Здравословно ли е свинското?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Memento » 27 Яну 2012, 15:07

Мазното е в основата на оцеляването на човешкият вид от праисторически времена до днес. Навремето ако не е било нужно месо на хората от еволюционна гледна точка нямаше да се налага да ловуват а щяха да са земеделци и вегетарианци.
Изобщо въпроса дали е здравословно или не, не мисля, че трябва да се дискутира.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот krasko » 21 Апр 2012, 12:45

Здравословно, нездравословно винаги ще си го хапвам с кеф :mrgreen: Аз без месо на масата не сядам да ям, а свинското ми е любимо. Имаме познат, който гледа прасета и ги храни със зърно, не с боклуци, искам да кажа, че са добре гледани. Всяка година купуваме от него прасе и фризера е зареден с месо, правим си луканки, пъстърма и почти нищо не купуваме от магазина.
krasko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:21

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот dochkata » 07 Май 2012, 15:32

krasko написа:Здравословно, нездравословно винаги ще си го хапвам с кеф :mrgreen: Аз без месо на масата не сядам да ям, а свинското ми е любимо. Имаме познат, който гледа прасета и ги храни със зърно, не с боклуци, искам да кажа, че са добре гледани. Всяка година купуваме от него прасе и фризера е зареден с месо, правим си луканки, пъстърма и почти нищо не купуваме от магазина.

Ехааа и аз така обичам :mrgreen: Всички в семейството ни сме мръвкари. Дори и да съм сготвила нещо постно, винаги отстрани ще се нареже някоя шунчица или саламче. Никога не съм се ограничавала от месо, а дори и напротив, защото не мисля, че е полезно за организма. Все пак месото снабдява организма ни с безценни вещества и аз не мисля да лишавам своя от тях :lol: Като се замислим, всяка храна може да е и полезна, и вредна :idea: Ако се консумира с мярка, в никакъв случай няма да ни навреди ;)
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот marto » 19 Май 2012, 13:22

Стига свинското месо да се консумира с мярка, защо да не е здравословно :roll: Обичам да ям месо, но винаги избираме по-малко мазното или махаме мазнините преди да го сготвим. Винаги го печем върху скара, за да може излишната мазнина да се отече и да остане на дъното. Все пак е ценен източник на протеини - защо да се лишавам от него? А и не страдам от висок холестерол, така че не виждам проблем да се облажвам със свинско месце :mrgreen:
marto
 
Мнения: 42
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:39

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот alexandar82 » 25 Юни 2012, 13:41

Че какво му е вредно на свинското месо? Поне ядем месо, а не някакви боклуци като кренвирши например. Мой приятел работи в колбасарски цех и ми е обяснил как стават нещата, така че вкъщи не се купуват никакви салами, кренвирши, луканки и други месоподобни изделия. Ако заколим прасе и си направим - да, но иначе избягвам.
alexandar82
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:37

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Aneta67 » 28 Ное 2012, 16:28

Полезно си е свинското Особенно по-крехкото Цялото семейство обичаме свинско Сланината е по опасен продукт
Aneta67
 
Мнения: 72
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:47

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Светла Христова » 29 Ное 2012, 11:39

didotrifonov написа:Веднага се сещам за думите на един лекар пилешкото е за пациентите, а на нас ни дай свинско нека е вредно, вие какво си мислите, че пилешкото е много полезно ли с всичката тази химия с която зобат пилетата ??? :lol:

Много ми е странно когато изтъкват пилешкото като диетично месо.Как за 40 дена едно новоизлюпено пиле става 2-3 килограма? И какво му е полезното и диетичното тогава? Свинското не е полезно тъй като свинете са всеядни ( като, че ли пилетата не са) а освен това свинското е мазно месо. Най-чистото месо е конското, дори гледах едно предаване, за отглеждането на коне за месо, но това е доста скъпо. Здравословно или не аз няма да спра да си ям свинското месо, все пак няма да живеем с орлите нали?
Светла Христова
 
Мнения: 23
Регистриран на: 07 Сеп 2012, 15:05

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот qna toneva » 19 Фев 2013, 22:52

не зная дали е здравословно,но зная че го обичам и ми е много вкусно,под формата на каквото и да е ястие.... :lol:
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот electra_edd » 21 Фев 2013, 10:35

Всичкото месо е здравословно. Зависи обаче как и колко го ядем. Свинското също. Естествено не маста и месото с лой.
electra_edd
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:22

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот monster » 21 Фев 2013, 10:41

Не е здравословно...като много други неща, от които обаче не се отказваме. Свинското винаги ще е на почит в бг...
monster
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:26

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта