Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот ninars » 09 Яну 2013, 12:15

Коя според вас е най- подходящата възраст за брак? Много жени планират да се обвържат, преди да навършат 30 години. Счита се, че това е една по- сериозна възраст, в която би трябвало да сме вече зрели хора с ясни цели и визия за бъдещето. Именно заради големите очаквания се плашим от навлизането на 3 в годинките... В действителност са малко хората, които на тази възраст са зрели и готови за брак.Според мен, ако сме намерили своята половинка, можем да изчакаме времето, когато и двамата ще бъдем финансово готови да посрещнете ангажиментите на семейния живот. Вие как смятате?
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот geriva » 01 Мар 2013, 21:54

Общо правило е, че жените по-рано от мъжете са готови за съвместно съжителство. Не знам дали е заради това, че раждаме и отглеждаме деца, или биологичният часовник ни тиктака, но като цяло- семейният живот, сякаш по-рано ни вълнува. На мъжете много по-дълго "им се живее", дивее, излиза, напива, забавлява, ...
Всеки е готов за брак на различна възраст- някои на 18, други- на 48, но ако все пак трябва да обобщавам, смятам за подходящи следните възрастови граници:
жени- 22-35 години
мъже-28-38 години
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Galina.bg » 28 Сеп 2016, 13:51

Омъжих се на 19, разведох се на 20, класика. Но съпругът ми не беше стока. Ако и на вас ви се пробва, направете го на млади години, докато акълът е по-малко, да не съжалявате.
Galina.bg
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Юни 2014, 15:14

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот penelopa » 28 Сеп 2016, 14:39

Не откривам разлика в положение 18-19-годишно момиче да живее с приятеля си или да се омъжи тогава. За мен е едно и също като емоции, ангажименти, отговорности. Различава се по официалната част - подписването. Едната по-лесно може да си хване багажа и да зареже всичко, за другата малко по-усложнено. Към такава сериозна стъпка като брак на днешно време като че ли е по-подходящо около 30-те да се пристъпи. Тогава вече се се нащурял, набеснял, опитал и разбрал много неща. Няма да ти тежи, че твоите връстници си живеят живота, а пък ти опъваш ярема :smile: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Lili_pili » 28 Сеп 2016, 14:42

Според мен всичко трябва да стане, когато си готов за това, когато си стабилен и сигурен, че с този човек сте един за друг. :) И все пак всичко си е до темперамент, имам приятелка, която роди на 21 години и е страхотна отговорна майка, нищо не липсва на детето ѝ, нито за миг не се е оплакала, че нещо й тежи, имам друга, станала майка на 26 години, вече в по-зряла възраст, детето й постоянно е при баби, все се оплаква, колко й е трудно. Така че е по-скоро до човека, отколкото да има някаква възраст и нещо определено. Едни от рано са готови за семейство и биха се справили, други - не.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Локумът » 28 Сеп 2016, 15:22

Е, какво значение има, и на 20 и на 30 и на 40 може да се създаде семейство и хората да се женят и в това няма абсолютно нищо лошо :) Тъй че спокойно дерзайте и се женете когато ви е кеф и не забравяйте,да не се жените за този, с който може да живеете, а за този, без който не можете. ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Fancy » 29 Сеп 2016, 08:55

Тези дилеми и бързания да се омъжи някое момиче преди еди колко си години май отдавна останаха в миналото. Сега много малко си дават такъв зор :smile: .
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот Pipilota » 29 Сеп 2016, 09:30

На мнение съм, че когато му дойде времето, тогава се случват нещата. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот rose_92 » 17 Ное 2016, 02:46

В интерес на истината и аз съм си поставила някаква цел до около 30 години да съм се омъжила, защото после става и по-трудно да имаш деца. Не искам да съм някаква лелка, когато родя..пък може и 2 да искам - трябва да има достатъчно време. :lol: Но първо ми трябва стабилна работа, сигурни доходи, макар че едва ли ще са особено високи в тая пропаднала държава, но все пак нещо..да не говорим пък за жилище..Аз може би още от 3-4 години съм готова малко или много за такива неща, но има много неща, които пречат това да се случи сега.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Трябва да се омъжа, преди да навърша 30 г.

Мнениеот donni » 17 Ное 2016, 10:03

Убедила съм се, че колкото повече се пъне човек да стане нещо и да настоява и да иска когато той каже, толкова не стават нещата. Каквото му е писано на човек.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта