Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот truncho » 09 Апр 2011, 01:00

Мислите ли , че трябва да се направят законодателни промени за статута на тази порода е България , както в някои други държави ?
truncho
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Апр 2011, 19:22

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот The_The_Ramone » 09 Апр 2011, 13:23

Трябва да се забранят стопаните им. Питбулите са като децата, на каквото ги научиш, това ще видиш от тях.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот bisertaskov » 09 Апр 2011, 19:02

truncho написа:Мислите ли , че трябва да се направят законодателни промени за статута на тази порода е България , както в някои други държави ?

Не мисля че кучето е виновно затова че стопанина е болен мозък,по скоро трябва да се разхождат кучетата с наморник,и да се забранят кучешките боеве :!: :!: :!:
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот Radost » 09 Апр 2011, 20:28

Кучешките боеве и сега са забранени, както и по цял свят, но това не им пречи да се провеждат редовно.
Не знам дали породата трябва да се забрани, но определено трябва да има сериозни ограничения за хората, които ги отглеждат. Например - лиценз за развъдна дейност, психотестове, свръхвисоки данъци и др. подобни.
Защо не и нещо от рода на "Гражданска отговорност"?
Кученцата са като пищовчетата, зависи в чии ръце попаднат...
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот The_The_Ramone » 09 Апр 2011, 22:19

Radost написа:Кучешките боеве и сега са забранени, както и по цял свят, но това не им пречи да се провеждат редовно.
Не знам дали породата трябва да се забрани, но определено трябва да има сериозни ограничения за хората, които ги отглеждат. Например - лиценз за развъдна дейност, психотестове, свръхвисоки данъци и др. подобни.
Защо не и нещо от рода на "Гражданска отговорност"?
Кученцата са като пищовчетата, зависи в чии ръце попаднат...


Вече има промени...
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот Radost » 10 Апр 2011, 12:30

Хм, дали? Не видях кой ще следи и ще санкционира при изпълнението на тази Наредба. :?:
То и Закон има, ама... :x
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот The_The_Ramone » 10 Апр 2011, 13:07

То с всяко нещо е така. Според мен, проблемът е в наказанията, как ще ги осъществяват...
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот Radost » 17 Апр 2011, 10:07

В един форум попаднах на разкази как е уреден въпросът в другите страни.
Ето как е в САЩ (като се цъкне на определен щат се вижда коя порода е забранена или има специални изисквания за развъждане) и във Франция.
Според френския закон:

Законът разграничава две категории опасни кучета - (1) нечистокръвни и (2) чистокръвни.
Забранено е да се купуват, продават и внасят (1) кучета, а (2) може с разрешително. За нарушение наказанието е до 6 месеца затвор и глоба от 15 000 евро.
Малолетни и осъждани лица нямат право да притежават куче от нито една от двете категории. Наказанието е до 3 месеца затвор и глоба 3 500 евро.
Трябва задължително да се декларират в общината - иначе глобата е 750 евро;
Задължително маркирани - глобата е 450 евро;
Задължителна ваксина срещу бяс - глоба 450 евро;
="= Застраховка "гражданска отговорност" - глоба 450 евро;
Задължително представяне на документите на кучето при всяко поискване от органите на реда - глоба 450 евро;
Задължително водене с каишка и намордник - глоба 150 евро;
Достъп до обществени места, обществени заведения на открито или закрито, масов транспорт - за категория (1) е забранено - глоба 150 евро; за категория (2) се разрешава само с каишка и намордник - глоба 150 евро;
Общи части на жилищни сгради - (1) нямат право да бъдат оставяни там - глоба 150 евро, (2) се разрешава само с каишка и намордник - глоба 150 евро;
Стерилизация - за (1) задължителна - наказание до 6 месеца затвор, 15000 евро глоба.

Източник
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот fionnaa » 18 Апр 2011, 16:47

Определено трябва да се забранят някои породи, неподходящи за градски условия. Съседите ми имат Дого Аржентино и съм подложена на всекидневен стрес, когато извеждам моето куче. Омръзна ми в България всички и всичко да се върти около простаци с по-голяма власт или по-голямо физическо надмощие!!!
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Смятате ли , че породата "ПИТБУЛ" трябва да се забрани ?

Мнениеот southern_sun » 18 Апр 2011, 17:14

И аз съм изпитвала кошмари с едно съседско куче от породата Питбул, но според мен кучето няма никаква вина в случая стопанинът му не спазваше законовите разпоредби.Кучето беше без повод и намордник и се опита да нападне мен и моето куче.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта