Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот miki » 18 Апр 2012, 11:38

Кучето си е куче и всичко зависи от стопанина му! Познавам момчета, които държат кучетата си на тъмно и ги хранят със сурово месо :shock: Не разбирам подобно поведение и определено си мисля, че тези хора имат някакъв психологически проблем. Може би така се чувстват по-силни, нямам представа... Лично на мен питбулите не ми харесват и не бих си взела такава порода куче, но чак пък да се забранят ми се струва малко пресилено. По-скоро вниманието трябва да се насочи към стопаните на кучетата, а не към самите тях.
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот dimitrova_70007 » 22 Май 2012, 12:49

Породите са създадени и селекционирани от хората. Разбира се, че си имат известни генетични особености, но възпитанието е определящ фактор за поведението. Няма как да се "забрани" дадена порода, както и няма как за съжаление да се забрани на хората да възпитават любимците си по определен начин. Това е въпрос на самосъзнание. Възпитанието на хората рефлектира върху възпитанието на домашните им любимци. Така както децата на насилниците обикновено стават насилници...
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот Камелия » 23 Май 2012, 10:04

Смятам, че не само породата Питбул трябва да се забрани, наистина има много породи, които също трябва да бъдат забранени. Макар, че като собственик на Стафордширски териер смея да твърдя, че както си дресираш кучето, то това ще прави. Нашата стафордширка е много кротко създание, не лае, не хапе, дори не си личи, че у дома има куче. По принцип захапе ли няма пускане, но нит е агресивна нито нищо. Ние постоянно я закачаме да си играем, но до сега никой не е пострадат. Така, че споделям мнението на
The_The_Ramone:Трябва да се забранят стопаните им. Питбулите са като децата, на каквото ги научиш, това ще видиш от тях.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот anton_i » 04 Юни 2012, 09:42

Аз също съм на мнението на болшинството. Не може да се забрани отглеждането на определена порода само защото някои я използват за кръвожадни битки и правене на пари.
Смятам, че трябва да има по-сериозни санкции за стопани, който разхождат кучета от така наречените "опасни породи" без задължителните наморници. На няколко пъти ми се е случвало като си разхождам ротвайлерката, и други кучета, който по принцип трябва и те да имат наморник, да се изскубват от стопаните си и да й скачат. За щастие за сега се разминаваме без щети.

The_The_Ramone написа:Трябва да се забранят стопаните им. Питбулите са като децата, на каквото ги научиш, това ще видиш от тях.

Много правилно!
anton_i
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2012, 09:13

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот anton_i » 04 Юни 2012, 09:48

PS(понеже не ми дава да си променя мнението):
как може някои хора да превърнат това Изображение
в това
Изображение
anton_i
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2012, 09:13

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот mamavladi » 04 Юни 2012, 10:06

Лелее, снимката е направо... стресираща :shock: И според мен трябва да има санкции за стопаните на опасни породи кучета, защото те ги купуват точно с тази цел. Не знам как ще отглеждаш домашен любимец и в същото време ще го пускаш да се бие с друго куче, което дори може да го убие :?
Веднъж, докато се разхождахме с малкия, покрай нас профуча един питбул, който освен, че беше без намордник, не беше и на повод :x Рядко влизам в конфликт с непознати хора, но в този момент направо побеснях, защото детето се изплаши и се разплака, а кучето се спря и наведе глава ръмжейки... Идваше ми направо да ги удуша - и кучето, и стопанина му. Но е вярно, че животните не са виновни и всичко зависи от това как са ги възпитали стопаните им :idea: И въпреки всичко, ако нещо се беше случило на детето ми изобщо нямаше да го жаля, без значение дали е виновно или не!
mamavladi
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Май 2012, 10:35

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот Камелия » 05 Юни 2012, 15:28

mamavladi написа:Лелее, снимката е направо... стресираща :shock: И според мен трябва да има санкции за стопаните на опасни породи кучета, защото те ги купуват точно с тази цел. Не знам как ще отглеждаш домашен любимец и в същото време ще го пускаш да се бие с друго куче, което дори може да го убие :?
Веднъж, докато се разхождахме с малкия, покрай нас профуча един питбул, който освен, че беше без намордник, не беше и на повод :x Рядко влизам в конфликт с непознати хора, но в този момент направо побеснях, защото детето се изплаши и се разплака, а кучето се спря и наведе глава ръмжейки... Идваше ми направо да ги удуша - и кучето, и стопанина му. Но е вярно, че животните не са виновни и всичко зависи от това как са ги възпитали стопаните им :idea: И въпреки всичко, ако нещо се беше случило на детето ми изобщо нямаше да го жаля, без значение дали е виновно или не!

Добре, че сте извадили късмет и нищо не се е случило на детето. В такива моменти се чудя как рискуват собствениците на кучета да ги разхождат без намордник. Нали има закон, който ги задължава?! Няма ли някакъв начин да бъдат глобени?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот peter pan » 11 Юни 2012, 15:50

А какво ще кажете за бултериера? Породата е създадена точно с тази цел - бой между кучета. Първата кръстоска е била между булдог и териер, като новата, подобрена порода е наречена бул-енд-териер. Следват още множество кръстоски, в които много от породите са неизвестни и така до появата на днешния бултериер.
Не мисля, че има начин да се забранят опасните породи кучета, но трябва да се налагат сериозни санкции на техните стопани, ако ги използват за боеве или застрашават здравето, че и дори живота на обикновените минувачи :idea:
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот chesi_f » 11 Фев 2014, 11:43

Memento написа:При правилният стопанин питбулите са страхотни кучета, грижовни добрички и ако не са предизвикани сериозно никога няма да направят проблем. Друг е въпроса, че самата порода се асоциира с агресивност и сила което логично привлича доста недорасли, проекто-мутри и всякакви комплексари да си отглеждат питбули само и единствено с цел да се покажат колко са лоши.
Не знам дали сте чували и за случай в който малко дете си е играло с питбул като му е нарязало ушите с ножица, през цялото време питбула стоически и издържал като не е посегнал изобщо на невръстното детенце.


Това може и да е вярно но е просто някъв си случай ... Айде да не пускам снимки на деца нахапани от питбули защото гледката е ужасна. А да не говорим за психическата травма която ще остане на едно малко дете Въпреки, че съм стопанка на котка детето на моя много добра приятелка имаше ужасна случка с питбул. И знаете ли какво стана - детето започна да заеква...след хиляди доктори детето още не може да се оправи... Оттогава ме е страх точно от тези кучета.
chesi_f
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Фев 2014, 11:25

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот Rali_hr » 20 Ное 2014, 16:05

кучетата сами по себе си не са лоши,въпросът е кой и как ги възпитава, ако попадат на някой,който се мисли за много велик, чалга ориентиран мъжага, разбира се,че кучето ще стане агресивно и недобре отгледано. Но ако се гледа добре и не се учи на агресия, не се бие и т.н. то става нормално куче, като всяко. Зъбите на другите кучета също нараняват, не е от породата.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта