За парите на една майка от ромски произход

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За парите на една майка от ромски произход

Мнениеот Ivaylo » 04 Яну 2013, 18:19

От известно време във Фейсбук виждам тази снимка, заедно с коментарите под нея. Започвам първо с тях:
"Една 11-15 годишна циганка, която вместо да учи, роди първото дете, си осигурява автоматично следните детски и помощи :

- 100 лв. детски МЕСЕЧНО до навършване 1 година на циганчето
... ... ... ( след 1-та година тези 100 лв. месечно продължават да се дават, но вече като соц. помощ)
... - 35 лв. детски МЕСЕЧНО до 18 г. на циганчето
- 20 лв. детски МЕСЕЧНО от партия "Евророма"
- още 2,15 лв. МЕСЕЧНО допълнителна помощ за достигане на семейния ДМД
(ДМД = Диференциран Минимален Доход по Закона за Социално Подпомагане)

- 150 лв. ЕДНОКРАТНА помощ за бременност
- 250 лв. ЕДНОКРАТНА помощ за раждане на първо дете
- 284 лв. ЕДНОКРАТНА енергийна помощ
- 325 лв. е максимума на т.н. "КРАТНА ПОМОЩ", за посрещане на инцидентни обстоятелства
- 4 пъти хранителни помощи (2 пъти от ЕС, от ДФЗ, и от БЧК )

Това прави около 240 лв. чисто (без никакви данъци върху тях) МЕСЕЧНО !!!

Освен това, циганката потребява няколко-стотин лева на месец Ток и Вода, дето ги плащаме НИЕ !!!
Много цигански семейства имат вече от 20 до 50 000 лв. неплатени сметки само за ток!!!

Освен това не плаща Данък-Сгради и Такса-Смет!!!

Освен това държавата плаща ОТ НАШИТЕ ДАНЪЦИ И ОСИГУРОВКИ, ЗДРАВНИТЕ ОСИГУРОВКИ на всички цигани!!! ... Не знам на каква стойност !!!

Т.е., истинския резултативен доход на тази циганка, преди да почне да краде е далеч над 500 лв.
А на работещата за минималната заплатка "бяла робиня" на 240 лв. БРУТО, доходът е 188 лв. НЕТО, след като държавата им прибере почти 22% за осигуровки и данъци!!!

НАКРАЯ СЕ ОКАЗВА, ЧЕ НЕРАБОТЕЩАТА ЦИГАНКА (само с 1 дете !), ПОЛУЧАВА 3 (три) ПЪТИ ПОВЕЧЕ ОТ РАБОТЕЩАТА БЯЛА за МИНИМАЛНАТА ЗАПЛАТА!!!

Не забравяйте, че тази 11-15г. циганка, освен че взема детски, нейните родители също вземат детски за нея, щото тя още няма 18г.:I"


facebook.jpg
facebook.jpg (54.56 KiB) Прегледано 628 пъти

И това споделено над 11 хиляди пъти. Представете си...

От текста не лъха очакваното от мен притеснение, че една българска майка е обречена да мизерства от липсата на държавна грижа. Съвсем неочаквано, говорим за бели и за черни, за "цигани", които експлоатират българите и за "огромните приходи" на една майка, която е български гражданин.
Не искам въобще да коментирам стъкмистиката под горната снимка.
НАКРАЯ СЕ ОКАЗВА, ЧЕ НЕРАБОТЕЩАТА ЦИГАНКА (само с 1 дете !), ПОЛУЧАВА 3 (три) ПЪТИ ПОВЕЧЕ ОТ РАБОТЕЩАТА БЯЛА за МИНИМАЛНАТА ЗАПЛАТА!!!


Вярвам, че всеки български гражданин има еднакви права с другите, както и, че всяка майка трябва да получава достатъчно пари, за да може тя и детето и да живеят достойно и да станат достойни граждани на България. Равни права, но и отговорности - златната формула.
Не знам кой завижда на циганската майка, която получава 240 лева месечно, ама толкова получава и българската. Не плащали данъци...не пита никой дали има за какво да плащат данъци, дали имат коли, апартаменти, вили, спестявания...
Парите им идвали от нашите данъци и осигуровки...че откъде другаде да идват, няма как от въздуха. Такава е системата - базирана на солидарността.
Истината е, че в България трябват сериозни промени, работа и справедливо заплащане за труда, равен шанс за всички и политика, насочена към това никой да не си изпуска шанса. Почти 25 години след разпада на старата система, хората им трябва вяра и обучение отново да бъдат хора. Това е май най-трудното. Или може би бъркам...вие можете да ме поправите...
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: За парите на една майка от ромски произход

Мнениеот Aneta67 » 04 Яну 2013, 18:38

Излиза че циганина е доста по хитър от българина без да работи получава повече помощи от нас рабатищите
Aneta67
 
Мнения: 72
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:47

Re: За парите на една майка от ромски произход

Мнениеот Ivaylo » 04 Яну 2013, 18:47

Aneta67 написа:Излиза че циганина е доста по хитър от българина без да работи получава повече помощи от нас рабатищите

Ти би ли била щастлива да преживяваш така?
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: За парите на една майка от ромски произход

Мнениеот magi81 » 07 Яну 2013, 15:05

детето ми е с телк от както се е родило тая година разбирам че съм имала право на помощи от ЕС но не от соц работник а от приятелка и то дни след като съм питала дали имам право на нещо от соц грижи отивам отново при соц работника и той ми казва че не е длъжен да ни уведомява е питам аз циганките как знаят и защо на тях не казват така а на мен дето съм с брак плащам си всички данъци и такси НЕ Е ЛИ ПО ДОБРЕ ДА СИ РОМ В НАШАТА ЦИГАНСКА ДЪРЖАВА?
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: За парите на една майка от ромски произход

Мнениеот IVRO » 11 Апр 2013, 16:51

Вярвам, че всеки български гражданин има еднакви права с другите
Съгласен съм, но настоявам това да стане, когато всеки български гражданин има еднакви задължения и ги изпълнява. Повечето хора ще се сетят за какво говоря ( ток, вода, разходи, осигуровки и т.н.) Защото, ако аз не си платя тока, ще ме изключат, а при други обстоятелства....И аз съм си харесал една полянка в покрайнините на града да си построя една незаконна къщичка, но дали от РДНСК няма да ми дойдат на гости?
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: За парите на една майка от ромски произход

Мнениеот Krum » 24 Ное 2014, 14:09

Това беше нашумяло доста из фейсбук, но остана в историята, както с повечето неща, за съжаление. И все пак не е нормално да се толерират толкова ромите, вече е по-добре да бъдеш от малцинствата в България, отколкото българин!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: За парите на една майка от ромски произход

Мнениеот delchev » 21 Авг 2019, 14:21

Поддържам идеята, че всички, без разлика на етнос и религия трябва да имат равни права и да спазват еднакви закони. Но разберете, че това не е нормално! Разбирам разликите във възпитанието и мирогледа, но нали говорим за "интеграция"?!? Какво според вас означава това? Българите ли трябва да се интегрират или ромите? Кое е малцинството в случая и кой е облагодетелстваният?
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Re: За парите на една майка от ромски произход

Мнениеот Theresa » 27 Авг 2019, 21:53

Въпрос до пари е всичко.
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта