Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот sunnyr » 16 Яну 2013, 15:08

Реших да споделя с мамите как мотивирах 3-годишната си дъщеря да се грижи за зъбите си.
Със сигурност всички сме се чудили как да изградим трайни хигиенни навици на малчуганите си... И аз се сблъсках с този проблем. Обяснявах на малката ми дъщеря, че трябва редовно да си мие зъбите, лицето и т.н., но проблема явно е бил, че й го поднасях като задължение, а не като игра…Всичко стана много по-лесно, след като й купих четка и паста за зъби с любимите герои на Уинкс. Сега тя с удоволствие и редовно посяга към четката си за зъби - Уинкс за деца.
Съветвам ви, когато избирате четка или паста за зъби за детето си, да обърнете внимание на факта, че малчуганите се впечатляват най-вече от шарени и интересни четки - с картинки и с форми на техни любимци от детските книжки или филмчета.
Добре е да купите четката от аптека, за да бъдете сигурни в качеството на косъма. Четките с по-мек косъм са по - подходящи за малчуганите, тъй като твърдите могат да наранят нежните детски венци.
И не забравяйте да сменяте четката за зъби на детето на всеки трети месец!
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот ninars » 16 Яну 2013, 15:39

И аз ползвам триковете с анимационни герои...След като взех на дъщеря ми душ гел и шампоан от серията Уинкс, къпането се превърна в забавна игра
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот geriva » 24 Фев 2013, 16:45

Аз пък купих електрическа четка-също детска. Ех, каква радост беше... Вече не си я сменя за нищо и не мърка, когато трябва да си мие зъбите.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот denkaruseva » 25 Фев 2013, 11:02

Значи в избора на четката е хитрият трик...Когато дъщерите ми бяха малки имаше една розова паста за зъби...мечо ли беше? Спомняте ли си я? Еййй много обичаха да си я похапват :lol:
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот ivontistyle » 25 Фев 2013, 13:16

И ние сме наблегнали на детските мотиви при устната хигиена, засега не е отказвала миенето .
Аватар
ivontistyle
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Дек 2012, 12:42

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот Evgenia » 10 Май 2013, 10:55

Вярно е, че всичко става с трикове :P Така се научихме да си мием ръцете преди хранене и преди лягане да подреждаме играчките си по местата... ;)
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот denichka » 18 Май 2013, 23:03

Миенето на зъбите при три годишно дете си е направо приключение :D :D :D .Мием ги но не с голям успех, но поне добива навици че трябва да се мият.
denichka
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Май 2013, 22:55

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот Kaya » 08 Яну 2015, 12:18

Сега има едно популярно приложение не знам дали да спомена фирмата, но предполагам всички се сетихте. Освен, че е весело, детето ми подскача и танцува (горе долу) и си мие зъбите необходимите 3 минути, иначе винаги му омръзва. Освен вкусната паста за зъби е добре да редувате и с ментова детска, защото трябва да се приучават към този вкус децата. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот silver933 » 08 Яну 2015, 12:45

Трябва да е като игра, а не като наказание. Моето бебе е на 1г. и 3м. и още не сме почнали да мием зъби де, но племенницата ми е на 7г и имаха проблеми, докато не почнаха да се редуват, ти мий моите аз твоите, и е важно ад е комфортно на детето, да не му е студено сутрин през зимата особено не е много кеф да се мият зъби.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да накараш малчугана да си мие зъбите?

Мнениеот Pipilota » 12 Яну 2015, 10:19

Не е много трудно, може да ги миете заедно, важното е да му е забавно на детето :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта