Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Rali_hr » 08 Ное 2016, 12:42

lussy написа:За едни е здравословно млякото, за други не е. Не съм се интересувала, но ми е любопитно дали са правили изследвания на хора, които постоянно консумират мляко, и такива, които изобщо не близват. Какви ли ще са резултатите и кое причинява повече поражения - яденето или неяденето? :mrgreen:

И аз ако знам, но като се замислиш, че това е кърма за крави, надали е много подходящо за яденето от друг вид същества.., па камо ли като са минали кърмаческа възраст.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот viking » 08 Ное 2016, 22:59

Откакто съществува човек, все е ял тази кърма, както я наричаш, и е оцелявал благодарение и на нея. Ако беше негодна за нас, сигурно нямаше да ни има вече.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот silver933 » 10 Ное 2016, 12:36

viking написа:Откакто съществува човек, все е ял тази кърма, както я наричаш, и е оцелявал благодарение и на нея. Ако беше негодна за нас, сигурно нямаше да ни има вече.

Малко се съмнявам, че баш от както съществува човек се е наливал с кисело мляко, ама айде. :wink:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Дек 2016, 16:02

Отдавна не бях яла кисело мляко, но определено е балсам за стомаха, но това от магазина аси е по-скоро нишесте..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Fancy » 23 Дек 2016, 16:17

Най-здравословното си е домашното, за другото не мога да кажа, че е такова.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Pipilota » 27 Дек 2016, 10:43

На мен домашното не ми харесва, защото много силен аромат и вкус има, но ... ако изключим това - бива.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Yunona » 27 Дек 2016, 11:19

silver933 написа:Малко се съмнявам, че баш от както съществува човек се е наливал с кисело мляко, ама айде. :wink:


Точно така - човек късно започва да използва за храна млякото на животните и това в никакъв случай не е положително за здравето му.
Много се преекспонира идеята за калция, но калцият в млякото всъщност се свързва с калция в нашите кости и го изтегля оттам. Неслучайно в страните с висока консумация на мляко остеопорозата е бич, докато в страните, в които не се ядат млечни продукти, тя е непозната.
За разлика от калция в млякото, този от растенията се усвоява отлично от човешкия организъм и пряко влияе върху здравината и плътността на костите.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот BeenieGal » 27 Дек 2016, 12:27

Кои растения съдържат калций? Години наред ни се повтаряше, че трябва да ядем мляко заради калция, и се га продължават да го твърдят. Затова ми е малко трудно да разбера как така изведнъж това не е вярно. Лекари и специалисти лъжат?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Jully » 27 Дек 2016, 12:30

Никога не съм обичала чак толкова много киселото мляко, да не кажа, че го ям много рядко и според мен се прекалява с идеята, че е много, много полезно. Не казвам, че е вредно, но за мен не е нормално всеки ден да се яде мляко и млечни продукти, както и да се яде сирене, кашкавали и т.н. ;) Едно е да се хапва по малко, друго е да се прекалява, а и не мисля, че видиш ли , като не ядеш мляко и вече ще се счупиш, пълни глупости.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Yunona » 27 Дек 2016, 12:50

BeenieGal написа:Кои растения съдържат калций? Години наред ни се повтаряше, че трябва да ядем мляко заради калция, и се га продължават да го твърдят. Затова ми е малко трудно да разбера как така изведнъж това не е вярно. Лекари и специалисти лъжат?


Да, така се повтаряше - и у нас, и в развитите западни страни. Въпрос на държавна политика. Месната и млечната промишленост са изключително печеливши, следователно наливат доста данъци в бюджета. Това определя и препоръките към хората да консумират много месни и млечни продукти.
А всъщност хората не са консумирали тези храни ежедневно, едва от 50-те години насам това е факт. Както е факт и многократно повишената заболеваемост в резултат на прекомерната употреба на животински протеини и мазнини.
Богати растителни източници на калций са всички ядки, зеленолистни, бобови, пълнозърнести храни.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта