Врастнали косъмчета - как да се избавим от тях?

Re: Врастнали косъмчета - как да се избавим от тях?

Мнениеот Габриела.Радева » 08 Юли 2021, 13:38

Здравейте Д-р Тодева,

Не знам дали това е правилната тема, но не намерих по-подходяща.

Имам запитване относно лазерната епилация. Възможно ли е косъмът да не се повлиява от такива процедури (дори и ако лазера е наистина добър)? Трябва ли консултация с дерматолог относно това?
Габриела.Радева
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Май 2018, 00:16

Re: Врастнали косъмчета - как да се избавим от тях?

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Авг 2021, 09:48

Габриела.Радева написа:Здравейте Д-р Тодева,

Не знам дали това е правилната тема, но не намерих по-подходяща.

Имам запитване относно лазерната епилация. Възможно ли е косъмът да не се повлиява от такива процедури (дори и ако лазера е наистина добър)? Трябва ли консултация с дерматолог относно това?


Здравейте, Габриела Радева. Да, възможно е. Една от причините е цветът на космите. Ако те са светли - бели, руси или светлокестеняви, се повлияват по-трудно. Лазерите, използвани за лазерна епилация, таргетират цвета на космения фолукул. Колкото по-тъмен е той, толкова по-добре се повлиява. Има и други причини като - недостатъчен брой лазерни епилации, недобър интервал между процедурите, както и индивидуални физиологични особености. Тези причини е добре да се обсъдят с дерматолог.
Може да ни посетите в дерматологичен кабинет д-р Виолина Тодева, гр. Стара Загора. Контактите може да намерите в страницата ни
www.todeva.com

Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Врастнали косъмчета - как да се избавим от тях?

Мнениеот kiko111 » 05 Окт 2022, 10:34

Здравейте, д-р Тодева! Пиша тук във връзка с косопада, защото видях, че темата за косопад вече е заключена. Иска ми се да Ви разкажа за моя косопад, който се случи в последните 1-2 години. Първа да кажа, че винаги съм имал доста къдрава/чуплива и много гъста коса. Но в началото на тази година (м. Март) забелязах, че косата е започнала да ми оредява отпред, от двете страни и съвсем малко от линията на косата на вътре. Също така имам и Себореен Дерматит (от доста години, понякога изчезва, понякога се появява), поставен ми като диагноза от дерматолог, при който ходих именно във връзка с косопада. Винаги съм се чудил защо ми се люпи кожата на скалпа и малко по лицето, предполагал съм, че е някакъв вид дерматит, но не знаех точно какъв. Преди околко 4 месеца ходих при дерматолог. Тогава ми изписаха, Kelual DC мехлем (за лице) и шампоан за Себорейния Дерматит и ми казаха, че косопада ми е наследствен, но аз все пак си мисля, че има връзка със себореята. Също ми изписаха Биотин, Цинк и Магнезии. Шампоана не ми помонга кой знае колко (мехлема още си го ползвам от време на време и ми действа добре, но само временно). После започнах да ползвам шампоан Низорал с Кетоконазол 2%, понеже чувах, че освен да помага за себореята, също така има положителен ефект върху наследствения косопад, понеже блокира част от дехидротестостерона (DHT) на скалпа, който пък е отговорен за андрогенната алопеция. Доста неща съм изчел по темата. Низорала малко ми поизчисти скалпа, но все още пърхута е много агресивен, косата бавно, но сигурно линее все повече. Започнах да правя масажи на скалпа всеки ден по 2 пъти, за да стимулирам кръвообращението, което пък би трябвало да помага до някаква степен за стимулирането на разтеж от космените фуликули. Ползвал съм и Алпецин против косопад, но няма ефект, освен факта, че за момент ми прави косата по-плътна като усещане. Знам, че има лекарства като финастарайд и миноксидил, които помагат, но никога не бих ги използвал тъй като има много гадни странични ефекти изпитвани от малък процент хора. Чувал съм, че хората ползват и неща като дермаролер с микроиглички, които правят малки ранички по скалпа и стимулират разтеж, но ме е страх да го пробвам, тъй като съм чувал, че не е хубаво да се ползва при Себореен Дерматит. Вече не знам какво друго да опитам. Благодаря, че прочетохте това и благодаря предвранително за съветите :)
kiko111
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2022, 10:01

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта