Здравословно ли е свинското?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Валич » 08 Апр 2011, 19:22

Ако наистина свинското месо е толкова вредно, мазно и богато на холестерол, защо тогава всичките ми баби и дядовци доживяха до преклонни старини, изхранвайки се с прасенца?! И то не само с месото им, но и с масчицата, пръжчиците и всичко останало. Вярно е, че и към това прибавяха огромни количества домашно вино и ракия...
А каква е днес рецептата - ограничаваме "ВРЕДНОТО" свинско, но "забравяме" да понамалим стреса и после се питаме - Защо сме на чело на класациите по болести?
Валич
 
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Апр 2011, 17:36

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот The_The_Ramone » 09 Апр 2011, 12:11

Една дребна корекция, то се яде, ама се чисти мазното. В него е проблема.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот didotrifonov » 10 Апр 2011, 13:50

Веднага се сещам за думите на един лекар пилешкото е за пациентите, а на нас ни дай свинско нека е вредно, вие какво си мислите, че пилешкото е много полезно ли с всичката тази химия с която зобат пилетата ??? :lol:
didotrifonov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Апр 2011, 13:40

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот southern_sun » 14 Апр 2011, 12:16

The_The_Ramone написа:Една дребна корекция, то се яде, ама се чисти мазното. В него е проблема.

Далеч си от истината, че нашите баби и дядовци са чистели мазното. Ако си ходил на гости в някоя стара селска къща може би ти е направило впечатление, че манджицата плува в масчица, а бялото в чинията ти не са картофи. Истината е в това, че мазната храна върви ръка за ръка с много физически труд. Приетите мазнини трябва да се изгарят за да не се натрупват в организма.
didotrifonov написа:Веднага се сещам за думите на един лекар пилешкото е за пациентите, а на нас ни дай свинско нека е вредно, вие какво си мислите, че пилешкото е много полезно ли с всичката тази химия с която зобат пилетата ??? :lol:
Съгласна съм с didotrifonov, как от едно малко пиленце става кокошка за колене само за 40-50 дена? Разбира се с хранителни добавки и много антибиотици!!!Та какъв е извода? Яжте каквото ви се яде, то и без това всичко е вредно :lol:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 20:52

Свинското и пилешкото са едни от най-вредните меса. Агнешкото е балсам за стомаха.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 23:16

Аз месо не ям, но мъжът ми признава само свинското. Купувам по-изчистените филета, котлети и се опитвам да ги приготвям по-здравословно, но и аз мисля, че е по-добре свинско от пилешкото.То стана много съмнително в последно време. Но както се каза по-горе в темата сега се зашумя за вредата от храните, а истината е че хората не се движат...и май оттам идва проблема.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот valiart » 27 Окт 2011, 13:04

Имаше една приказка: "Дай ми ти печено прасенце и винце, па ми гледай сеира!" :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот iskra_dim » 17 Ное 2011, 10:47

Ами за здрави хора е полезно,а за хора например,които имат холестерол, яденето му е вредно.
Аватар
iskra_dim
 
Мнения: 36
Регистриран на: 12 Юли 2011, 17:11

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот Violetta » 17 Ное 2011, 11:13

valiart написа:Имаше една приказка: "Дай ми ти печено прасенце и винце, па ми гледай сеира!" :lol:

Под масата :) Здрасти приятелко! ;)
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Здравословно ли е свинското?

Мнениеот valiart » 17 Ное 2011, 13:45

Violetta написа:
valiart написа:Имаше една приказка: "Дай ми ти печено прасенце и винце, па ми гледай сеира!" :lol:

Под масата :) Здрасти приятелко! ;)


Здрасти, Вили, приятелко моя:) Радвам се да те видя :)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron