Как се разтоварвате от стреса ?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 09:48

Само секс, най-добрата анти-стрес терапия, чисто и просто и лесно достижимо, на едно легло място.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот kriskiss2001 » 31 Окт 2011, 09:57

Violetta написа:Само секс, най-добрата анти-стрес терапия, чисто и просто и лесно достижимо, на едно легло място.

Абсолютно съм съгласен с теб, на второ място е тренировката. Искаш ли да разтоварим, Вили :oops:
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот ovagimyan » 07 Фев 2012, 17:05

В проучване на учени от Синсинати, публикувано в сп. “Джърнъл ъв неуросайънс”, се прави най-неочакван извод по отношение на солта.Оказва се, че солената храна понижава нивата на хормоните на стреса и повишава това на окситоцина, който участва в чувството за обич и интереса към социалните връзки.Първоначално ефектът бил наблюдаван от бармани - гневни клиенти налитали на солено мезе като чипс или пържени картофки.Учените от Синсинати направили експеримент с плъхове и открили, че реакцията им в напрегната ситуация зависи от това дали са яли солена храна. Тези с по-високо ниво на солта в кръвта показали по-ниска активност на области в мозъка, свързани със стреса.Освен това изпитвали и по-малко страх в контактите с околните.
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот Memento » 08 Фев 2012, 10:17

Две три питиета в приятна компания вършат чудеса с нивата на стреса :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот Hristo » 08 Фев 2012, 14:51

Искам да се присъединя към хората които разтоварват със секс.Няма нищо по добро от това. :D Аз лично комбинирам и с фитнес за по голям ефект. ;)
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот Изабел » 12 Фев 2012, 19:50

Слушам любима музика със слушалки за да не гърми на всякъде защото предпочитам да е на макс,понякога го съчетавам с аеробика,така избивам напрежението.Преумората някак притъпява стреса.
А що се касае за секс-абсурд,толкова съм крива, че изобщо не ми е то това.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот ogi-smile » 13 Фев 2012, 12:47

ставяйки се, стресът да проникне и завладее съзнанието ни, ние попадаме в коварния, порочен кръг на дисбаланса и нарушената хармония на личността. Как да се справим със стреса, как да се предпазим, какви защитни механизми да си изградим, как да преодолеем слабостта и уязвимостта си – ето шест метода за борба със стреса.
Масаж за повишаване нивото на нашата жизненост
Добрият масаж е ефективен метод за релаксация и освобождаване от напрежението. Масажите ни правят по-жизнени, възстановяват силите ни и са изключително добър източник на положителна енергия.
Когато се почувствате изтощени вземете една малка, масажираща топка с бодли. Стискайте, размачкайте я с ръце за няколко минути, след което я спуснете към ходилата и с лек натиск масажирайте и тях. Можете да използвате и друг уред за масаж. Подобен лек масаж стимулира рефлексните зони и подобрява цялостното състояние на организма.
Ободряващото действие на Розмарин
Розмаринът има ободряващо въздействие. Необходими са ви само няколко малки капки масло от розмарин, които трябва да добавите към водата във ваната. Ароматното масло подсилва, ободрява и съживява целия организъм. Има изключително силно въздействие върху нервната система и мозъка.
Още нещо, не трябва да се забравя и пречистващата сила на водата. Дори само взимането на бърз душ би ви накарало да се почувствате по-добре!
Заздравяване на нервната система с пчелен мед
Чувствате се смазани от ежедневния стрес? Меланхоличното настроение и депресивните мисли стават все по-често явление за вашето психическо състояние? Не се колебайте, изяжте една лъжичка мед!
Независимо дали ще е намазан на филийка или ще се приема чист, медът е източник на голямо количество енергия. Плодовата захар, съдържаща се в него, отива директно в кръвта, което повишава концентрацията. Едновременно с това ензимите и витамините, които съдържа, заздравяват нервите и съпротивителните сили на организма, правят ви по-жизнени и бодри.
Успокоение на тялото и духа с Йога упражнения
Никак не е препоръчително да се храним в състояние на стрес и напрежение. Това може да предизвика или проблеми с килограмите или с правилното функциониране на стомаха.
Ако не искате да рискувате, би било добре да направите малко йога упражнения за разтоварване, релаксация и възстановяване вътрешния баланс на организма.. Те имат успокояващо въздействие и възпрепятстват отделянето на повече от нормално количество киселини в стомаха.
Ето едно лесно упражнение: Застанете изправени, с изпънати нагоре ръце. Започнете бавно да притискате ръцете си една към друга, същевременно увийте единия крак към другия и задръжте в тази поза двадесет секунди. Повторете упражнението 3-4 пъти.
Забавяне и балансиране на сърдечния ритъм с релаксиращата Chill-out музика
Музиката оказва влияние върху сърдечния ритъм. Когато сме превъзбудени емоционално би било добре да послушаме поне за 20 минути бавна музика за да успокоим страстите вилнеещи в съзнанието ни. Сърдечният ритъм се синхронизира със спокойния музикален такт.
За по голям ефект, бихте могли и да попеете малко. Това би подобрило настроението ви, същевременно засилва имунитета на целия организъм, освобождава от натрупаното напрежение и всички насъбрани негативни мисли.
За добър тонус - повече спорт
Спортът е най-добрият начин за разтоварване от стреса . Няма значение какъв спорт ще практикувате, важното е да спортувате.
Ще се почувствате много по-добре емоционално и физически, ако два-три пъти седмично посвещавате няколко часа на любимия си спорт. Ако нямате достатъчно време изберете нещо по-непретенциозно, например: скачайте на въже. Когато времето е лошо не се отказвайте, спортувайте в домашни условия.
Движението, стимулира обмяната на веществата в нашия организъм, укрепва мускулите и ни кара да се чувстваме по-добре. Умереното физическо натоварване укрепва тялото, с което подобрява нашата визия, а следователно повишава и самочувствието ни.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот krasko » 26 Мар 2012, 09:29

Violetta написа:Само секс, най-добрата анти-стрес терапия, чисто и просто и лесно достижимо, на едно легло място.

Като прибавя и още две любими мои занимания - спорт и риболов ;)
krasko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:21

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот southern_sun » 26 Мар 2012, 16:56

valiart написа:Джъткам си напред-назад и пръскам пари наляво и надясно :D Целия стрес е разтоварен :lol:

О това с пръскането на пари, смятам, че всяка жена го умее.Така най-ми олеква като съм натоварена, а и винаги заслужавам да си купя нещо ново.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Как се разтоварвате от стреса ?

Мнениеот genata76 » 09 Апр 2012, 10:58

Жените май се разтоварват като пазаруват, демек чрез шопинг терапия :mrgreen: Те разтоварват, а джоба на мъжете им отънява :lol:
Аз пия биричка с приятели, това най-много ми помага да забравя стреса и да освободя натрупалото се напрежение. А, щях да забравя - жена ми ми дава капки на д-р Бах, които също много ми помагат.
genata76
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:35

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron