Българско или внос ?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Българско или внос ?

Мнениеот fawla » 20 Яну 2016, 18:32

Не знам дали и кое е по-добро, отностно колбаси и месо по-добре да е вносно, отколкото да е българско, тук сме свидетели, че използват какви ли не боклуци, докато има някои вносни марки, които са доста прилични. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Българско или внос ?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Яну 2016, 21:53

fawla написа:Не знам дали и кое е по-добро, отностно колбаси и месо по-добре да е вносно, отколкото да е българско, тук сме свидетели, че използват какви ли не боклуци, докато има някои вносни марки, които са доста прилични. :)

В месарските магазини, от където можеш да си намериш и тяхно производство, ако се вгледаш ще видиш, че там саламите често не са чак толкова лоши, колкото масово продаваните :) това е една идея по-добър избор, но като цяло е най-добре изобщо да не ядете такива неща и дас е избягват. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Българско или внос ?

Мнениеот mamina » 21 Яну 2016, 12:07

Скоро ми разказаха, че именно в уж тези магазини, където предлагат собствено производство месо, всъщност е замразено и го поръсват с някакви прахове, за да се размрази и да изглежда свежо. Като погледнеш какво в крайна сметка да ядем и от къде? :grin:
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Българско или внос ?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Яну 2016, 13:07

mamina написа:Скоро ми разказаха, че именно в уж тези магазини, където предлагат собствено производство месо, всъщност е замразено и го поръсват с някакви прахове, за да се размрази и да изглежда свежо. Като погледнеш какво в крайна сметка да ядем и от къде? :grin:

Точно такива легенди се носят и за месото, което е в хипермаркетите. От както си купих месо от голям хипермаркет, което миришеше на мърша след като се сготви си купувам само от месарски магазини. Разликата мисля, че е осезаема. Въпрос на избор, разбира се.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Българско или внос ?

Мнениеот Mamacita » 21 Яну 2016, 13:50

mamina написа:Скоро ми разказаха, че именно в уж тези магазини, където предлагат собствено производство месо, всъщност е замразено и го поръсват с някакви прахове, за да се размрази и да изглежда свежо. Като погледнеш какво в крайна сметка да ядем и от къде? :grin:

Това си е малко в сферата на конспирациите, но е възможно да го поосвежават.
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Българско или внос ?

Мнениеот svetlozara » 21 Яну 2016, 14:54

Имаше разни информации от фейсбук точно за подобни неща , че се случват в Кауфланд, че се манипулират месата по един или друг начин. Дали е истина или не, знаят само хората, които са там.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Българско или внос ?

Мнениеот mamina » 21 Яну 2016, 17:29

Mamacita написа:
mamina написа:Скоро ми разказаха, че именно в уж тези магазини, където предлагат собствено производство месо, всъщност е замразено и го поръсват с някакви прахове, за да се размрази и да изглежда свежо. Като погледнеш какво в крайна сметка да ядем и от къде? :grin:

Това си е малко в сферата на конспирациите, но е възможно да го поосвежават.


Точно човек, който е работил там ми го каза.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Българско или внос ?

Мнениеот dinkog » 22 Яну 2016, 10:53

mamina написа:
Точно човек, който е работил там ми го каза.

Човек, който работи в месарски магазин ти е казал, че вземат стара стока, която освежават с бои и подобни? Аз си мислих, че поне по такива магазини може да се намери по-свястно месо, е явно такова няма никъде.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Българско или внос ?

Мнениеот roksana » 25 Яну 2016, 14:06

dinkog написа:
mamina написа:
Точно човек, който е работил там ми го каза.

Човек, който работи в месарски магазин ти е казал, че вземат стара стока, която освежават с бои и подобни? Аз си мислих, че поне по такива магазини може да се намери по-свястно месо, е явно такова няма никъде.


И хората си мислят, че си купуват родно месо! Контрола-а-а-а къде е?!
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Българско или внос ?

Мнениеот fawla » 15 Мар 2016, 14:43

Контрол няма, а и винаги има начини да се мине между капките. :) Аз имам познат, който внася замразено месо от Гърция и го продават в магазините за прясно. :mrgreen:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта