Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот denkaruseva » 08 Яну 2013, 14:47

Съществува ли според вас здравословно бързо хранене?
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот geriva » 26 Фев 2013, 21:50

Според мен съществува.
Пример:
Сандвич: филийка или питка пълнозърнест/типов хляб
плънка не с колбас, а месо под каквато и да е форма-приготвено на пара, задушено, или просто печено-кълцано, стек, филе
задължително салатка-листа маруля, айсберг, краставици или какъвто и да е пресен зеленчук
млечен сос
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот winterrose » 27 Фев 2013, 13:19

Мисля, че е напълно възможно бързото хранене да е здравословно. Заменяме белия хляб с пълнозърнест, бягаме далеч от мазните сосове (всъщност те са най-калоричното във фаст фуда) и предпочитаме кашкавал или филе вместо гадни колбаси. Добавяме повече пресни зеленчуци и мисията е изпълнена.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот teditu_0408 » 06 Апр 2013, 12:00

Здравейте , пиша с молба да отделите 5 минутки да за участвате в проучване , което е с учебна, нестопанска цел. По-надолу е линкът към въпросника , който се състои от 10-на въпроса.Темата на проучването е ЗАВЕДЕНИЯ ЗА БЪРЗО ХРАНЕНЕ, а КРАЙНИЯТ СРОК за участие до 14.04.2013.Предварително ВИ благодаря за отделеното време.







http://www.ehac-cluster.com/iwr.asp?project=FASTFOOD1
teditu_0408
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2013, 10:54

Re: Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот BRI » 08 Апр 2013, 12:24

Смятам, че броят на посещенията ни в заведения за бързо хранене е обратнопропорционален на изградените ни навици за здравословен живот. Що се отнася до разни анкети и проучвания, как да им имаш доверие като може да се финансират от съответните заведения...току виж открили колко много хора обичат да похапват там и колко здравословен всъщност е фаст фууда...
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот IVRO » 12 Апр 2013, 14:21

Бързо хранене и здравословно са взаимноизключващи се понятия
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот Kaya » 02 Дек 2014, 11:47

geriva написа:Според мен съществува.
Пример:
Сандвич: филийка или питка пълнозърнест/типов хляб
плънка не с колбас, а месо под каквато и да е форма-приготвено на пара, задушено, или просто печено-кълцано, стек, филе
задължително салатка-листа маруля, айсберг, краставици или какъвто и да е пресен зеленчук
млечен сос

Разбира се, но ако месото - задушено ли ще е, варено ли печено то изисква време за приготвяне, не е като да си отрежеш парче салам - тука му слагаш вече 2 часа отгоре на бързото :) А млечния сос, също не е като да си го изсипеш от бурканчето и какво излиза накрая, че за един сандвич ти трябват 3 часа приготовления :)
С други думи, мисля си аз, че ако това не е начин на живот и не изяждаш останалото от вчера на обед парче месо няма начин да се храниш здравословно ей така от раз ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот Burborino » 02 Дек 2014, 14:49

Абсолютна реалност е според мен. И примерно Джейми Оливър го доказва с предаването си "Моето меню за 15 минути".
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот Mon_ton » 03 Дек 2014, 15:59

Burborino написа:Абсолютна реалност е според мен. И примерно Джейми Оливър го доказва с предаването си "Моето меню за 15 минути".

Джейми надали си пазарува с ресурса на българския джоб в български магазин и с разнообразието на българските магазини :)) :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Здравословното бързо хранене- мит или реалност?

Мнениеот Burborino » 03 Дек 2014, 16:17

Въпреки това смятам, че е възможно. Винаги може да се импровизира. Не всичко, което показва е високопарно. Поне това е моето наблюдение и мнение.

Преди време правих домашни хамбургери и един приятел реагира, че нямал време за това предпочитал да си купи готов. Да, обаче аз приготвих всичко за под 20 минути. Порции за 4 човека... и кюфтетата за хамбургера и беконовия чипс и соса, и салати... Но накрая не беше един тон мазнина и евтини салами и гадни салати и т.н. и т.н.
Дюнери също си правя за такова време... дали ще се наредя на голяма опашка или ще отделя толкова минути... все тая. Но накрая и вкусът е много по-добър.
Има безброй аламинути, които могат да заменят боклуците.

Та така :) Според мен е постижимо.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта