Какво закусвате?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какво закусвате?

Мнениеот Malina » 10 Яну 2015, 10:50

Аз не закусвам, изключително рядко го правя, мъча се да се науча поне освесени ядки да хапвам, защото иначе към 10;30 умирам от глад, а до обедната почивка в 12ч. вече съм зверски гладна. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво закусвате?

Мнениеот Mon_ton » 10 Яну 2015, 15:07

Днес като по чудо закусих супер здравословно - овесени ядки с мляко и стафиди, още съм заситена, а ядох преди цели 4 часа, май е истина това за добрата закуска, а? :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво закусвате?

Мнениеот Krum » 09 Сеп 2015, 11:00

Mon_ton написа:Днес като по чудо закусих супер здравословно - овесени ядки с мляко и стафиди, още съм заситена, а ядох преди цели 4 часа, май е истина това за добрата закуска, а? :)

Това е бил случайност :) Аз обикновено огладнявам бързо ако съм ял такова нещо, то зависи колко ас били ядките де. ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво закусвате?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Окт 2015, 12:59

Много рядко закусвам, днес например си хапнах една хубава баничка, но това са редки случаи, в които изобщо закусвам, камо ли нещо такова. ;)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво закусвате?

Мнениеот Mamacita » 01 Окт 2015, 16:16

marsu написа:Много рядко закусвам, днес например си хапнах една хубава баничка, но това са редки случаи, в които изобщо закусвам, камо ли нещо такова. ;)

В последно време и аз предпочитам да не закусвам, понеже най-късно след около 4-5 часа съм на ръба да припадна от глад, а когато не съм закусвала мога да откарам и цял ден :idea: Мечо Пух е прав... винаги :mrgreen:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Какво закусвате?

Мнениеот Rali_hr » 05 Окт 2015, 13:09

Може би не закусвате правилните неща, аз се бях похвалила с овесените ядки, но напоследък доста бързо огладнявам от тях, та мисля, че е време да сменя храненето. :) Мисля да си правя сутрин смуутита, дали ще ме засищат?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво закусвате?

Мнениеот Elica » 16 Ное 2015, 16:41

Rali_hr написа:Може би не закусвате правилните неща, аз се бях похвалила с овесените ядки, но напоследък доста бързо огладнявам от тях, та мисля, че е време да сменя храненето. :) Мисля да си правя сутрин смуутита, дали ще ме засищат?

Аз си хапвам но не само тях за закуска, удрям и по една филийка :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво закусвате?

Мнениеот belleville » 16 Ное 2015, 17:48

Elica написа:
Rali_hr написа:Може би не закусвате правилните неща, аз се бях похвалила с овесените ядки, но напоследък доста бързо огладнявам от тях, та мисля, че е време да сменя храненето. :) Мисля да си правя сутрин смуутита, дали ще ме засищат?

Аз си хапвам но не само тях за закуска, удрям и по една филийка :)

Смути в комбинация с филийка черен хляб с хумус, например, би могло да те държи доста дълго :wink:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Какво закусвате?

Мнениеот Yunona » 17 Ное 2015, 11:01

Rali_hr написа:Може би не закусвате правилните неща, аз се бях похвалила с овесените ядки, но напоследък доста бързо огладнявам от тях, та мисля, че е време да сменя храненето. :) Мисля да си правя сутрин смуутита, дали ще ме засищат?


Зависи от смутито :) и колко засищащи съставки ще сложиш в него.
Ако вътре има ядки (орехи, бадеми, лешници...), то ще е доста по-хранително. Накисваш ядките от вечерта във вода, сутринта ги изплакваш и мяташ в блендера.
Много обичам следното: Накисвам 2-3 лъжици овесени явки в соево, оризово или овесено мляко (готово или домашно приготвено). После добавям около 30 г. накиснати сурови ядки (бадеми или каквото имам), плод, една лъжица растителен протеин (конопеният е много вкусен), две фурми или лъжичка мед. Много е вкусно и засища чудесно!

Лятото слагах в смутитата кайсии, праскови, малини, ягоди...
Сега - круша или банан. Голямото ми откритие е печена тиква! Смути с оризово мляко, овесени ядки, малко орехи (отново накиснати предварително), печена тиква, мед и канела е просто фантастично :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво закусвате?

Мнениеот Snejna » 17 Ное 2015, 11:25

Смутито го правите в блендер ,нали? Не използвате сокоизтисквачка? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта