Плодовете преди или след основното хранене ?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот Kaya » 20 Яну 2015, 11:08

Винаги преди, така съм чувала, така и правя а и така ми е по-вкусно, когато се нахраня не обичам да хапвам нищо сладко ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот Harmony » 20 Яну 2015, 11:27

Kaya написа:Винаги преди, така съм чувала, така и правя а и така ми е по-вкусно, когато се нахраня не обичам да хапвам нищо сладко ;)

Смятам, че си от малкото изключения, на които не им се хапва нищо сладко след хранене, да си призная аз обичам да хапвам плодове по всяко време и го правя преди вечеря, като малко или много ме засища и половин порция ми е предостатъчна, но след хранене не мога да им устоя :| въпреки че май не е много полезна тази практика :roll:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот S_Milenska » 20 Яну 2015, 12:25

Ние винаги хапваме повече плодове вечер, през целия ден детето особено няма тази възможност, хапва някой друг плод в градината и само толкова, не му остава време да си хапне добре плодове. Давам му обаче винаги преди храна - сутрин като стане яде винаги някакъв плод - банан, ябълка, мандарина и вечер още с прибирането - мие ръцете и отива над купата с плодове да си избира :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот Kaya » 07 Окт 2015, 12:48

Harmony написа:
Kaya написа:Винаги преди, така съм чувала, така и правя а и така ми е по-вкусно, когато се нахраня не обичам да хапвам нищо сладко ;)

Смятам, че си от малкото изключения, на които не им се хапва нищо сладко след хранене, да си призная аз обичам да хапвам плодове по всяко време и го правя преди вечеря, като малко или много ме засища и половин порция ми е предостатъчна, но след хранене не мога да им устоя :| въпреки че май не е много полезна тази практика :roll:

Определено не е полезна, но все пак е май е по-добре да се ядат плодове като цял, защото много хора избягват да ги ядат, да най-малкият им проблем е дали са ги яли преди или след вечеря :) Иначе мен плодовете изобщо не ме засищат, ям ги защото са полезни и съм наясно с положителните им свойства, които имат над организма. :) Ако е въпрос на вкус няма да си отхапя и парче ябълка. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот BeenieGal » 07 Окт 2015, 13:34

Kaya написа:
Harmony написа:
Kaya написа:Винаги преди, така съм чувала, така и правя а и така ми е по-вкусно, когато се нахраня не обичам да хапвам нищо сладко ;)

Смятам, че си от малкото изключения, на които не им се хапва нищо сладко след хранене, да си призная аз обичам да хапвам плодове по всяко време и го правя преди вечеря, като малко или много ме засища и половин порция ми е предостатъчна, но след хранене не мога да им устоя :| въпреки че май не е много полезна тази практика :roll:

Определено не е полезна, но все пак е май е по-добре да се ядат плодове като цял, защото много хора избягват да ги ядат, да най-малкият им проблем е дали са ги яли преди или след вечеря :) Иначе мен плодовете изобщо не ме засищат, ям ги защото са полезни и съм наясно с положителните им свойства, които имат над организма. :) Ако е въпрос на вкус няма да си отхапя и парче ябълка. :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: наистина ли, не бях чувала за човек, който да не обича плодове, камо ли ябълки... :|
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот Yunona » 07 Окт 2015, 19:38

Винаги ям плодовете между основните хранения. В моя случай това означава, че ям плодове два пъти на ден - като втора сутрешна закуска и като следобедна закуска. Никога за десерт.
Има сериозно научно обяснение защо не бива да смесваме плодове с другата храна - в стомаха те се преработват изключително бързо и преминават нататък. Приети на гладно, те са истинска "четка" за организма. Почистват и детоксикират. Ако останат в стомаха по-дълго време (защото там вече има и друга храна, която има по-дълъг период на обработка) настъпват ферментационни и гнилостни процеси, които пречат на правилната преработка на останалата храна. В резултат нищо не е смляно както трябва, полезните вещества от храната не се усвояват качествено, образувала се е неприятна ферментирала каша в стомаха, която затруднява неговата работа, както и работата на останалите органи от храносмилателния тракт.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Окт 2015, 06:39

Модата на плодовете след вечеря е от идеята да се хапне нещо сладко след ядене. : Не знам даже как хората имат сили за това, но го правят. :) И аз предпочитам да си ям плодовете самостоятелно, защото най-мразя като се нахраня с нещо вкусно и после бързо да го затапя с друго ;) Удоволствието ми се губи.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот Harmony » 09 Окт 2015, 10:21

Разбира се, че преди :arrow: първо плодовете, след това суровите зеленчуци иии... в такъв момент на 80% си се заситил, евентуално някакъв белтък и протеин и си готов нахранен :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот dinkog » 09 Окт 2015, 11:47

Задължително преди трябва да се ядат плодовете, никога не ям плодове за десерт, Yunona e обяснила много добре защо не бива да се прави.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Плодовете преди или след основното хранене ?

Мнениеот Andrey » 12 Окт 2015, 14:51

Ям плодовете преди да седна да ям, главно защото от тях огладнявам. :) И ако съм се наял и изям 1 ябълка трябва пак да сядам на масата с основното. ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта