Детето не приема готвена храна

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Детето не приема готвена храна

Мнениеот сиско » 07 Яну 2013, 00:56

Детето ми е на 3 г. и във къщи отказва да яде всякаква манджа. Предпочита да яде филии с масло и сирене и или с кашкавал и всякакви тестени изделия като баници и мекици. Хапва също и плодове. Дам ли му манджа я плюе. Ако откажа да му приготвя сандвич, за да накарам да яде нещо сготвено, започва да яде само филия с хляб. Интересното е, че не е злояд и на детската градина яде всичко.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот qna toneva » 24 Фев 2013, 18:12

мисля,че няма място за притеснение.като иска да яде филии-нека яде! добре е поне ,че на детската градина си хапва,а там има мнджички ;)
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот geriva » 24 Фев 2013, 19:34

Опитай да дадеш и салатка с филийката , или поне нарязана краставичка. Също пробвай варианта , да кажеш, че лелката от градината е донесла вкъщи яденето...дали пък няма да хапва така?
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот Bambaa » 15 Юли 2016, 16:20

Може причината да е в начина на готвене. Променете го, ако запръжвате, гответе повече на фурна или варете.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Юли 2016, 14:09

Не вярвам, детето да различава дали е запържено, или не. :) по-скоро вкъщи знае, че ще има възможност да яде точно това, което му е вкусно, а не това, което се налага, както в градината се получава.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот kauda » 20 Юли 2016, 15:25

Ваня Стойчева написа:Не вярвам, детето да различава дали е запържено, или не. :) по-скоро вкъщи знае, че ще има възможност да яде точно това, което му е вкусно, а не това, което се налага, както в градината се получава.

Съгласна съм, че децата далеч не са глупави и знаят как да манипулират родителите си или другите, които са склонни да им угодят. След като се храни нормално, значи няма никакви проблеми! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот gabinka_80 » 22 Юли 2016, 13:22

опитайте се да го убедите малко и внимателно, да опитва, трябва ад се стараете да мус готвяте вкусно, а не гадни неща. :)
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот pavleta » 22 Юли 2016, 13:52

Някой път децата много се вторачват или искат да ядат само едно нещо. Аз не съм имала такива проблеми, но моя на позната детето й не знам какво му беше влязло в главата и искаше само сандвичи да яде. Не опитваше никакви манджи, супи и подобни. Сандвичи и това е. Изкара месеци така, въпреки караниците, молбите. Накрая го оставиха и след доста време сам поиска да опита нещо по-различно. Сега си яде нормално, така и не разбраха защо правеше така.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юли 2016, 13:39

pavleta написа:Някой път децата много се вторачват или искат да ядат само едно нещо. Аз не съм имала такива проблеми, но моя на позната детето й не знам какво му беше влязло в главата и искаше само сандвичи да яде. Не опитваше никакви манджи, супи и подобни. Сандвичи и това е. Изкара месеци така, въпреки караниците, молбите. Накрая го оставиха и след доста време сам поиска да опита нещо по-различно. Сега си яде нормално, така и не разбраха защо правеше така.

Защото минава номера, какво значи караници? Даваш му да яде супа, като не иска - прибираш я. След 3 часа, когато пак е време за ядене - даваш му супата, като не иска - прибираш я. Не като не иска айде да му дадем сандвич, че да не остане гладно.. Няма дете умряло от глад в къща пълна с храна. Никога не бих оставила детето ми да се гаври по тоя начин с мене.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот BeenieGal » 28 Юли 2016, 14:22

Като не иска супата, то пак ще яде всичко друго, дори и сандвич, но не и супата и накрая капитулираш и го оставяш да яде каквото намери :smile: . В хладилника трябва да има само супата, за да стане на твоята и да я прояде :smile: . Не стоят нещата съвсем така. Да, няма да умре от глад, но защо трябва да се хабят нерви, като могат да се предложат варианти2
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта