Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот HealthyBoy » 25 Апр 2011, 21:52

Всеки го е изпитвал според мен този страх и напълно правилно е човек да се замисли, но съм съгласен че кучето няма вина, стопанина е този който трябва да бъде санкциониран и то много жестоко за да не смее повече да възпитава кучето към агресия.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот southern_sun » 26 Апр 2011, 12:35

В този ред на мисли да споделя последните си преживявания с кучета.По празниците извеждах моята любимка, но тя е два килограма и половина и е много мързелива и не иска много да върви и я нося в ръка. Докато дъщеря ми държеше кучето в ръка на другата алея в парка някаква група момчета бяха пуснали кучетата си едното Ротвайлер другото Немска овчарка. Умрях от страх да не нападнат дето ми заради кучето, а между другото малко в страни от кучетата имаше няколко майки с децата си, които играеха с кофички за пясък. Е питам, така ли няма гражданско съзнание, че тия кучета може да нападнат някой и после какво когато глобят собственика и убият кучето? Детето кой ще върне?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот otvorete mi o4ite » 27 Апр 2011, 08:59

О, да!!! По-добре е да се забранят питбулите, отколкото да се залъгваме, че закони, ограничения, глоби и прочие, ще бъдат спазвани! Както беше даден пример за спазването на законовите забрани за организиране и провеждане на кучешки боеве. ;)
otvorete mi o4ite
 
Мнения: 22
Регистриран на: 26 Апр 2011, 14:43
Местоположение: Абсурдия

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот southern_sun » 28 Апр 2011, 13:30

Всички видяхме, че ефект от глоби няма-за кучето с отрязаните крака извършителят на злодеянието беше наказан да плати 500 лева глоба!!! А пораженията???? Кучето не е предмет, който като ти омръзне да захвърлиш на улицата.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот зозо » 09 Дек 2011, 14:50

Не мисля,че трябва да се забрани. Кучетата се възпитават от хората, така че всичко зависи от нас. Аз имам питбул и мога да ви уверя, че е изключително безобиден, дори е любвеобилен.
рио.jpg
рио.jpg (61.71 KiB) Прегледано 872 пъти
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот valiart » 09 Дек 2011, 19:42

Питбул - териееер:))) Аз имам огромен страх от кучета. Въпроса в случая за мен е риторичен...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот Memento » 17 Яну 2012, 13:11

При правилният стопанин питбулите са страхотни кучета, грижовни добрички и ако не са предизвикани сериозно никога няма да направят проблем. Друг е въпроса, че самата порода се асоциира с агресивност и сила което логично привлича доста недорасли, проекто-мутри и всякакви комплексари да си отглеждат питбули само и единствено с цел да се покажат колко са лоши.
Не знам дали сте чували и за случай в който малко дете си е играло с питбул като му е нарязало ушите с ножица, през цялото време питбула стоически и издържал като не е посегнал изобщо на невръстното детенце.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот ovagimyan » 21 Яну 2012, 10:38

Хората или животните? Кои са по - страшни, по- жестоки и хладнокръвни? Май винаги печелим ние в това... винаги ще има кучета, а и не само, които ще бъдат обучавани да убиват. За много страни това е спорт, традиция, култура, начин на живот. Трябва ли да обвиняваме винаги различно мислещите хора, които преценят, че това е тяхното нещо.
През януари 2011г. водещите телевизионни канали в Испания спряха да излъчват на живо борбите с бикове, за да предпазят децата от наблюдаване на насилие, но нима това не е вековна традиция и не е част от облика на всеки испанец. За какво говорим тогава? Защо не споменем и борбите с петли. Закон също е необходим и за това значи...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот anet » 02 Фев 2012, 21:34

Лесно звучи "да се забрани породата..."! А, как точно ще стане това? Какво ще се случи с животните от тази порода? Кой ще може да контролира възпроизводството им? Мисля, че е доста трудно за осъществяване! Хубаво ще е стопаните на кучета (без значение породата) най-накрая да се научат да извеждат домашните си любимци с намордник и повод. С това може да се предотвратят доста инциденти.
anet
 
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Яну 2012, 20:15

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот Memento » 20 Фев 2012, 15:34

otvorete mi o4ite написа:О, да!!! По-добре е да се забранят питбулите, отколкото да се залъгваме, че закони, ограничения, глоби и прочие, ще бъдат спазвани! Както беше даден пример за спазването на законовите забрани за организиране и провеждане на кучешки боеве. ;)


Това ми звучи като съвременен геноцид срещу животни, за такива идеи като твоите трябва да се дават присъди! В газовите камери ли смяташ да унищожаваш животинките или ще ги изгориш на клада???????????????????????? :x :x :x
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron