Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот mamina » 23 Фев 2016, 16:16

Само сурови плодове и зеленчуци ли е суровоядството? Ами тези, които ядат сурова риба и пържоли алангле?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот Pipilota » 08 Мар 2016, 11:27

mamina написа:Само сурови плодове и зеленчуци ли е суровоядството? Ами тези, които ядат сурова риба и пържоли алангле?
Пържолата алангле не е суровоядство, суровоядство е да ядеш пастърма. Храната, която те консумират се изсушава - т.е. не се готви нищо на повече от 45 градуса, това са температури на съхнене, не на готвене. Суровоядството включва разбира се и месо, включва ядки- кълнове, бобови храни и подобни. Само като се пропусне частта с готвенето на високи температури.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот Mon_ton » 08 Мар 2016, 14:11

не знам как живеят тея хора само на сурова храна, на мен ми би ми станало много лошо, ако нон стоп трябва да ям само някакви треви и салати, така не знам организма дали успява да си вземе всичко полезно или по-скоро се затормозява. То е ясно, че след време с всичко се свиква но това не означава, че е правилно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот Elica » 08 Мар 2016, 15:08

Mon_ton написа:не знам как живеят тея хора само на сурова храна, на мен ми би ми станало много лошо, ако нон стоп трябва да ям само някакви треви и салати, така не знам организма дали успява да си вземе всичко полезно или по-скоро се затормозява. То е ясно, че след време с всичко се свиква но това не означава, че е правилно.

защо да е така, вкарваш в тялото си жива и здрава храна, която по никакъв начин не е променила своя състав и същността си,така е пълна с всички полезни и необходими съставки, от които може да се нуждае тялото ти.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот Krum » 14 Юни 2016, 11:59

Elica написа:
Mon_ton написа:не знам как живеят тея хора само на сурова храна, на мен ми би ми станало много лошо, ако нон стоп трябва да ям само някакви треви и салати, така не знам организма дали успява да си вземе всичко полезно или по-скоро се затормозява. То е ясно, че след време с всичко се свиква но това не означава, че е правилно.

защо да е така, вкарваш в тялото си жива и здрава храна, която по никакъв начин не е променила своя състав и същността си,така е пълна с всички полезни и необходими съставки, от които може да се нуждае тялото ти.

Някои хора са си ок да са вегани, други пък имат нужда от малко помощ да се справят с това им усещане, всичко е въпрос на това да успееш да осъзнаеш от какво точно се нуждае тялото ти и да се научиш да го познаваш.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот iwoni » 15 Юни 2016, 10:17

За да разбереш какво най-много ти пасва и тялото ти най-добре го приема, може би трябва да опиташ от всичко и да прецениш кое е за теб. Някак си не си представям от месояден директно да станеш суровоядец. Възможно е, но поводът трябва да е животозастрашаващ. Обикновено само тогава хората променят коренно начина си на хранене.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот Lollipop » 17 Юни 2016, 14:18

iwoni написа:За да разбереш какво най-много ти пасва и тялото ти най-добре го приема, може би трябва да опиташ от всичко и да прецениш кое е за теб. Някак си не си представям от месояден директно да станеш суровоядец. Възможно е, но поводът трябва да е животозастрашаващ. Обикновено само тогава хората променят коренно начина си на хранене.

а и не само, постепенно, ако човек е готов на промяна, може да я направи. Дори и малко неразположение, може да даде сигнал и да се стигне до промяна. Но суровоядството е крайна мярка и това можем да го видим и по зъбите на здраво живеещите..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот red_eyes » 17 Юни 2016, 16:26

Не се сещам за нищо, с което суровоядството може да навреди. Как може да е опасно за здравето? Вярно, че не съм запозната, но предполагам, че не ядат сурови картофи или патладжани, а само продукти, които са годни за ядене като моркови, зеле, домати, ядки и т.н.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот Pipilota » 20 Юни 2016, 12:28

red_eyes написа:Не се сещам за нищо, с което суровоядството може да навреди. Как може да е опасно за здравето? Вярно, че не съм запозната, но предполагам, че не ядат сурови картофи или патладжани, а само продукти, които са годни за ядене като моркови, зеле, домати, ядки и т.н.

И картофи и боб се ядат сурови, патладжани също :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот analizatorka » 20 Юни 2016, 13:26

За мен си е търсене на белята това суровоядство. Не всичко може да се консумира в такъв вид. Хората преди толкова хиляди години са открили огъня и са приготвяли храната си. Ако не трябваше, щяхме и досега сигурно да ръфаме сурови продукти :mrgreen: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта