Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот denkaruseva » 11 Яну 2013, 16:14

Вярно ли е, че тиквените семки имат приложение в лечението на проблеми с бъбреците? Позаинтересувах се от темата, защото наскоро ми откриха песъчинки в бъбреците. Някъде попаднах на информация, че хранителните вещества в маслото от тиквено семе предотвратяват образуването на бъбречни камъни като намаляват нивата на веществата, които стимулират образуването им. Аз често похапвам тиквени семки, но не съм опитвала масло от тях като хранителна добавка. Интересува ме вие опитвали ли сте и има ли ефект?
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот geriva » 09 Мар 2013, 21:26

Цитат:
Две проучвания в Тайланд са показали, че ако хапвате тиквени семки като лека закуска може да си помогнете за предотвратяване на най-често срещаният тип бъбречни камъни. Тиквените семки изглежда намаляват нивата на веществата, които стимулират образуването на камъни в урината и увеличи нивата на съединения, които потискат образуването на камъни. Някои изследвания са доказали, че маслото може забележително да намали налягането на пикочния мехур и налягането върху уретера.

Аз лично не съм опитвала, но ми се струва много добър вариант за профилактика.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот Dior » 02 Авг 2013, 15:05

Чудно! Аз много обичам тиквени семки. Трябва да си взема такова масло...
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот BRI » 23 Авг 2013, 15:39

Аз лично не съм опитвала, но ми се струва много добър вариант за профилактика.
Аз пък съм и от личен опит потвърждавам, че маслото от тиквено семе помага в лечението на проблеми с бъбреците...
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот Pipilota » 08 Дек 2014, 10:14

Такава профилактика може да помага пък и е лесно изпълнима. Само предполагам, че става въпрос за сурово семе, иначе става безсмислено. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот Krum » 12 Дек 2014, 12:33

Ами ако си хапваме само сурови тиквени семки без да бъдат превърнати в масло дали пак ще е добре? :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Дек 2014, 16:10

Звучи много добре като начин за превенция, така че защо да не? :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот balsam » 03 Фев 2017, 17:41

Няма как да не е полезно щом и тиквата, и семките са полезни. Не знам откъде може да се снабди човек с него, затова по-добре наблягайте на семките и тиквата :smile: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот Krum » 05 Фев 2017, 09:58

balsam написа:Няма как да не е полезно щом и тиквата, и семките са полезни. Не знам откъде може да се снабди човек с него, затова по-добре наблягайте на семките и тиквата :smile: .

И аз карам на тоя принцип, а и такива масла по-скоро са за овкусяване на нещо, не са много надеждни за ежедневна консумация, просто защото няма да се сетиш къде да го ползваш.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Полезно ли е маслото от тиквено семе ?

Мнениеот PasDeDeux » 06 Фев 2017, 12:25

аз се сещам само за салати да се овкусяват с такива масла. Но всеки път да го ползваш, съмнявам се. Аз не се съмнявам, че е полезно, но по-добре да не си давам пари за нещо, което само ще стои в шкафа и ще го ползвам от дъжд на вятър.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron