Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете опит!

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот southern_sun » 18 Апр 2011, 16:44

bisertaskov написа:Според мен първо трябва да се започне от храненето и начина ни на живот, ядем каквото ни падне и сме обездвижени, определено съм за спорта и промяна на храненето и след това може да вземем и някаква добавка за отслабване и вероятно ще има ефект.Пълна заблуда е че можеш да плюскаш, да седиш пред компютъра и с продукт за отслабване да се случи нещо.
Нямам против добавките но нали самото им име подсказва че всъщност са допълнение към целта която имаме в случая отслабването.В крайна сметка всеки сам решава как да топи килограми.

Подкрепям bisertaskov напълно, за да отслабнем ефективно трябва да изберем най-оптималната диета, която няма да лиши организма ни от необходимите хранителни вещества, да съчетаем диетата със спорт и тогава може да използваме и някоя хранителна добавка за по-бързо изгаряне на мазнините.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот bubulina » 19 Апр 2011, 09:20

Секса ни помагал да отслабнем и да направим оформено и стегнато дупе :) . Едно че е без пари, друго че ти доставя удоволствие :P
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот Health-Prevent.BG » 20 Апр 2011, 16:51

bisertaskov написа:Според мен първо трябва да се започне от храненето и начина ни на живот, ядем каквото ни падне и сме обездвижени, определено съм за спорта и промяна на храненето и след това може да вземем и някаква добавка за отслабване и вероятно ще има ефект.Пълна заблуда е че можеш да плюскаш, да седиш пред компютъра и с продукт за отслабване да се случи нещо.
Нямам против добавките но нали самото им име подсказва че всъщност са допълнение към целта която имаме в случая отслабването.В крайна сметка всеки сам решава как да топи килограми.


Здравейте,

Дано не ме нападнете и мен, че правя скрита реклама.

Та значи да почнем от добавките за отслабване - на един му действат по един начин и сваля килограми, а на друг дори и не помага. Въпроса е какво искате да сваляте - килограми или обиколки. Мазнините не тежат, но пък имат обем.
Да не говоря много - определете първо вида на метаболизма, дневния енергиен баланс и тогава тръгвайте да сваляте (трябва да знаете какво искате да сваляте - килограми или обиколки).

Казвам и още нещо - само с хранене и движение не става на 100 %. Живеем в 2011 година и сме крачещи "Менделееви таблици". Трябва и добавка съобразена с пол, възраст и начин на живот.
Добро решение е включването на термогеник, който обаче щади сърцето.

Моята рецепта е: Определяне на метаболизма и неговите параметри, Хранителен план (това в никакъв случай не означава диета), Два пъти седмично работа с пулсова честота във фитнеса и Задължително хранителни добавки (стимулиране и възстановяване) съобразени с двигателната активност, възрастта, пола и поставените цели.

Поздрави

Health Prevent BG
http://www.dieti-bg.com
http://www.health-prevent.com
http://www.dnasolutions-bg.com
Да сте здрави!
Health Prevent BG
www.dieti-bg.com
www.health-prevent.com
www.dnasolutions-bg.com
Health-Prevent.BG
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Апр 2011, 11:42

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот Ivaylo » 20 Апр 2011, 17:26

А какво да кажем за ефедрина, с който започна тази тема?

Ефективен ли е за сваляне на килограми?
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот FramarModEli » 21 Апр 2011, 12:25

Ефедринът подтиска апетита и намалява телесната маса. Така че със сигурност има ефект, но обърнете внимание,че това е лекарствено средство, а не хранителна добавка и както всички лекарства си има странични ефекти, така че не препоръчвам употребата му за такива цели. Но всеки сам преценя до колко може да навреди на организма си, за да получи желаната фигура.
FramarMod2
FramarModEli
 
Мнения: 81
Регистриран на: 15 Апр 2011, 09:30

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот eli » 21 Апр 2011, 13:22

И аз ги прочетох страничните ефекти :shock: , и да го има на пазара не бих го използвала за отслабване.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот FramarModDesi » 21 Апр 2011, 17:15

Ivaylo написа:А какво да кажем за ефедрина, с който започна тази тема?

Ефективен ли е за сваляне на килограми?

Преди години бях чувала, че се друсат с ефердин и кодтерпин. Чак пък за отслабване :lol:
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот radina » 23 Апр 2011, 17:51

Health-Prevent.BG написа:
bisertaskov написа:Според мен първо трябва да се започне от храненето и начина ни на живот, ядем каквото ни падне и сме обездвижени, определено съм за спорта и промяна на храненето и след това може да вземем и някаква добавка за отслабване и вероятно ще има ефект.Пълна заблуда е че можеш да плюскаш, да седиш пред компютъра и с продукт за отслабване да се случи нещо.
Нямам против добавките но нали самото им име подсказва че всъщност са допълнение към целта която имаме в случая отслабването.В крайна сметка всеки сам решава как да топи килограми.


Здравейте,

Дано не ме нападнете и мен, че правя скрита реклама.

Та значи да почнем от добавките за отслабване - на един му действат по един начин и сваля килограми, а на друг дори и не помага. Въпроса е какво искате да сваляте - килограми или обиколки. Мазнините не тежат, но пък имат обем.
Да не говоря много - определете първо вида на метаболизма, дневния енергиен баланс и тогава тръгвайте да сваляте (трябва да знаете какво искате да сваляте - килограми или обиколки).

Казвам и още нещо - само с хранене и движение не става на 100 %. Живеем в 2011 година и сме крачещи "Менделееви таблици". Трябва и добавка съобразена с пол, възраст и начин на живот.
Добро решение е включването на термогеник, който обаче щади сърцето.

Моята рецепта е: Определяне на метаболизма и неговите параметри, Хранителен план (това в никакъв случай не означава диета), Два пъти седмично работа с пулсова честота във фитнеса и Задължително хранителни добавки (стимулиране и възстановяване) съобразени с двигателната активност, възрастта, пола и поставените цели.

Поздрави

Health Prevent BG
http://www.dieti-bg.com
http://www.health-prevent.com
http://www.dnasolutions-bg.com

Първо да изясним разликата между хранителен план и диета , не може ли диетата да е хранителен план каква е разликата ?
Ако направим хранителен план какви храни трябва да използваме ?
Като уточним храните и плана за какво са ни добавките след като имаме хранителен баланс ?
Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие
Аватар
radina
 
Мнения: 55
Регистриран на: 18 Апр 2011, 18:04

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот Ivaylo » 24 Апр 2011, 09:14

FramarMod3 написа:
Ivaylo написа:А какво да кажем за ефедрина, с който започна тази тема?

Ефективен ли е за сваляне на килограми?

Преди години бях чувала, че се друсат с ефердин и кодтерпин. Чак пък за отслабване :lol:

:twisted:

Ефедрин и кодтерпин имат абсолютно различни ефекти върху организма и психиката и да ги приемаш едновременно е все едно да даваш газ и да натискаш спирачката. Виж, отделно са друга работа... :lol:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Коя е най-ефективната добавка за отслабване? Споделете о

Мнениеот Health-Prevent.BG » 26 Апр 2011, 14:51

Първо да изясним разликата между хранителен план и диета , не може ли диетата да е хранителен план каква е разликата ?
Ако направим хранителен план какви храни трябва да използваме ?
Като уточним храните и плана за какво са ни добавките след като имаме хранителен баланс ?
[/quote]

Здравейте,
Надявам се да не приемете отговорите ми като заяждане.
Правим най-добронамерен коментар:

Самия превод на думата диета означава специален режим на хранене
Диетата в нашата практика винаги означава включване или изключване на определени храни (група храни).

Хранителния план се базира на индивидуален метаболизъм и неговите компоненти
Хранителния план е съобразен с дневния енергиен баланс, пола, възрастта, маниера на живот и ред други показатели.

При изготвяне на хранителен план винаги трябва да се съобразяваме с хранителните навици на пациента.
Как ще му препоръчаме да приема брюкселско зеле например, ако той не иска и да го погледне (камо ли да го яде)
Дори и да му обясняваме колко е полезно.
Така, че винаги се стремим да включваме храни, които са близки до вкуса на пациента и той ще ги консумира.

Щом сме уточнили храните и плана ни остава да се молим да проработи схемата.
И това е така, защото ние изготвяме хранителен план "по принцип" (всички други твърдения са заблуда)

За да намалим вредното влияние на свободните радикали, факторите от околната среда и ред други фактори имаме два избора:
Първия е да разгърнем анализа на база генетика (ДНК анализ), което не си струва поради цената (около 260 евро)

Вторият начин е да приемаме хранителни добавки (антиоксиданти, пробиотици, глутамин и т.н)
Последната между другото е най - разпространената и ефективна добавка прилагана за да си почине мозъка от напрежението през деня. Не ни харесват много определения от рода "глутамина действа на ментално ниво".
Факт е обаче, че 18/ 25 грама разтворени в чаша (200 мл) топло мляко и приета преди сън ни помага да спим като "къпани" без да сънуваме епизоди от изминалия ден и без да преживяваме на сън напрежението от деня.

Можем да поговорим и за други хранителни добавки, които оптимизират хранителния план

Колкото до ефедрина (такава беше темата) можем да кажем:
Огромна част от върховите постижения в спорта се дължат на ефедрина (или неговите аналози).
Той топи мазнините като "кюмбе", но това е ОПАСЕН начин.

Като щадящ сърцето продукт (не е забранен при спортистите) американчетата вкараха синефрина.
Но това е друга тема

Поздрави
Да сте здрави!
Health Prevent BG
www.dieti-bg.com
www.health-prevent.com
www.dnasolutions-bg.com
Health-Prevent.BG
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Апр 2011, 11:42

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron