Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот ninars » 29 Яну 2013, 13:29

milk.jpg
milk.jpg (20.78 KiB) Прегледано 5974 пъти
Оказва се, че българите сме привилегировани, защото киселото мляко е най-здравословното нещо, с което можем да прекаляваме на воля, твърди ново американско проучване. Отдавна знаем, че млечният продукт се нарежда в класацията на най-здравословните храни в света. Това се дължи на факта, че той се комбинира лесно със зърнени храни и плодове, а освен това е източник на калций и магнезий.
Изследванията отново потвърждават, че любителите на киселото мляко се хранят по-балансирано от хората, които не го включват в менюто си. За целта на проучването специалистите са разгледали хранителните навици на близо 6,5 милиона души, като изследването е започнало още през далечната 1948 година. Днес резултатите сочат, че 53. 8 на сто от участниците редовно консумират кисело мляко.По-често това са жени, които избират продукта с по-ниска масленост. Благодарение на честата консумация на най – здравословната храна, те имали нужното количество калций, калий и магнезий в организма. Вещества, които при повечето хора са с ниски стойности.
Ние българите имаме късмета да ядем едно от най – истинското кисело мляко, а най - хубавото е, че и сами можем да си го приготвим.
Ще споделите ли рецептата на вашата баба за домашно кисело мляко? Хубаво ще е да обменим опит, за да си направим сами най-здравословната храна в света…
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот qna toneva » 19 Фев 2013, 00:40

не съм превърженичка на киселото мляко,но съм решила да започна да се храня здравословно-един от начините е да хапвам кисело мляко с бисквитки белвита или с мюсли :P
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот HEART » 19 Фев 2013, 11:14

А като си помисля, че гърците си го приписват като своя заслуга...Българската бактерия си прави най - хубавото кисело мляко!
HEART
 
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Фев 2013, 14:17

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Мурка » 19 Фев 2013, 17:25

Приготвям си мляко сама от изпитан и тестван /дадох млякото за анализ в лаборатория на институт по животновъдство/ производител. Невероятен вкус, нищо общо с това от магазина. Бях си загубила подкваса, та се беше наложило да се правя на химик у дома и да тествам с йод за наличие на нишесте в готовото мляко. От тогава не си позволявам да остана без мой подквас.
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот rora » 19 Фев 2013, 17:30

Супер, че си приготвяш млякото сама...А как точно се тества с йод за наличие на нишесте?
rora
 
Мнения: 133
Регистриран на: 28 Яну 2013, 09:49

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Мурка » 19 Фев 2013, 18:44

rora написа:......А как точно се тества с йод за наличие на нишесте?

Много лесно,в малко количество мляко се капват няколко капки йод, при наличие на нишесте йода променя характерно кафевия си цвят в нюанси на зелено, а при някои млека и на лилавеещо ми е докарвало. При млеката които добре се усороват (образуването на суроватка се приема като гарант, че имат и лактобациликусБ.) йода запазва основно кафвия си цвят.
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот geriva » 20 Фев 2013, 23:24

Мурка написа: При млеката които добре се усороват (образуването на суроватка се приема като гарант, че имат и лактобациликусБ.) йода запазва основно кафвия си цвят.

Много интересно, нямах и представа че съществува такъв тест.
Киселото мляко присъства ежедневно на трапезата вкъщи-доволна съм, че сега ще мога да проверя какво купувам.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот Prolet8 » 22 Фев 2013, 23:37

Дали наистина е така?! Домашно приготвеното - със сигурност. Но можем да се замислим за тези от магазина... Нали?!
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот geriva » 23 Фев 2013, 13:27

Майка ми приготвя домашно козе мляко. Аз лично не мога да го кусна, заради специфичната миризма, но детето не пропуска да хапне :D Много съм доволна.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Киселото мляко - най-здравословната храна в света

Мнениеот winterrose » 25 Фев 2013, 21:33

Обожавам кисело мляко! Това е храната, без която не мога. При мен тестът с йода направо го докара на лилав цвят. Чудя се вече каква марка да купувам, за да съм сигурна, че наистина няма нишесте. Чета по половин час кофичките в магазина :) Знам, че трябва да пише в съдържанието жива закваска, но дали това е някаква гаранция...
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта