Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Kaya » 17 Ное 2016, 10:16

rose_92 написа:В интерес на истината и аз съм си поставила някаква цел до около 30 години да съм се омъжила, защото после става и по-трудно да имаш деца. Не искам да съм някаква лелка, когато родя..пък може и 2 да искам - трябва да има достатъчно време. :lol: Но първо ми трябва стабилна работа, сигурни доходи, макар че едва ли ще са особено високи в тая пропаднала държава, но все пак нещо..да не говорим пък за жилище..Аз може би още от 3-4 години съм готова малко или много за такива неща, но има много неща, които пречат това да се случи сега.

Щом имаш такава цел, ще се случи. Аз си мислих, че на 24г. трябва да родя първото си дете, така се и случи, малко след като станах на 24 родих. Сега съм на 37 и преди няколко месеца станах мама за втори път. Наистина имаше разлика между двете ми бременности, но и двете преживявания бяха коренно различни. Стандарта, с който гледам второто си дете е много по-висок от този, с който гледах първото. :!:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Pipilota » 17 Ное 2016, 11:17

Ако се вглъбяваш в нещо... то "отиде". Много неща се случват точно, когато спреш да се стремиш към тях. :roll: Но си има наистина някакво неписано правило, че жената трябва да роди до около 30 години и вече да има семейство, иначе влиза в графата - стара мома. :roll: Но с времето това мислене се разчупва и 30-те години далеч не са това, което бяха, когато ние бяхме млади. Аз сега съм на 38 и наистина, когато бях по-млада около 15-16 разбирането беше, че жената трябва да си направи семейство докато е още около 20-те.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот rose_92 » 17 Ное 2016, 14:22

Тази промяна хич не е към добро, защото много жени отлагат раждането за по-натам и накрая станат на 35+ и се сетят, че искат да стават майки ама в много случаи не могат...Наистина около 30-те-31/2 максимум би трябвало една жена вече да е майка, защото след това с всяка изминала година производството на яйцеклетки спада драстично, а с това и шансовете за забременяване, да не говорим, че се увеличават и шансовете да се роди бебето с някакви увреждания, синдром на Даун и т.н.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Malina » 17 Ное 2016, 14:44

До около 35 мисля, че може да се приеме раждането като нещо нормално, след това шансовете за проблеми са по-големи, до 35 се смята за нормална възраст в наши дни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот rose_92 » 17 Ное 2016, 14:55

Malina написа:До около 35 мисля, че може да се приеме раждането като нещо нормално, след това шансовете за проблеми са по-големи, до 35 се смята за нормална възраст в наши дни.


Сигурно само аз не го смятам за нормално. :lol: :grin: Прекалено късно ми се вижда 35..За второ дете - добре ама за първо..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Malina » 17 Ное 2016, 15:03

rose_92 написа:
Malina написа:До около 35 мисля, че може да се приеме раждането като нещо нормално, след това шансовете за проблеми са по-големи, до 35 се смята за нормална възраст в наши дни.


Сигурно само аз не го смятам за нормално. :lol: :grin: Прекалено късно ми се вижда 35..За второ дете - добре ама за първо..

Имайки предвид, че продължителността на живота последните години се е увеличила, не е невъзможно, образованието, реализирането отнемат 10-тина годинки и идва време за раждане.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 17 Ное 2016, 15:36

Наистина, това отнема много повече време. Някога завършат училище на 18 и веднага започват работа, на 20 са майки и до 30-та си година вече са с големи деца. Промениха се нещата, аз съм на 18 и изобщо не се виждам в скоро време с бебе и задомена.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Ное 2016, 15:46

На кой когато му дойде времето, аз съм на 29 години със син на 7 :) да ми е жив и здрав, имаме си пичовска разлика от 22 години! :mrgreen: Не ми е тежало никога, и не разбирам как може някои жени да мрънкат и да отлагат, след като е толкова готино, но те си знаят! И аз мисля, че е хубаво, колкото се може по-рано да си роди жената деца, не става въпрос като мен на 20 години още, но да речем до около 25 е чудесна възраст, до около 30-32 да се роди второто е страхотно, а после може да имате време и за трето! :mrgreen:
Но много мои приятелки на моята възраст нямат деца, което също е нормален избор, който приемам.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот rose_92 » 18 Ное 2016, 02:26

Аз пък сега забелязвам една тенденция много мои познати да се женят и да имат деца и то от няколко години - демек на 21-2-3. Имам чувството, че само аз още не съм се сгодила и няма изгледи за сватба. :lol: камо ли пък за деца..Честно казано тази мисъл малко ме плаши, но предполагам, че е хубаво да станеш майка. Може би и страхът е фактор да отлагаме тези неща - страхът от непознатото..Не знаеш какво и как ще се случи, дали наистина, както доста хора казват, животът ти няма да свърши като имаш вече дете, защото това си е голяма отговорност (но аз пък съм си домошарка и не обичам да обикалям много по заведенията, така че какво толкова). Само няма кой да ме вземе - това е проблемът. :lol:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Kaya » 18 Ное 2016, 10:32

Не мога да кажа, че има тенденция в по-младо женене, но всеки съди от обкръжението си, при мен виждам много, които имат деца след 30-те години и примерно имат втори брак на тази възраст вече.
Всичко е добре дошло, стига изборът да е обмислен.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron