Българско или внос ?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Българско или внос ?

Мнениеот silver933 » 11 Дек 2014, 14:50

В някои случаи предпочитам вносното, особено като прочета етикета, тук скоро се разхождаше една баничка, чийто етикет беше зверски просто - 10 реда!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Българско или внос ?

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2014, 11:54

Kaya написа:
valiart написа:За храната българско при всички положения. Най-малкото че няма да е бъкано с консерванти за да дойде на нашия пазар в перфектно състояние. Най-добре даже да си вземеш съвсем натурални продукти от някой, баба, която отглежда зеленчуци и си гледа кокошчици за пресни яйчица. Но за дрехи и техника определено внос. Гледам марка, гледам страна на производство и въобще не ме интересува цената. Защото съм си научила урока - Ефтиното винаги излиза скъпо!

Ти така си мислиш,че българското видиш ли няма консерванти. Ако ще си вземаш от някоя баба това няма нищо общо с пазара и с производството. Аз ще ти дам един пример - млякото 100% чисто сурово мляко се изкупува на 40ст литъра, а в магазина струва 2лв. без да има вкус на мляко, как става номера, без консерванти, оцветители и примеси? Сигурно го варят и опаковат само? :lol: :lol: :lol: :lol:

Това не мога да го повярвам, че е такава разликата, от къде?! :shock:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Българско или внос ?

Мнениеот Rali_hr » 16 Дек 2014, 11:04

Не мога да избера, не избирам по народност, избирам което ми харесва на вид, на вкус и на цена разбира се. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Българско или внос ?

Мнениеот Kaya » 29 Юли 2015, 06:41

silver933 написа:В някои случаи предпочитам вносното, особено като прочета етикета, тук скоро се разхождаше една баничка, чийто етикет беше зверски просто - 10 реда!
Защото сме такива, че см ена принципа ден година храни и да вложим колкото се може по-малко за да изкараме повече!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Българско или внос ?

Мнениеот Harmony » 29 Юли 2015, 11:29

Не е точно така, едно е да вдигнеш цените на букетите около 15 септември, съвсем различно е да тровиш хората с боклуци, в които си мислят, че няма как да има нещо по-различно от брашно, вода и извара?! :evil: :evil:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Българско или внос ?

Мнениеот Kremiliya » 29 Юли 2015, 15:32

Harmony написа:Не е точно така, едно е да вдигнеш цените на букетите около 15 септември, съвсем различно е да тровиш хората с боклуци, в които си мислят, че няма как да има нещо по-различно от брашно, вода и извара?! :evil: :evil:

То да има само брашно вода и извара ще емного хубаво, но най-вероятно има и едни тон глупости и боклуци ! :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Българско или внос ?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Юли 2015, 16:20

Аз съм привърженичка на вносното, има по-голям шанс някой някъде да контролира, в България нямам вяра на нищо, омръзна ми вече да гледам болни хора които се чудят как да преживеят заради боклуците, които ни обикалят. Най-елементарните неща като мляко, хляб, ориз са обработени и вредни!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Българско или внос ?

Мнениеот Mon_ton » 29 Юли 2015, 16:40

rabotnata pchela написа:Аз съм привърженичка на вносното, има по-голям шанс някой някъде да контролира, в България нямам вяра на нищо, омръзна ми вече да гледам болни хора които се чудят как да преживеят заради боклуците, които ни обикалят. Най-елементарните неща като мляко, хляб, ориз са обработени и вредни!

За съжаление е така, но могат да се намерят много био храни дори и от България. За дрехите и обувките вече положението е по-различно! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Българско или внос ?

Мнениеот donni » 30 Юли 2015, 13:14

rabotnata pchela написа:Аз съм привърженичка на вносното, има по-голям шанс някой някъде да контролира, в България нямам вяра на нищо, омръзна ми вече да гледам болни хора които се чудят как да преживеят заради боклуците, които ни обикалят. Най-елементарните неща като мляко, хляб, ориз са обработени и вредни!

Въпреки че за нашия пазар качеството не е такова, каквото трябва, по-долнопробно е спрямо това, което се предлага под същата марка в останалите държави :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Българско или внос ?

Мнениеот zagrijena » 20 Яну 2016, 17:27

donni написа:
rabotnata pchela написа:Аз съм привърженичка на вносното, има по-голям шанс някой някъде да контролира, в България нямам вяра на нищо, омръзна ми вече да гледам болни хора които се чудят как да преживеят заради боклуците, които ни обикалят. Най-елементарните неща като мляко, хляб, ориз са обработени и вредни!

Въпреки че за нашия пазар качеството не е такова, каквото трябва, по-долнопробно е спрямо това, което се предлага под същата марка в останалите държави :idea:


Аз съм на същото мнение. Това, че е вносно не означава, че е супер качество. Най-големите западни боклуци заминават за Източна Европа, Африка и т.н. Хуманитарните пратки да не мислите, че са супер качество.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта