Грижа за лицето - помогнете ?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Грижа за лицето - помогнете ?

Мнениеот Viktor359 » 13 Яну 2013, 22:06

Здравейте, на 16 години съм. Чувствам се не както трябва, некомфортно. Имам пъпки по лицето, ходих 2 пъти на козметик, не видях разлика. Имам черни пъпки по носа, които се появяват 1 седмица след като съм ходил на козметик. Като цяло не се чувствам много комфортно. Ходя на козметик за вежди, когато се бръсна по шията ми се появяват гадни, червени, малки пъпчици, които ме дразнят много. Ще ми кажете ли защо се чувствам така тъпо, винаги е било, все едно не се харесвам, просто ми кажете какво да правя на всеки месец, за да ми е красиво лицето и да се чувствам добре :D
Viktor359
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2013, 21:56

Re: Грижа за лицето - помогнете ?

Мнениеот beautymaniac » 17 Яну 2013, 16:06

Бих ти препоръчала да отидеш и на дерматолог. Той най-добре ще ти каже причината за тези пъпчици и ще ти предпише правилната козметика и диета, може би, ако е необходима. Тук всеки ще ти препоръча някаква марка козметика, но според мен е най-добре да се допиташ до специалист. Успех!
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Грижа за лицето - помогнете ?

Мнениеот diana199406 » 23 Фев 2013, 23:09

Съгласна съм с предния коментар.Дерматологът е най-доброто решение,но като за начало можеш да си купиш някой козметичен продукт против акне.На Авен и Биодерма са най-ефикасни продуктите. :)
I lick the gun when I'm done 'cause I know that revenge is so sweet,so sweet..
diana199406
 
Мнения: 40
Регистриран на: 23 Фев 2013, 15:49

Re: Грижа за лицето - помогнете ?

Мнениеот Cuddy » 24 Фев 2013, 13:27

Вземи си акне аут, за да пребориш пъпчиците след бръснене. Купи си и продукт, регулиращ състава на себума- като че ли Авен са по-евтиното решение от Биодерма, но ти все пак си прецени кое можеш да си позволиш. ;)
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Re: Грижа за лицето - помогнете ?

Мнениеот winterrose » 26 Фев 2013, 21:52

Най-добре иди на дерматолог и той ще ти препоръча какво точно да си купиш. Няма смисъл да изпробваш различни кремове и продукти, докато нацелиш кое ти действа добре. Да не говорим, че са и скъпички. Иди на лекар и ще си решиш проблема :)
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Грижа за лицето - помогнете ?

Мнениеот winterrose » 26 Фев 2013, 21:54

А, и щях да забравя: спри сладкото - какао, шоколад, всякакви такива неща. От тях пъпките стават повече. Яж салати, плодове, пий много вода. Купи си витамини или бирена мая - супер е за кожата.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Грижа за лицето - помогнете ?

Мнениеот diana199406 » 26 Фев 2013, 22:35

winterrose написа:А, и щях да забравя: спри сладкото - какао, шоколад, всякакви такива неща. От тях пъпките стават повече. Яж салати, плодове, пий много вода. Купи си витамини или бирена мая - супер е за кожата.


Да,това наистина е важно.Моята дерматоложка ми каза да намаля освен сладкото,мазното,ядките,млякото (защото имало животински хормони) и ориза.
I lick the gun when I'm done 'cause I know that revenge is so sweet,so sweet..
diana199406
 
Мнения: 40
Регистриран на: 23 Фев 2013, 15:49

Re: Грижа за лицето - помогнете ?

Мнениеот qna toneva » 03 Мар 2013, 00:19

от измиващият гел на Авен за проблемна кожа моето лице се чувства мн добре-препоръчвам го!
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Грижа за лицето - помогнете ?

Мнениеот Chillout » 12 Мар 2013, 13:29

Аз лично от козметиката на Avene съм много доволна. Използвам крем Triacneal за проблема с пъпките.

От няколко дни гледам рекламата на Eucerin с избелващ ефект за кожата и се чудя дали някой го е ползвал и дали има положителни резултати, понеже ми остават петънца по лицето понякога и много бих се радвала да се отърва от тях. :roll:
Също ако имате някакви други предложения, бих се радвала да ги напишете. Пробвала съм с грейпфрут на памуче и трябва да кажа,че наистина има ефект след няколко дневно почистване.

Благодаря предварително!
Chillout
 
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Мар 2013, 13:22


Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта