Личен асистент при раждане: какво мислите за новата професия

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Личен асистент при раждане: какво мислите за новата професия

Мнениеот georgia » 11 Апр 2011, 15:32

Хората се променят, науката и технологиите непрекъснато се развиват и напредват. Всеки следващ ден дава на света нещо ново - нов живот, нови постижения, нова "звезда" и т.н. А бъдещето е именно в раждането на нови идеи и в появата на нов човек. В 21 век се появява нова професия, която на пръв прочит звучи като работата на онези баби от близкото минало, които са помагали на родилката. Ролята на личния асистент е не само да оказва физическа помощ на раждащата жена, но и да се грижи за нейното емоционално и психическо състояние.

Бихте ли се доверили на помоща и съветите на такъв вид компанъонка?
Необходимост или проява на слабост е присъствието на личен асистент по време на раждане?
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Личен асистент при раждане: какво мислите за новата проф

Мнениеот perla197811 » 11 Апр 2011, 16:12

безмислица според мен...по-добре да има курс за справяне със следродилна депресия,а там сред многото себеподобни, контактите ще са полезни и оздравяващи.Ако изобщо има време за такива дейности с това бебе де :roll:
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Личен асистент при раждане: какво мислите за новата проф

Мнениеот southern_sun » 11 Апр 2011, 16:32

perla197811 написа:безмислица според мен...по-добре да има курс за справяне със следродилна депресия,а там сред многото себеподобни, контактите ще са полезни и оздравяващи.Ако изобщо има време за такива дейности с това бебе де :roll:

Подкрепям изказването на perla197811 тъй като докато ражда една жена не и е до нищо, след това идва проблемът-защо бебетата не вървят с упътване.Когато дойде ред да се ражда моето бебе една приятелка ми каза: Колкото и да е тежко раждането ти е само един ден, а отглеждането е за цял живот. С годините се убедих, че е била права.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Личен асистент при раждане: какво мислите за новата проф

Мнениеот Violetta » 18 Окт 2011, 23:38

Съществува ли въобще такава професия?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Личен асистент при раждане: какво мислите за новата проф

Мнениеот lallali » 19 Окт 2011, 14:17

georgia написа:Хората се променят, науката и технологиите непрекъснато се развиват и напредват. Всеки следващ ден дава на света нещо ново - нов живот, нови постижения, нова "звезда" и т.н. А бъдещето е именно в раждането на нови идеи и в появата на нов човек. В 21 век се появява нова професия, която на пръв прочит звучи като работата на онези баби от близкото минало, които са помагали на родилката. Ролята на личния асистент е не само да оказва физическа помощ на раждащата жена, но и да се грижи за нейното емоционално и психическо състояние.

Бихте ли се доверили на помоща и съветите на такъв вид компанъонка?
Необходимост или проява на слабост е присъствието на личен асистент по време на раждане?


Дори и да е проява на слабост, аз бих искала до мен да има някой, та ако ще и този някой само да ми държи ръката.
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Личен асистент при раждане: какво мислите за новата проф

Мнениеот lallali » 19 Окт 2011, 14:20

Violetta написа:Съществува ли въобще такава професия?


Не мисля, че съществува такава професия :lol: Тази идея е направо нереална, особено ако трябва да се осъществи в държавните болници, където отношението(в по-големия процент)към жените е като към крави!
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Личен асистент при раждане: какво мислите за новата проф

Мнениеот qproin » 19 Окт 2011, 22:32

Ако не се лъжа става въпрос за професията "дула".
http://www.estestveni-idei.com/prod/pol ... doula.html
Тук може всеки заинтересован да прочете. Не мисля,че е пълна глупост- напротив това е въпрос на избор и се смята, че раждането с помощта на дула се доближава най-много до естественото раждане.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Личен асистент при раждане: какво мислите за новата проф

Мнениеот niya_mazova » 08 Окт 2013, 17:14

Мисля, че за България си е излишно, тука си държим на добрите стари баби, които нямат търпение след като родиш да ти казват да лежиш и да пиеш боза, а те да ти размятат детето наляво и дясно! Не, предпочитам без майки (на когото и да било да са), без баби и без гледачки, само аз, таткото и бебето! :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта