написа:Чудно ми е как педиатър ще препоръча кола :?

Аз се опитах да споря с нея, тя само се усмихна и каза да опитаме. Като става въпрос да давам по няколко глътки при пристъпна кашлица, а не да изпива по пълна чаша.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот kremi755 » 10 Яну 2014, 16:43

Също така кока колата помага и за кашлица : В една тенджерка обелете едно пакетче лукчета (бонбони) и го залейте с 300 мл кока- кола .Оставете на котлона да заври като бъркате през това време ,трябва да се стопят лукчетата (лепне на лъжицата но не се притеснявайте всичко се разтапя ). След като се разтопят оставете да изстине и вземайте по 1 супена лъжица всеки ден преди храна (сутрин ,обед ,вечер) за 2 дни кашлицата изчезва .Съхранява се в хладилник .
kremi755
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Яну 2014, 16:36

Re: Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот nushi.kisyova » 06 Фев 2014, 18:01

kremi755 написа:Също така кока колата помага и за кашлица : В една тенджерка обелете едно пакетче лукчета (бонбони) и го залейте с 300 мл кока- кола .Оставете на котлона да заври като бъркате през това време ,трябва да се стопят лукчетата (лепне на лъжицата но не се притеснявайте всичко се разтапя ). След като се разтопят оставете да изстине и вземайте по 1 супена лъжица всеки ден преди храна (сутрин ,обед ,вечер) за 2 дни кашлицата изчезва .Съхранява се в хладилник .

Супер рецепта и точно на време - сега всички кашлят и подсмърчат, благодарим ти! ;)
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Кока кола спомага за почистването налепите по гърлото!

Мнениеот penny » 02 Юли 2014, 14:07

Невероятно много рецепти има с тази отрова - колата, ама така де, отровата в добро количество може и да е цяр ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта