Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот Radost » 10 Апр 2011, 20:45

В аптечната мрежа в страната се увеличават случаите, при които се наемат хора, които нямат професионална подготовка по фармация или медицински сестри, акушерки и козметички продават лекарства на пациентите. Това становище бе изразено на Национална конференция на Съюза на бакалавър-фармацевтите във Велико Търново.

цялата статия

Дотам ли я докарахме? :shock:
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот georgia » 10 Апр 2011, 23:13

Като се има предвид немърливостта на българина към здравето му и фактът, че по-често се обръщаме за помощ и консултация към фармацевта си, а не към личния лекар, просто е недопустимо неквалифициран персонал да продава лекарства в аптеките или дрогериите. А друга истина е, че фармацевтите имат общи познания относно, за какво лечение помага дадено лекарство, защото те учат химия, хим. състав на лекарствата, а не с какви медикаменти да лекуваме дадена болест. :)
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот radina » 22 Апр 2011, 21:54

Май забравяте че тия така наречени неквалифицирани кадри вършат черната работа,лепят цени редят лекарства и т.н
В крайна сметка лекарствата без рецепта защо пък да не може да ми ги продава неквалифициран персонал?
Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие
Аватар
radina
 
Мнения: 55
Регистриран на: 18 Апр 2011, 18:04

Re: Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот southern_sun » 26 Апр 2011, 14:20

radina написа:Май забравяте че тия така наречени неквалифицирани кадри вършат черната работа,лепят цени редят лекарства и т.н
В крайна сметка лекарствата без рецепта защо пък да не може да ми ги продава неквалифициран персонал?

...защото няма безвредно лекарство!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот georgia » 27 Апр 2011, 15:48

Лекарства без рецепта има и в дрогериите, и от там може да си ги купиш, а в аптеките трябва да работят само дипломирани фармацевти:)
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот OrHiDeA » 06 Май 2011, 14:05

Подкрепям мнението на Радина, защото не само фармацевтите могат да са квалифицирани "продавачи" на лекарства, защо да не може лекар например или медицинска сестра да работи в аптека. В случая не говоря за хора без медицинско образование.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот southern_sun » 09 Май 2011, 10:54

OrHiDeA написа:Подкрепям мнението на Радина, защото не само фармацевтите могат да са квалифицирани "продавачи" на лекарства, защо да не може лекар например или медицинска сестра да работи в аптека. В случая не говоря за хора без медицинско образование.

Ами да, така когато имаш нужда да ти бъде сменено дадено лекарство ще те посъветва специалист, защото със здравето шега не бива!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот bisertaskov » 12 Май 2011, 23:22

OrHiDeA написа:Подкрепям мнението на Радина, защото не само фармацевтите могат да са квалифицирани "продавачи" на лекарства, защо да не може лекар например или медицинска сестра да работи в аптека. В случая не говоря за хора без медицинско образование.

Какво ще ме съветва фармацевт ако искам пяна за бръснене :D :D :D може да си я купя навсякъде,ако ми я продаде мед.сестра няма да се разсърдя че не ме е посъветвала как се използва :D :D :D Аз съм за хората които работят зад кулисите все пак лекарствата ги изписват Доктори не Фармацевти
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот southern_sun » 15 Май 2011, 22:56

bisertaskov написа:
OrHiDeA написа:Подкрепям мнението на Радина, защото не само фармацевтите могат да са квалифицирани "продавачи" на лекарства, защо да не може лекар например или медицинска сестра да работи в аптека. В случая не говоря за хора без медицинско образование.

Какво ще ме съветва фармацевт ако искам пяна за бръснене :D :D :D може да си я купя навсякъде,ако ми я продаде мед.сестра няма да се разсърдя че не ме е посъветвала как се използва :D :D :D Аз съм за хората които работят зад кулисите все пак лекарствата ги изписват Доктори не Фармацевти

Абе прав си до някъде, но фармацевтите не са само продавачи, те трябва да са наясно с това, което продават, а това определено не е само крем за бръснене. Не може месар да продава краставици, нали се сещаш. Колкото до лекарите, те много често не изписват най-доброто ако и фармацевта незнае какво продава къде отива здравето ни ? - на боклука!!!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Все по-малко фармацевти работят в аптеките

Мнениеот Fa7a » 03 Юни 2011, 01:08

georgia написа: А друга истина е, че фармацевтите имат общи познания относно, за какво лечение помага дадено лекарство, защото те учат химия, хим. състав на лекарствата, а не с какви медикаменти да лекуваме дадена болест. :)


Моля Ви, не давайте "компетентни" мнения по въпроси, от които си нямате хал-хабер ;)

southernsun написа:
OrHiDeA написа:Подкрепям мнението на Радина, защото не само фармацевтите могат да са квалифицирани "продавачи" на лекарства, защо да не може лекар например или медицинска сестра да работи в аптека. В случая не говоря за хора без медицинско образование.

Ами да, така когато имаш нужда да ти бъде сменено дадено лекарство ще те посъветва специалист, защото със здравето шега не бива!



Супер, мед.сестрата е по-голям специалист от фармацевта, така ли?
Затова ли в болниците сестрите прилагат лекарствата по един унифициран списък, в който я пише, че лекарството X не трябва да се комбинира с лекарството Y, я не!?


Искам да запомните едно - Аптеката е здравно заведение, не магазин! Това че някои собственици-нефармацевти се опитват да ги превърнат в такива си е тяхна грижа.
Влизайки в аптеката, за КОНСУЛТАЦИЯ, ОТПУСКАНЕ на лекарствен продукт без или по лекарско предписание - Вие сте ПАЦИЕНТИ!!!
Фармацевтите са ЗДРАВНИ РАБОТНИЦИ, не продавачи!

Клиенти може да се наричате само в случаите, когато обект на желанието Ви е козметичен или друг НЕлекарствен продукт!

П.П. Изключително съм разочарована, че във форума на такава сериозна верига като Фрамар, модераторите са филолози...

И моля Ви, махнете КХП от редицата продукти в Е-атеката и ги заменете с ЛП!!! КХП е информация за специалиста, не за пациентите, които и без това се панират от СЕ в ЛП!!!
Volentem ducunt fata, nolentem trahunt!
Аватар
Fa7a
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2011, 23:23
Местоположение: Стара Загора/София

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта