Как да избегнем киселините?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот Tinki » 05 Мар 2015, 11:56

Да, има ги почти навсякъде :)
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот lini_leni » 05 Мар 2015, 12:26

Tinki написа:
renetka написа:А някой да каже как са на вкус тези добавки? Тези безалкохолните напитки с алое грам не ми харесват на мен...


Нормално да не ти харесат, те имат много консерванти. Вземи си от сиропите, които са чисто натурални с екстракт от алое, много са приятни.

Е, че тези другите с натуралните екстракти как се консервират, че да нямат консерванти? :o :shock: :shock:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот renetka » 05 Мар 2015, 16:03

lini_leni написа:
Tinki написа:
renetka написа:А някой да каже как са на вкус тези добавки? Тези безалкохолните напитки с алое грам не ми харесват на мен...


Нормално да не ти харесат, те имат много консерванти. Вземи си от сиропите, които са чисто натурални с екстракт от алое, много са приятни.

Е, че тези другите с натуралните екстракти как се консервират, че да нямат консерванти? :o :shock: :shock:


Хм. Да...чак пък без консерванти в шишенца :roll: По-скоро само листото ще да е без грам консерванти :)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот Tinki » 06 Мар 2015, 11:57

Ами не съдържат консерванти, просто има концентрат от цял лист и обикновен сок от алое. Затова е с не чак толкова дълъг срок за консумация след отваряне.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот renetka » 06 Мар 2015, 14:29

Tinki написа:Ами не съдържат консерванти, просто има концентрат от цял лист и обикновен сок от алое. Затова е с не чак толкова дълъг срок за консумация след отваряне.

Хм. Това трябва да се провери, обаче. Все пак нещото без грам консерванти, което ми идва наум в първия момент, е фрешът, който си купуваш в бутилка, затворена и т.н. И му лепват лепенка да се консумира до 24 часа (а той и по-рано вече не става) като тези 24 часа важат и да не си го отварял :roll: Хм...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот Tinki » 09 Мар 2015, 12:02

Ясно е, че няма как да е като фрешовете, но не и това е идеята според мен, използва се като хранителна добавка
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот renetka » 09 Мар 2015, 12:53

Tinki написа:Ясно е, че няма как да е като фрешовете, но не и това е идеята според мен, използва се като хранителна добавка

Точно де. Значи може би има някакъв консервант :roll:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот silver933 » 06 Фев 2017, 13:41

Киселините се преборват с по-здравословно хранене, не с ядене на боклуци и хапване на крак, а много хора я правят тая грешка или не следят от какво имат повече киселини. Аз имам киселини например от баници като ям, не знам защо обаче ми става много зле.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот Andrey » 07 Мар 2017, 11:13

renetka написа:
Tinki написа:Ами не съдържат консерванти, просто има концентрат от цял лист и обикновен сок от алое. Затова е с не чак толкова дълъг срок за консумация след отваряне.

Хм. Това трябва да се провери, обаче. Все пак нещото без грам консерванти, което ми идва наум в първия момент, е фрешът, който си купуваш в бутилка, затворена и т.н. И му лепват лепенка да се консумира до 24 часа (а той и по-рано вече не става) като тези 24 часа важат и да не си го отварял :roll: Хм...

Не е така,а ко се държи в хладилник, може да издържи цял ден, без да си загуби качествата, вече след това време или ако е на топло е съмнително.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да избегнем киселините?

Мнениеот Mon_ton » 07 Мар 2017, 15:25

Аз имах киселини по време на бренността и то много, не ми е ясно и все още, защо се влияе толкова, само прясното мляко ми помагаше да ме облекчи. Сега от време на време имам, когато ям чесън, лук и домати. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron