ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Мнениеот IVRO » 14 Яну 2013, 12:44

Тъй като България все още членува в „престижния” клуб на атомните държави, все още може да се похвали и с международен престиж. Освен това, наличието на атомна електроцентрала ни е вид гаранция, че няма да ни нападат с военни средства. Произвеждането на атомна енергия е предпоставка за по-ниски сметки за ток. И колко още плюсове за светлото бъдеще на страната ни ще донесе АЕЦ Белене - кадри, работни места. Децата ни ще имат възможност да станат инженери, атомни физици, откриватели. Ох замечтах се…
Други ще кажат „Не” на ядрената енергия при условие, че печалбите ще отидат в чужди инвеститори, а ние ще се тровим…И тук съм съгласен, та нали ние ще отнасяме рисковете от експлоатацията.
Българинът активно разисква темата на маса…(след една ракия за стимулиране на мисълта). Ето защо сега ще похарчим и милиони левове за референдум, след които трябва да стане ясно ДА или НЕ казва българинът на атомната енергетика в България? Но дали ще стане ясно? Дали този референдум не е харчене на поредните нужни на съдрания ни джоб пари? Какви референдуми сред хора, оглупели от глад, чийто глас може да се закупи с няколко кебапчета? А вие ...ДА или НЕ ще кажете? Или най-предпочитаният за българина отговор - НЕ МИ ДРЕМЕ?
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Мнениеот sunnyr » 17 Яну 2013, 15:48

НЕ! Има хора, които печелят милиарди от ядрената енергетика...Нима не си взехме пример от трагедиите във Фукушима и Чернобил...Бедна и малка България не може да си позволи риска такава катастрофа да се случи на нейна територия. Последствията може да преобърнат не само нашия, но и живота на поколенията ни!
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Мнениеот Siss » 21 Яну 2013, 12:52

Аз изобщо няма да се включа в пародията РЕФЕРЕНДУМ...А вие?
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Мнениеот djudjanka » 21 Яну 2013, 13:13

И аз не мисля да гласувам. Този референдум е пълна пародия, не става ясно за какво гласуваме и какви ще са последствията, а те със сигурност няма да са това, което очакваме - безопасност, евтин ток и т.н.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Мнениеот denkaruseva » 21 Яну 2013, 15:30

Една обществена дискусия, в която да вземат участие специалисти по ядрена енергетика щеше да ни се отрази добре...Този референдум дали цели отговор на въпроса или е просто поле за създаване на конфликти между различните политически партии? Аз няма да гласувам...Жалко, че пак ще пръснат милиони без яснота за какво точно....
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Мнениеот ilija » 22 Яну 2013, 23:14

ДА или НЕ за атомната енергетика в България? - Мисля, че въпроса е зададен некоректно. Да или Не не за атомната енергия въобще, а за нова АЕЦ.
ДА - за атомна енергетика, но НЕ - за нова АЕЦ.

А отвратителните реклами, давани по телевизиите за референдума са платени с нашите пари. Кой ги сътвори?
ilija
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Яну 2013, 22:41

Re: ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Мнениеот Siss » 23 Яну 2013, 12:54

Чак сега ли комисията "Белене" разкри куп нарушения? На всички ни е ясно, че някои е искал да лапа и да се покрие...
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Мнениеот Archer » 25 Яну 2013, 13:52

Категорично НЕ! Ако с всичките тези пари бяха впрегнали мозъците на истински специалисти (от онези учени с отанелия джоб) досега щяха да измислят нов начин за произвеждане на енергия :P
Archer
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Яну 2013, 13:38

Re: ДА или НЕ за атомната енергетика в България?

Мнениеот rora » 28 Яну 2013, 09:56

По мой наблюдения гласуваха само хора, които вероятно няма да доживеят АЕЦ Белене!
rora
 
Мнения: 133
Регистриран на: 28 Яну 2013, 09:49


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта