Как да преборя пролетната умора?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот southern_sun » 13 Апр 2011, 14:29

Вероятно пролетната умора се дължи на това, че през зимата сме водили по застоял начин на живот, храната ни не е била толкова богата на витамини и минерали, постоянно тялото ти е било свито от студеното време. За това комбинацията от витамини, питателна храна, много течности и разходки ще съживи тялото и духа ви.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот bisertaskov » 13 Апр 2011, 23:26

Витамини си взимам за пролетната умора
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот Димка Кънева » 06 Яну 2012, 20:17

southernsun написа:Вероятно пролетната умора се дължи на това, че през зимата сме водили по застоял начин на живот, храната ни не е била толкова богата на витамини и минерали, постоянно тялото ти е било свито от студеното време. За това комбинацията от витамини, питателна храна, много течности и разходки ще съживи тялото и духа ви.

Подкрепям изцяло мнението Ви, като само ще добавя, че разходките е хубаво да са през деня, за да се радваме на събуждането на природата и да поглъщаме слънчевата енергия, която е източник на безценния витамин Д.
Не бива да пренебрегваме и възможността да се срещаме с приятели и да се забавляваме заедно! :D
Димка Кънева
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Дек 2011, 22:55
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот Memento » 05 Фев 2012, 17:39

Много витамини, силна храна, физическа активност, чист въздух и умът винаги трябва да е буден да бъде зает със продуктивни и креативни задачи а не да си мисли само за пролетната умора :D
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот trojan horse » 01 Мар 2012, 18:58

Пролетта ни чука на вратата, а с нея и пролетната умора.Витамини хубаво препоръчвате, но кои точно? Като гледам колко голям избор има не мога да се ориентирам кои да взема.Разтворимите не ми вдъхват много доверие така че препоръчайте някои на таблети.
trojan horse
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 21:33

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот the princess » 14 Мар 2012, 17:43

trojan horse написа:Пролетта ни чука на вратата, а с нея и пролетната умора.Витамини хубаво препоръчвате, но кои точно? Като гледам колко голям избор има не мога да се ориентирам кои да взема.Разтворимите не ми вдъхват много доверие така че препоръчайте някои на таблети.

Добри отзиви съм чувала за Допелхерц, но лично не съм ги пила.Имат много богат асортимент от витамини! Мога да препоръчам Центрум, пила съм ги за общо изтощение на организма, добре ми действаха, не знам при други дали ще е така!
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот nadya » 16 Мар 2012, 10:35

Много актуална темичка :)
Като бях по-млада, не разбирах какво е това пролетна умора, но сега далеч не е така. Сутрин направо си ставам изморена и ми е едно такова отпуснато през целия ден. Опитвам се да хапвам по-витаминозни храни, да ям повече плодове и зеленчуци и си купувам пълнозърнест хляб. Храните през зимата не доставят достатъчно витамини на организма ни и ние трябва сами да си ги набавим. На пазара има много витамини и хранителни добавки, но аз специално предпочитам здравословното хранене пред тях.
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот Finger » 16 Мар 2012, 12:47

Според мен пролетната умора се дължи на изтощението на организма от дългата зима и непълноценната храна. Ако си изградим един добре балансиран режим на хранене с богата на витамини и минерали храна, излагане на слънце и по-продължителни разходки навън ще благоприятстват за доброто физическо състояние. Добре е също така да подсилим организма с имуностимуланти и витамини.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот teddy » 16 Мар 2012, 13:29

Finger написа:Според мен пролетната умора се дължи на изтощението на организма от дългата зима и непълноценната храна. Ако си изградим един добре балансиран режим на хранене с богата на витамини и минерали храна, излагане на слънце и по-продължителни разходки навън ще благоприятстват за доброто физическо състояние. Добре е също така да подсилим организма с имуностимуланти и витамини.

Напълно съм съгласна с теб! Организма не може да си набави необходимите витамини единствено от храната. Колкото и здравословно да се храним е необходимо да приемаме и витамини в синтезиран вид. Всички знаем колко са полезни морковите, но сигурно малко хора са чували, че трябва да се консумират с някаква мазнина, защото витамин А се разтваря в мазнините и по-лесно се усвоява от организма. По принцип това правило важи за жълтите и оранжевите плодове, и зеленчуци.
Ето една рецепта за много вкусна и витаминозна салатка: морковите се настъргват и се подправят със стафиди, и лъжица сметана. Също много обичам настъргани моркови със зехтин и лимон...
Има много варианти за гонене на пролетната умора, но витамините са незаменима част.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот ivka-86 » 16 Мар 2012, 15:17

Аз залагам на спорта, разходки сред природата - зареждат ме с енергия, и си правя фрешчета. Не успявам да се храня много здравословно, защото работя в офис и наблягам на по-сухите храни, но гледам да пия повече течности - сокове, чай и всякакви от сорта.
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта