Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот svetlozara » 15 Юли 2016, 15:25

analizatorka написа:За мен си е търсене на белята това суровоядство. Не всичко може да се консумира в такъв вид. Хората преди толкова хиляди години са открили огъня и са приготвяли храната си. Ако не трябваше, щяхме и досега сигурно да ръфаме сурови продукти :mrgreen: .

Съгласна съм, откриването на огъня е била такава голяма крачка в развитието на хората, еволюцията не е само в това да станеш по-умен, а и самите ни тела и нуждите им се изменят, така е и с нуждата от сготвена храна.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот Mon_ton » 04 Апр 2017, 15:33

аз смятам, че сме се променили и като нужди и сме продължили еволюцията си, сега сме по-скоро пригодени към сготвена храна, а не към сурова, както е било преди векове, а и не само , ако следваме някакви минали истории, то е имало период, в който сме се хранили само с месо, това значи ли, че сега трябва да спрем зеленчуците, щото мръвките са си супер? :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Суровоядството- крие ли рискове за здравето?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Апр 2017, 21:46

За мен тива е един от най-полезните начини на хранене. :) все пак ние сме живи същедтва и явно сме единствените нуждаещи се от промяна на храната. Аз досега лъв да си пържи зебра не съм видяла.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Предишна

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта