Агресията сред подрастващите

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот fitipaldi » 02 Май 2012, 01:10

Ето в тази книга се крият доста отговори на въпроса "защо у 2 -3 годишни деца се наблюдава агресивно поведение"
- http://kulturni-novini.info/news.php?pa ... 3294&sid=4 книгата се казва "Твоето компетентно дете" на Йеспер Юл. Препоръчвам на всички родители да я прочетат, ако може преди да са родили децата си, защото те започват да "отговарят" на нашето поведение и емоции още от първите си дни. Понякога родителите нанасят непоправими щети върху оформящото се детско съзнание защото си мислят че е "за тяхно добро"
fitipaldi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Апр 2012, 17:16

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот bobito » 28 Май 2012, 19:09

Разбира се, че семейството играе най-важна роля в развитието и възпитанието на децата. Има страшно агресивни малчугани, а за подрастващите няма какво да коментираме, защото почти всеки ден слушам за побоища в училищата, че дори и от момичета. Картинката е много страшна и затова можем да обвиняваме само и единствено себе си като родители. Ние сме отговорни за нашите деца, ние и никой друг :idea: Вярно и средата оказва влияние, но ние сме хората, които трябва да напътстваме и да показваме верния път. Ние сме хората, които трябва да познаваме децата си така, че когато нещо не е наред веднага да ни светне лампата в главата. Друг е въпроса кой как разбира "верния път", защото за някои семейства насилието е ежедневие, пази Боже... И как децата, които растат в подобни семейства ще се държат в обществото - като насилници, защото за тях това е нормалния начин на живот възпитан от мама и тати :? Естествено не всички деца стават агресивни, но повечето от тях наследяват това поведение.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот Forman » 29 Май 2012, 09:39

bobito написа:Разбира се, че семейството играе най-важна роля в развитието и възпитанието на децата. Има страшно агресивни малчугани, а за подрастващите няма какво да коментираме, защото почти всеки ден слушам за побоища в училищата, че дори и от момичета. Картинката е много страшна и затова можем да обвиняваме само и единствено себе си като родители. Ние сме отговорни за нашите деца, ние и никой друг :idea: Вярно и средата оказва влияние, но ние сме хората, които трябва да напътстваме и да показваме верния път. Ние сме хората, които трябва да познаваме децата си така, че когато нещо не е наред веднага да ни светне лампата в главата. Друг е въпроса кой как разбира "верния път", защото за някои семейства насилието е ежедневие, пази Боже... И как децата, които растат в подобни семейства ще се държат в обществото - като насилници, защото за тях това е нормалния начин на живот възпитан от мама и тати :? Естествено не всички деца стават агресивни, но повечето от тях наследяват това поведение.

Напълно си права, в този ред на мисли искам да споделя, че преди време имах щастието да присъствам на един семинар наречен Трениране на успешни родители. Оказа се, че за колкото и добри родители да се смятаме истината е, че не умеем да изслушваме децата си и да разговаряме с тях. Смятам, че ако се въоръжим с търпение и се опитаме спокойно да седнем и разговаряме с децата си нещата ще бъдат потушени. Основна грешка на родителите е да изкарват гнева си натрупан от ежедневието върху децата си. Апелирам към всички родители: Децата ви не са виновни, че имате финансови проблеми, те не са виновни, че колегите ви са ви изнервили на работа, те не са виновни, че хората на улицата са неучтиви и се държат арогантно.Децата ви са вашето съкровище обичайте ги и ги дарявайте с цялата си любов, на която сте способни, те ще ви отвърнат със същото.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот ValkovV » 04 Юни 2012, 13:36

Radost написа:Според мен първо трябва да се започне с родителите. Много агресия струи от по-възрастните поколения, няма как децата ни да не са закърмени с нея. Погледнете какво става по детските площадки, какви сочни скандали се вихрят между майки и баби, ослушайте се за междусъседските разпри, вижте какво дават по телевизията, кои са "героите" на "новото време", пък после пак се чудете защо има агресия сред подрастващите... :roll:



Здравейте,
донякъде бих могъл да се съглася с вас, Радост, нодецата са като"гъби" и попиват всяко нещо, което видят и чуят! Копират родители, учители, деца, герои, за да изберат своят модел на поведение!
Всъщност, моето мнение е, че всички хора са виновни. От родители до производители на реклами и анимации. Всеки носи отговорност за поведението на децата, така, че защо не променим първо себе си?! Да сме добри и достойни хора, за да бъдат и нашите деца такива!

Благодаря!
ValkovV
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот n0name » 04 Юни 2012, 14:06

Здравейте,
Аз все още не съм станал родител, но бих искал да споделя една случка с 10 годишно момче!
Преди няколко дни с мои приятели, се разхождахме в един от парковете в града ни.
Решихме да седнем на една скамейка и след няма и 5 минути при нас се появи едно момченце, карайки колело.
Това което ми направи впечатление беше, че то слушаше от телефона си някаква песен, която в началото не успях да чуя добре.
Умишлено го извиках, поговорихме си малко, и го попитах какво слуша?
То каза името на изпълнителя, както и песента (оказа се българска рап песен) с доста нецензурно съдържание.
Няма смисъл да обяснявам, предполагам всеки един от вас знае за какво се пее в повечето такива песни!
На въпроса ми знае ли какъв смисъла и значението на песента, малчугана ми отговори (извинявам се предварително, но просто цитирам):
- " ти е*аваш ли се с мен?!"
При което аз останах безмълвен!
Както повечето от вас са написали тук, всичко опира до възпитанието и средата, в която се отглеждат децата.
Проблема не е само в родителите, но и в обществото ни като цяло.
Като се започне от училищата, ТВ предаванията, и най-вече достъпа до интернет на подрастващите. Аз лично, ако стана родител, няма да позволя свободен достъп до интернет на моето дете, защото там информацията, която може да получи и научи в повечето пъти е доста изкривена!
n0name
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2012, 12:20

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот Ann » 17 Сеп 2012, 17:15

След побоя на непълнолетните над възрастния човек и качения във фейсбук клип не би трябвало нищо да ме шокирам но днес просто бях изумена, какъв човек трябва да си и в каква среда да си расъл за да пребиеш до смърт жена на 75 години?
18 годишен младеж влиза в дома на възрастна жена за да се саморазправя със внука й, но след като внука е избягал го отнася жената. Младежът е бил жената с гумена палка, в следствие на побоя жената е в реанимация с множество контузно-разкъсни рани в областта на главата, перфорация на тънко черво и перитонит и опасност за живота. Е кажете ми в такива ръце ли оставяме бъдещето на България?
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот сиско » 27 Ное 2012, 12:42

Тази тема ми е много болна. Имам дете на 3 години и изпитвам ужас при мисълта, че ще порасне и ще започне да излиза навън с приятели. Наистина семейството е много при изграждането на ценностната система, но има и много други фактори. Едва ли някоя майка е възпитавала детето си на агресия или е искала да да се създават такива ситуации като тези, които виждаме всекидневно по новините.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот safka » 27 Ное 2012, 12:54

Аз също мисля,че семейството е виновно за някои навици на децата защото много им позволяваме.В първи клас то вече има GSM кога по наше време е било това.Беше по спокоен живота хората бяха задружни,а сега са като кучета се нахвърлят.Друго което ми прави впечатление присъствала съм в няколко семейства и се започва едно мъмрене по даден човек (клюки) да ама и децата са там и то започва да си изгражда навици на клюки,злоба да завижда и започва да показва агресията си което на мен хич не ми харесва това.Затова трябва да си учим децата да се държат прилично с другите да уважават по възрастните и учителите си също.Когато коментираме даден човек да не е пред децата и други такива.Няма лоши деца има лоши родители!!!
safka
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Ное 2012, 12:23

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот Georgica » 27 Ное 2012, 15:54

safka написа:Аз също мисля,че семейството е виновно за някои навици на децата защото много им позволяваме.В първи клас то вече има GSM кога по наше време е било това.Беше по спокоен живота хората бяха задружни,а сега са като кучета се нахвърлят.Друго което ми прави впечатление присъствала съм в няколко семейства и се започва едно мъмрене по даден човек (клюки) да ама и децата са там и то започва да си изгражда навици на клюки,злоба да завижда и започва да показва агресията си което на мен хич не ми харесва това.Затова трябва да си учим децата да се държат прилично с другите да уважават по възрастните и учителите си също.Когато коментираме даден човек да не е пред децата и други такива.Няма лоши деца има лоши родители!!!

Била съм свидетел на такава заплетена интрига, създадена от дете в 5 клас, че идея си нямаш. А що се отнася до възпитанието смятам, че когато бащата покаже уважение към майката, майката към бащата и двамата родители към околните хора и роднини нещата няма да са на това ниво. Не може бащата и майката да се карат пред децата си да очакваш всичко да е наред.
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Агресията сред подрастващите

Мнениеот Siss » 26 Фев 2013, 17:16

Аз смятам, че агресията е плод на лошо възпитание...Има и други фактори, но семейното възпитание е с уникално и неповторимо значение. Всеизвестен е факта, че особено значими са първите седем години.
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron