Как да преборя пролетната умора?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот princesa » 16 Мар 2012, 22:52

Аз лично пия Oxibor forte таблети, вземам по една таблета утрин след като съм закусила, еднокринолога ми каза, че е със селен и цинк и много добре повлиява на умората.
princesa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Фев 2012, 20:38

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот Bella » 17 Мар 2012, 13:24

ivka-86 написа:Аз залагам на спорта, разходки сред природата - зареждат ме с енергия, и си правя фрешчета. Не успявам да се храня много здравословно, защото работя в офис и наблягам на по-сухите храни, но гледам да пия повече течности - сокове, чай и всякакви от сорта.

О да подкрепям те напълно, наистина по-хубаво от натуралните витамини няма. През зимата сме натрупали доста токсини в организма и мисля, че точно в това се корени проблема на пролетната умора.Пиенето на много течности, разходки и балансирана храна - това е ключа за справяне с проблема.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот aninka » 21 Мар 2012, 13:32

Има няколко правила, които предполагам всеки от нас знае - здравословно хранене, прием на по-голямо количество течности, повече движение, витамини и т.н. Аз пък ще добавя и повече настроение :D Усмихвайте се по-често, радвайте се на пролетта и хубавото време, мислете позитивно. Заменете тъмните зимни дрехи с нещо по-свежо и цветно. Или казано с едно изречение - Радвайте се на живота ;)
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот Forman » 21 Мар 2012, 16:46

Хора споделете нещо ефикасно и бързо, че от както се стопли тия дни и не мога да си отворя очите. Спи ми се постоянно, пия кафета, но нищо не помага!Кошмар!
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот Silvi » 22 Мар 2012, 15:34

Forman написа:Хора споделете нещо ефикасно и бързо, че от както се стопли тия дни и не мога да си отворя очите. Спи ми се постоянно, пия кафета, но нищо не помага!Кошмар!

Витамините са добро решение според мен, дори да са най-обикновени от група Б+витамин Ц.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот Neo » 02 Апр 2012, 22:53

Според мен отпускането и пролетната умора е психически проблем, повече движение и психическа нагласа .Е сигурно има и дефицит на витамини, не е лошо малко витамини да се вземат.
Neo
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Мар 2012, 21:20

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот rony_80 » 03 Апр 2012, 08:52

Neo написа:Според мен отпускането и пролетната умора е психически проблем, повече движение и психическа нагласа .Е сигурно има и дефицит на витамини, не е лошо малко витамини да се вземат.

Честно да ти кажа и аз така си мислех преди няколко години, защото нищо не усещах - чувствах се добре и си мислех, че хората се превземат, и проблема им е по-скоро в мозъка, отколкото действителен. Нооо нещата вече далеч не стоят така :mrgreen: Сега и аз вече се чувствам по-изморена, постоянно ми се спи и съм отпаднала каквото и да правя. Всеки организъм най-вероятно понася пролетната умора по различен начин.
Аз също пия витамини, защото само с храна трудно ще си набавя пропуснатите ползи през зимата. Сега вече се постопли и има повече варианти за разходки в природата - те най-много ме зареждат с енергия. За спорт нямам време, защото съм с малко дете, но катеренето до 5-ия етаж с дете на ръце и чанта през рамо също се брои, нали :mrgreen:
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот southern_sun » 17 Апр 2012, 16:39

rony_80 написа:
Neo написа:Според мен отпускането и пролетната умора е психически проблем, повече движение и психическа нагласа .Е сигурно има и дефицит на витамини, не е лошо малко витамини да се вземат.

Честно да ти кажа и аз така си мислех преди няколко години, защото нищо не усещах - чувствах се добре и си мислех, че хората се превземат, и проблема им е по-скоро в мозъка, отколкото действителен. Нооо нещата вече далеч не стоят така :mrgreen: Сега и аз вече се чувствам по-изморена, постоянно ми се спи и съм отпаднала каквото и да правя. Всеки организъм най-вероятно понася пролетната умора по различен начин.
Аз също пия витамини, защото само с храна трудно ще си набавя пропуснатите ползи през зимата. Сега вече се постопли и има повече варианти за разходки в природата - те най-много ме зареждат с енергия. За спорт нямам време, защото съм с малко дете, но катеренето до 5-ия етаж с дете на ръце и чанта през рамо също се брои, нали :mrgreen:

В интерес на истината не всеки ден се чувствам уморена през пролетта, може би има някакво значение храната, дали съм се наспала добре предния ден, дали съм имала много работа през работния ден и т.н Вие забелязали ли сте някаква такава зависимост?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот Genoveva » 05 Май 2012, 14:35

Всеки ден пия по три кафета поне, няма никакво спасение от пролетната умора.Като се замисля, то и зимата съм така тогава - зимна ли е? Когато влезна от студено на топло и веднага заспивам, лятото жегата ме мори по същия начин. Дали пък проблема не е в мен, а се оправдавам с времето?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Как да преборя пролетната умора?

Мнениеот Снежана » 11 Май 2012, 14:57

Genoveva написа:Всеки ден пия по три кафета поне, няма никакво спасение от пролетната умора.Като се замисля, то и зимата съм така тогава - зимна ли е? Когато влезна от студено на топло и веднага заспивам, лятото жегата ме мори по същия начин. Дали пък проблема не е в мен, а се оправдавам с времето?

Да ти кажа честно и аз съм така, кошмарна работа. Постоянно се чувствам уморена и неадекватна, а няма да ви разправям какво е да съм на морето - ужас. От топлото ми пада кръвното постоянно и не мога да си отворя очите.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта