Проблем:стискане или скърцане на зъби

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот Камелия » 27 Мар 2012, 15:15

ciara999 написа:Причините за бруксоманията и бруксизмът могат да бъдат от общ или локален характер! :) Локални причини:неудобни мостове, коронки, пломби и пр.!Общите причини са на нервнорефлекторна основа-страх, стрес, психическо напрежение!Надявам се да съм отговорила на въпроса!

Моят съпруг има подобен проблем и не знам как да се справим с него. Макар, че видимо не е нервен през деня вечер когато си легнем скърца със зъби. Дали да не пие някакви успокоителни преди да си легне или задължително трябва да се консултираме в лекар? И към какъв специалист да се обърнем?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот roshlata » 12 Апр 2012, 15:46

Не знам защо, но свързвам скърцането на зъби с глисти... Има ли изобщо нещо общо?
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот zan-zan » 26 Юни 2012, 16:46

roshlata написа:Не знам защо, но свързвам скърцането на зъби с глисти... Има ли изобщо нещо общо?

Възможно е да има и това се установява единствено с изследвания.
Аз съм забелязала, че понякога, събуждайки се през нощта, челюстта ми е направо омаляла. Явно и аз си стискам зъбите... Дори зъболекарката ми ме беше питала за това, когато ходих за една пломба. Не знам на какво се дължи, защото нямам здравословни проблеми, а и не винаги е така.
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот Ваня_13 » 26 Юни 2012, 17:09

roshlata написа:Не знам защо, но свързвам скърцането на зъби с глисти... Има ли изобщо нещо общо?

Има да,но само при децата. Това е един от симптомите, по които се разпознава наличието на глисти. При възрастните според мен се дължи на нещо неврологично.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот SunFlower » 08 Авг 2012, 15:45

Заболяването(ако може да се нарече така) бруксизъм може да увреди зъбите, тъй като те се притискат един към друг съпътствано от силен шум.Ако се проявява през деня може да се дължи на нервност или стрес и може да се преодолее, но ако се случва през нощта не подлежи на контрол. Най-често се налага да се лекува състоянието на нервната система и да се обърне внимание на смущенията в съня, пазете се от емоционални претоварвания. Триенето на зъбите или още бруксизмът може да увреди зъбите ви, за това се налага консултация с психолог.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот evladimirova » 08 Фев 2013, 23:47

Дъщеря ми е на 5 години и периодично скърца със зъби и примлясква и не мога да разбера на какво се дължи(не са глисти защото е изследвана за детската градина)
evladimirova
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Фев 2013, 23:29

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот Мурка » 19 Фев 2013, 18:53

evladimirova написа:Дъщеря ми е на 5 години и периодично скърца със зъби и примлясква и не мога да разбера на какво се дължи(не са глисти защото е изследвана за детската градина)

Така си мислеше и майка ми, но....така си отраснах. А колко пъти са ме изследвали за глисти от това скърцане не е истина... Сега отвреме навреме съпруга ми ме побутва :lol: като станело по злокобно :lol: , но от нас двамата той трябва да спи със шини заради мощната си захапка
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron