Здравословно ли е свинското?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот skyfly » 02 Май 2017, 12:46

У дома ядем всякакво месо, няма такова, което да преобладава над останалите - било то свинско, пуешко, пилешко, телешко, хапваме без притеснения. Дори не гледам какво вадя от фризера, което и да е го яедм без опасения, че ще ни се развали фигурата. :mrgreen:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Mon_ton » 02 Май 2017, 15:12

Мисля, че ако месото е сухо и е приготвено добре т.е. не е пържено, няма причини да не е здравословно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Lili_pili » 03 Май 2017, 11:01

Аз си хапвам свинско без опасения и притеснения. Ако ми се повиши холестерола някой ден, може би тогава ще се замисля дали да не понижа консумацията на свинското. Аз определено обаче не си падам по безсмислените ограничения. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Вики{} » 15 Яну 2019, 15:04

В умерени количества и червеното месо носи своите ползи. Никоя крайност не е ок. Е, ако се яде свинско всеки Божи ден, не е полезно, но ако е 2-3 пъти седмично - мисля, че не е проблем.
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Кат » 06 Мар 2019, 16:31

Хапвам си свинско, просто гледам да не е често, защото червените меса не са полезни за нивата на холестерол.
Кат
 
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:54

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот ivan.stoqnov » 07 Мар 2019, 11:22

То и аз вече незная кое е полезно и здравословно и кое не. Един едно говори друг друго. истината е някъде там естествено. Всичко е полезно, ако не се прекалява с него. Аз за разлика от повчето мъже не съм много голям привърженик н амесото за радост на жена ми и у нас свинско месо се яде веднъж в седмицата. Много обичаме риба и доста често ястия от нея присъстват на нашата тарапеза.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Вики{} » 10 Юли 2019, 10:03

Всичко в умерени количества е ок. Не сме роботи, програмирани да се храним само с полезни храни. Някои неща просто са ни вкусни. :grin:
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Свинското месо - опасно ли е да го консумираме с тази африканска чума?

Мнениеот tano » 07 Авг 2019, 11:12

Здравейте! Заради проблема с африканската чума по свинете искам да попитам опасно ли е в момента да се яде свинско месо? Много месни продукти го съдържат и на практика, хората като мен, които са свикнали всекедневно да консумират месо, могат да бъдат застрашени. Какво е мнението ви по въпроса? Може ли термично третиране на месото да унищожи вируса?
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Свинското месо - опасно ли е да го консумираме с тази африканска чума?

Мнениеот Nikoletta » 07 Авг 2019, 11:32

tano написа:Здравейте! Заради проблема с африканската чума по свинете искам да попитам опасно ли е в момента да се яде свинско месо? Много месни продукти го съдържат и на практика, хората като мен, които са свикнали всекедневно да консумират месо, могат да бъдат застрашени. Какво е мнението ви по въпроса? Може ли термично третиране на месото да унищожи вируса?


Нали след термична обработка всичко е наред?? Или не е така?
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Re: Свинското месо - опасно ли е да го консумираме с тази африканска чума?

Мнениеот Pipilota » 07 Авг 2019, 16:54

Няма опасност, когато се сготви месото, то е напълно безопасно за ядене. Въпросът е, че ако е зараззено, то е заразно до 1000 дни във фризера, зато е дорбе да не се консумира, защото отново може да тръгне заразата сред животните. Иначе може да си хапвате спокойно свинско (ако може да си го позволите, че нали говорят, че цените ще се повишават, заради вноса).
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron