Детето не приема готвена храна

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот vanusha » 07 Дек 2017, 12:12

Тррябва опитване и постоянство, за да се отучат от вреднит навици. А и как може дете на 2-3 години да има навици и да отказва храна, всичко се прави на инат, то сега сформира вкусовете си, не може да знае вече, че нещо не му харесва.
Но е наясно, че ако почака достатъчно, ще получи любимата си храна и няма да има нужда д апробва тази гадна супа.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Дек 2017, 19:50

Съгласна съм, че трябва постоянство! А не, ама то не иска, ама как ще седи гладно, ами ще седи, като сте будали да му се връзвате! Ясно е, че и злояди деца има, ама не всички са такива! Не може яло до вчера, вече да се прави и да яде само хляб, айде бе, чакай! Ще седи гладно, единия трябва да надвие, след седмица ще прояде! Не казвам да му се дават неща, които никога не е обичало, ама не и зорлян да му се дават! ПРимерно синът ми не обича грах, ако има вечеря за нещо с грах, аз му предлагам, ако откаже - да, давам му друго. Но не и ако нещо го яде и да ми каже "ама ся искам да ям сандвич" , казвам "Добре, ще ти направя сандвич за утре за училище". А не, ама кажи пиленце какво да ти сготвя, ама хапни си, лапни си! Вярно, че вече е голям, но и той е бил малък и той се е опитвал да придава фасони, ама не минаваааа :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот sky_100 » 15 Ное 2018, 14:54

Ако яде междинни залъгващи храни като солети и зрънчо, може да не огладнява много и съответно затова да има големи претенции. Спрете междинните хранения.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron