Глицериновият сапун овлажнява кожата

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот ninars » 16 Яну 2013, 11:53

Понеже имам суха кожа, преди година започнах да използвам глицеринов сапун и той стана неизменна част от моето ежедневието.Установих, че глицеринът не изсушава кожата като останалите сапуни и затова може да се ползва дори за лице. Напоследък използвам глицеринов сапун Капус с аромат на Люляк. Ухае страхотно, почиства порите в дълбочина, овлажнява и омекотява. По мое мнение…сапунът на Капус е най-добър от всички!
глицерин.jpg
глицерин.jpg (45.64 KiB) Прегледано 2212 пъти

Чудели ли сте се защо козметичните компании толкова често наблягат на глицерина? Каква е неговата тайна???
Веднъж пробвах да оставя глицеринов сапун на открито и след кратък престой, по повърхността му се появиха малки кристалчета, което неоспоримо доказва хигроскопичните му свойства. Той овлажнява кожата най-добре!
Причината е, че глицериновият сапун привлича влагата от въздуха и я настанява трайно в нашата кожа. Затова много водещи козметични фирми го използват като съставка на лосиони и кремове. Знаейки какво всъщност е глицерина, вече можем спокойно да се доверим на глицериновите сапуни и да се радваме на сияйна и здрава кожа. Аз залагам на марката Капус! Вие имате ли впечатления? Очаквам вашите коментари …
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот denkaruseva » 16 Яну 2013, 16:01

И в къщи използваме основно глицеринови сапуни. Имат успокояващо и пробуждащо сетивата действие…Лошото е само, че по-бързо свършват.Ако са на влажно, направо се топят. За най-добро съхранение използвайте сухи сапунерки.
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот beautymaniac » 23 Яну 2013, 18:04

Съгласна съм и аз . много ги харесвам тези сапуни. Страхотно овлажняват и омекотяват кожата :)
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот BRI » 21 Фев 2013, 12:43

Глицериновият сапун е най - нежен към кожата на лицето ни. И аз го предпочитам!
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот geriva » 27 Фев 2013, 22:38

Добавете и мен към почитателите на глицериновите сапуни ;)
Комфорт, несравним аромат, блаженство ....ммм, обичам тези усещания.
Сегашните глицеринови сапуни, освен с чудесния си ефект върху кожата, се отличават и естетически- нестандартни форми, разнообразие от цветове, екзотичен..та чак вкусен мирис.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот winterrose » 28 Фев 2013, 13:53

Моята кожа също е суха и се нуждае от допълнително овлажняване. Обикновените сапуни я изсушават още повече, затова ги избягвам. Харесвам глицеринови и такива с масло от шеа. Сапуните на Касиопея са много добри и имат страхотен аромат.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот rossitta » 28 Фев 2013, 17:14

Аз ползвам глицеринов с мед и мляко
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот Aneta67 » 28 Фев 2013, 23:19

Тези сапуни съдържат и парабени и други вредни съставки :shock:
Aneta67
 
Мнения: 72
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:47

Re: Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот Валерия М » 11 Дек 2018, 14:53

Да ви кажа, ползвала съм, ама или моята кожа е твърде суха, или има някои, които не помагат при сухота. Все така ми се опъваше кожата.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Глицериновият сапун овлажнява кожата

Мнениеот Вики{} » 13 Дек 2018, 12:29

Аз съм супер доволна от глицериновия сапун на Рефан.
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04


Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron