Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот Mon_ton » 02 Сеп 2015, 14:58

Ако имат изграден навика от съвсем мънички няма ли да е по-лесно, още с появата на първото зъбче. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот Jully » 03 Сеп 2015, 10:01

Mon_ton написа:Ако имат изграден навика от съвсем мънички няма ли да е по-лесно, още с появата на първото зъбче. :roll:

Да, така е нанй-добре, но ако си изтървал това време, то трябва да се намери друг начин, все пак хора с проблеми има и над първото зъбче. ;) Мисля, че сладка паста за зъби + забавното приложение наистина ще е най-добрия и забавен вариант за детето. Когато стане навик вече с удоволствие може да се мият зъбите. Синът ми има игра в бяната, опитва се когато си изплаква устата да наплюя течащата вода. Не е много красиво, но той очаква с нетърпение времето, в което ще свърши миенето, ще пуснем водата и ще започнем да чистим пастата от устата си. :lol:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот silver933 » 03 Сеп 2015, 11:03

Остава само да измислят приложение за къпането и няма да имаме никакви проблеми с децата :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот kauda » 10 Сеп 2015, 16:59

silver933 написа:Остава само да измислят приложение за къпането и няма да имаме никакви проблеми с децата :lol:

хахаха :))) Нали, децата са толко хайтек, че няма на къде повече, със сигурност ще бъадт по-отговорни. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот silver933 » 11 Сеп 2015, 10:10

kauda написа:
silver933 написа:Остава само да измислят приложение за къпането и няма да имаме никакви проблеми с децата :lol:

хахаха :))) Нали, децата са толко хайтек, че няма на къде повече, със сигурност ще бъадт по-отговорни. :)

Ако ми кажеш, че има деца, които не ядат зазяпани в телевизора ще реша, че ме лъжеш, всичко трябва да им е наредено, цветно и весело иначе не мгоат.. :evil:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот Mon_ton » 16 Сеп 2015, 12:40

Е то с приложения може всичко да стане, само че не е много добър вариант, всяко задължение трябва да се изпълнява, а ако има проблем, който е временен може да се пропусне малко миене на зъбки, докато детето е готово и само пожелае.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот Pipilota » 16 Сеп 2015, 13:40

Mon_ton написа:Е то с приложения може всичко да стане, само че не е много добър вариант, всяко задължение трябва да се изпълнява, а ако има проблем, който е временен може да се пропусне малко миене на зъбки, докато детето е готово и само пожелае.

Тук виждаме Търпението на младата майка.. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот silver933 » 17 Сеп 2015, 10:09

А от колко зъба почвате да ги миете, малкия сега има нещо от типа на 5-6 зъба, да ги почваме ли? :mrgreen: Засега сме на принципа с ябълките ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот Slavena » 17 Сеп 2015, 13:14

Не знам как оставяет някакви си келеши да ви въртят на малкия си пръст това винаги ми е било много странно, просто си вършете работата вие правилно и толкова! Кво се занимавате с тях :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот dessiblond » 17 Сеп 2015, 14:16

Slavena написа:Не знам как оставяет някакви си келеши да ви въртят на малкия си пръст това винаги ми е било много странно, просто си вършете работата вие правилно и толкова! Кво се занимавате с тях :)

Ами така де, няма да му се оставяш, биеш му два шамара, то си отваря устата да реве, през това време му пъхаш четката в устата, докато се нареве ти си му измила зъбите и след това остава само да изплакнете, нали? :)
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron