Проблем:стискане или скърцане на зъби

Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот ciara999 » 09 Апр 2011, 20:32

другото наименование(бруксомания и бруксизъм)
Проблем, който много малко хора знаят, че го имат....но е начало на редица други!!!
Livin' my life like it's golden (:
Аватар
ciara999
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Апр 2011, 22:36

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот southern_sun » 10 Апр 2011, 18:14

Това не е ли невротичен проблем?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот ciara999 » 10 Апр 2011, 19:53

Причините за бруксоманията и бруксизмът могат да бъдат от общ или локален характер! :) Локални причини:неудобни мостове, коронки, пломби и пр.!Общите причини са на нервнорефлекторна основа-страх, стрес, психическо напрежение!Надявам се да съм отговорила на въпроса!
Livin' my life like it's golden (:
Аватар
ciara999
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Апр 2011, 22:36

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот southern_sun » 10 Апр 2011, 20:35

Ако примерно аз нямам коронки и мостове, но въпреки това се събуждам с болка защото съм стискала зъби докато спя какво трябва да направя? Да пия някакви лекарства или да отида на психоаналитик?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот ciara999 » 10 Апр 2011, 20:58

southernsun написа:Ако примерно аз нямам коронки и мостове, но въпреки това се събуждам с болка защото съм стискала зъби докато спя какво трябва да направя? Да пия някакви лекарства или да отида на психоаналитик?


Не е необходимо да се ходи на психоаналитик :) Бих препоръчала първо да пробваш Неуропан таблетки, ако не помага Тиоридазин 5мг. след това можеш да минеш и на Тиоридазин 10мг.( пие се по 1 теблетка вечер) :)
Livin' my life like it's golden (:
Аватар
ciara999
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Апр 2011, 22:36

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот southern_sun » 12 Апр 2011, 12:31

А това ще успокои съня ми ли?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот ciara999 » 12 Апр 2011, 14:09

Както бях писала по-горе причините могат да са на нервнорефлекторна основа-страх, стрес, психическо напрежение или от неудобни мостове, коронки и пр. Вие бяхте писали, че нямате неудобни коронки, пломби.... значи е на нервнорефлекторна основа.Лекарствата просто ще Ви успокоят и ще се премахне напрежението, стреса по време на сън (: т.е. проблемът със скърцането или стискането на зъби ще отмине (:
Livin' my life like it's golden (:
Аватар
ciara999
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Апр 2011, 22:36

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот southern_sun » 09 Юни 2011, 10:00

До сега говорихме за стискане на зъби нощно време, а ако това го правим и денем? Все пак през деня не можем да пием успокоителни тъй като всички сме на работа!!!!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 11 Юли 2011, 10:57

Вземането на каквито и да е медикаменти преди установяването на причината за стискането на зъби е неумесно. Наистина стреса е една от възможните причини за бруксизма, но лечението трябва да се проведе максимално щадящо за пациента. Изработването на шина с която да се спи нощно време е първото нещо, което се прави. Това много от случаите помага за преустановяване на стискането, но за съжаление това не важи за 100% от случаите.
Д -р Камбов
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Проблем:стискане или скърцане на зъби

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 01:51

Dr Mladen Kambov написа:Вземането на каквито и да е медикаменти преди установяването на причината за стискането на зъби е неумесно. Наистина стреса е една от възможните причини за бруксизма, но лечението трябва да се проведе максимално щадящо за пациента. Изработването на шина с която да се спи нощно време е първото нещо, което се прави. Това много от случаите помага за преустановяване на стискането, но за съжаление това не важи за 100% от случаите.
Д -р Камбов

А какво се прави в останалите случаи?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта